Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
problem z kodi/fanfilm
#1
Mam pytanie odnośnie kodi na tunerze sat z 1 gb pamięci operacyjnej. Podczas oglądania rożnych pozycji z filman po ok 10 min. zacina mi sie tuner do tego stopnia , że muszę zrobić reset. Z tego co się dowiedziałem kodi korzysta z odtwarzacza wewnętrznego z buforowaniem i przez to dość szybko zapełnia mi się ta pamięć ram. Stosowałem już AdvancedSettings z różnymi wartościami ale nic nie pomaga. Również zainstalowane mam EZ Maintenance+ i dane na max. Wydaje mi się, że to już nic nie da.
        W przypadku e2iplayer pozycje otwiera przy zastosowaniu odtwarzacza zewnętrznego bez buforowania i wszystko działa płynnie.
        Po wybraniu opcji w Kodi advancedsettings bez buforowania żródła w ogole nie chcą ruszyć w sensie wyszukuje wszystko ale sam odtwarzacz nie startuje.
      

        Pytanie 1 czy jest możliwość zastosowania podobnego rozwiązania w Kodi?
        Pytanie 2 czy takie rozwiązanie czuli opcja bez buforowania nie powoduje, że niszczymy pamięci urządzenia?
        Pytanie 3 i chyba dla mnie byłaby to najlepsza opcja czy jest możliwość aby pozycje odtwarzały się bez buforowania ale dane zapisywały zamiast na pamięci tunera to na pamięci typu usb?

z racji, że dopiero zaczynam przygodę i wszystkiego się uczę w tym temacie proszę o wyrozumiałość Smile
Odpowiedz
REKLAMA:



#2
No na 1GB RAM to nie poszalejesz w kodim- a z innych źródeł też takie problemy masz np z CDA z wtyczki phantom?

Standardowo bufor w kodim jest w RAM i ma 50Mb - zwykle kombinuje sie żeby go ustawić jak najwięcej a nie wyłączyć.
Na PC można ustawić bufor na HDD, ale na jakimś boxie /tunerze z pamięcią flash to nie ma sensu bo by ja zniszczyło raczej szybciej niż później Smile
Odpowiedz
#3
AD 3 - stara porada - nie wiem czy zadziała:
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Spróbuj zrobić symlink do .kodi/temp na dysku zewnętrznym
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
Odpowiedz
#4
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości