Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kodi 20 i brak filmów z pendrive itp
#1
Witajcie,

Mam Shield nVidia,

od wczoraj nie moge nic włączyc. Zainstalowalo sie automatycznie kodi 20.

I kodi na moim shield nie widzi żadnych filmów,

nic.

odinsalowałam kodi i zainstalowałam ponownie i dalej to samo.

inny dysk już hdd gdzie pełno mam filmów przeróżnych... nic a nic ich nie widzi. puste foldery.

co się stało??? nie umiem wrócić do poprzedniego kodi :/

pomóżcie....
Odpowiedz
REKLAMA:



#2
Dużo wtyczek nie jest jeszcze kompatybilna z Kodi 20.Rozwiązanie to wyłączenie auto aktualizacji  i zainstalowanie wersji Kodi 19.5
Odpowiedz
#3
(20-01-2023, 03:13 PM)Kasio napisał(a): Dużo wtyczek nie jest jeszcze kompatybilna z Kodi 20.Rozwiązanie to wyłączenie auto aktualizacji  i zainstalowanie wersji Kodi 19.5
99% działa, tylko rzuca ostrzeżeniami w logach. To raczej nie brak kompatybilności. Tu bym sprawdził w androidzie uprawnienia do poszczególnych folderów dla kodi
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
Odpowiedz
#4
U mnie na android tv po migracji wtyczek,obojetnie co bym nie wybrał z widgetu SF i Autowidget czy to z fanfilm czy tmdb zamykało mi kodi 20 i wrociłem do Kodi 19.5
Odpowiedz
#5
FanFilm działa idealnie w k20 - natomiast autowidget i SF zamulają w logach komunikatami - stąd wywałka kodi.
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
Odpowiedz
#6
O to to to.. dokładnie.A koleżanka chyba naprawiła sobie kodi albo zapomniała Big Grin
Odpowiedz
REKLAMA:



#7
(20-01-2023, 07:13 PM)Tomek napisał(a): natomiast autowidget i SF zamulają w logach komunikatami - stąd wywałka kodi.

Ja tam używam autowidget'a na k20, nic mi nie zamula, nic mi nie wywala.
Mam nawet wrażenie, że działa sprawniej niż na k19 Tongue (widgety ładują się jakby szybciej).
Odpowiedz
#8
No jak ostatnio na RC patrzyłem autowidget to sobie odpuściłem. Logi spuchły. Może już poprawił.
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
Odpowiedz
#9
Nie chce śmiecić,wiec na szybko... .Kodi 20 zainstalowane na czysto,nowy skin Aeon Nox,wtyczki zainstalowane na nowo,wszystko śmiga, nic sie nie zamyka,nic nie muli.Po migracji nie działalo to poprawnie.
Odpowiedz
#10
jest o tym wątek na forum kodi

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

użytkownicy androida robią za testerów dzięki automatycznej aktualizacji...
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości