Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przeniesienie danych Kodi na stałe na kartę SD - niemożliwe?
#1
Cześć. Temat moim zdaniem bardzo nietypowy, ale może jest ktoś kto ma wiedzę i podpowie.

Kupiłem ostatnio za grosze starego chińskiego TV Boxa, z Androidem 5.1.1 na pokładzie. Korzystać będę z niego jako zapasówki do IPTV (działa bardzo spoko), ale chciałbym też na nim mieć Kodi tylko do oglądania Fanfilma. 

No i tu zaczyna się problem, bo box ma "zablokowaną" pamięć wewnętrzną (apki można instalować), tzn:
Kodi w ogóle nie uruchamia się bez karty SD (rozumiem). Jeśli włożę do niego kartę SD, to Kodi się uruchamia, a eksplorator plików prowadzi mnie do ścieżki /mnt/sdcard, tylko że najwidoczniej są tam połączone pamięci wewnętrzna i zewnętrzna. 

Jeśli uruchomie ponownie urządzenie (nie wyjmując rzecz jasna karty SD), to Kodi wraca do ustawień fabrycznych. Kasują się dodatki itp. 

Czytałem o przenoszeniu folderów na kartę SD, zrobiłem plik xbmc_env.properties (zawartość: xbmc.data=/mnt/sdcard/kodi_data), umieściłem go w jedynej dostępnej lokalizacji (/mnt/sdcard), stworzyłem folder kodi_data, ale kodi za każdym uruchomieniem tworzy od nowa puste foldery w standardowej lokalizacji (/mnt/sdcard/Android/data...). 

Czy mógłby ktoś podpowiedzieć, jak to przenieść na stałe, aby nie kasowało mi ustawień? Zakładam, że ścieżka do zewnętrznej SD będzie inna, ale jaka, skoro Android sam łączy obie pamięci w /mnt/sdcard? 

Pozdro!
Odpowiedz
REKLAMA:



#2
Zerknij tutaj
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Podziękowali: smiechol95
Odpowiedz
#3
Pierwszy i trzeci link już widziałem, ale drugi ciekawy. Jutro sprawdzę. Nie czyściłem cache przed utworzeniem pliku, może przez to Kodi za każdym razem tworzy foldery w standardowej ścieżce.

Dam znać jak poszło, dzięki
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości