Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
najlepsza skórka na kodi 20
#1
jaka jest najlepsza skórka do odtwarzania muzyki i tv w kodi 20?
Odpowiedz
REKLAMA:



#2
Heart 
Jaka jest najlepsza skórka na Kodi...  Taka jaka Ci najbardziej przypasuje...

Gdyby była możliwa tylko jedna najlepsza skórka, to byłaby tylko jedna, jedyna skórka... Jednak jest przecież dziesiątki dostępnych skórek na Kodi i prawie wszystkie aspirują do bycia najlepszą skórką na Kodi...

Ja mogę polecić do przetestowania skórki wymienione w tym wątku:
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
w tym szczególnie  Titan MOD  Smile  

Oraz z lekkich skórek, wątek:
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Trzeba testować i wybrać z wielu skórek najbardziej odpowiadającą. Banalne, ale najlepsze rozwiązanie, aby znaleźć najlepszą skórkę. Można polecić godne uwagi skórki, miałem zainstalowane na Kodi wiele skórek i jedynie praktyczne zastosowanie pozwoliło mi na poznanie ich zalet i wad. Oczywiście są różne indywidualne preferencje, dlatego jest taki wybór skórek na Kodi.
 
Bardzo dobrą skórką dla Kodi jest Titan MOD  (skin.titan.mod) , moim zdaniem obecnie jest to najlepsza skórka pochodzącą od kultowego Titana na Android TV, ponieważ Fuchs246, autor Titan MOD Nexus, aktywnie pracuje nad swoją skórką. Najnowsza wersja do pobrania dedykowana na Android TV (szacun mu za to) , skin.titan.mod-20.1.24_test_osd , rozmiar pliku zip  60,6 MB:
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Źródło:
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Zaznaczam, że skórka ma inna koncepcje niż Titan BINGIE MOD, która całkowicie idzie w kierunku upodobnienia graficznego z Netflix-em. 

Pozdrawiam

Edit.  W tym wątku:  By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.  podałem 12 różnych skórek na Nexusa, jednak wydaje mi się, że  Titan MOD  jest skórką pozytywnie wyróżniającą się pod każdym względem. Z tego między innymi powodu ją polecam.  

Titan MOD jest moją ulubioną skórką Kodi (wcześniej Titan). Skórka Titan MOD zaskarbiła sobie moje serce wygodą obsługi i dostarczaniem dużej ilości informacji w przejrzysty sposób. Do tego skórka Titan MOD ma bardzo dużo możliwości konfiguracji w zależności od indywidualnych upodobań.

Skórka Titan MOD ma sporo ustawień w przejrzystym i wygodnym w obsłudze menu.  
Przykładowo, jak w menu startowym dodać zakładkę  " Telewizja "  lub dodać lub usunąć inną zakładkę (edycja menu startowego):

Przejdź do ustawień Kodi ► Ustawienia skóry Menu startowe ► Konfiguracja kompozycji menu startowego ► Edytuj menu startowe ► tutaj mamy do wyboru edytowania:  Telewizja  /Filmy/Seriale/Muzyka/Teledyski/Pogada/Obrazy/Gry/Menedżer dodatków/Wideo/Ustawienia
Jest naprawdę bardzo dużo opcji w tym "Dodaj" lub "Usuń", ja np. usunąłem z Memu startowego skrót do YouTube i dodałem kilka innych które nie wyświetlały domyślnie.

Więcej ustawień dla Titan MOD w wątku:
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Podkreślam, że powyższy wątek z linku w dużej mierze poświęcony jest dla skórki Titan Vanilla Leia/Matrix/Nexus, ale praktycznie wszystkie opisane w tym wątku ustawienia dla skórki są identyczne również dla skórki Titan MOD.
Link do instrukcji jak skonfigurować skórkę Titan MOD jest dla ułatwienia obsługi tej świetnej skórki. Link zamieściłem dla poszerzenia informacji o skórce Titan MOD tj. możliwościach dostosowywania wyglądu. Może komuś dopasuje ta konfiguracja, jest  bardzo duży wybór ustawień w skórce Titan Vanilla, ja skupiłem się tylko na kilku ustawieniach... Ustawienia z linku są gwoli uzupełnienia informacji. Dla siebie np. z ustawień skórki Titan MOD wybrałem,  Pionowe menu w stylu skóry Confluence. To tylko jedno ustawienie, ale jest jeszcze wiele innych możliwości indywidualnej konfiguracji w skórce Titan Vanilla w zależności od potrzeb użytkownika Kodi.

Oczywiście, gdyby po gruntownym przetestowaniu skórka Titan MOD nie przypadła Ci do gustu są też inne dobre skórki, które można używać dla Kodi.
Odpowiedz
#3
Heart 
Dobrymi skórkami dla Kodi są:

Estuary Mod V2  (modyfikacja standardowej skórki Estuary)

Autor: b-jesch  Kod źródłowy od Guilouz
Github: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Repozytorium: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.  (pobieranie dodatku w postaci pliku zip poprzez kliknięcie na czerwoną zakładkę)
Instalacja: Wejdź w Ustawienia > Dodatki > Zainstaluj z repozytorium > Kodinerds Addon Repo > Wygląd i działanie > Skóra > Estuary Mod V2 Nexus
Oficjalny wątek:  By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Wątek na Forum Kodinerds: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Estuary Mod V2 dobrze działa w obsłudze Android TV i to mi się w niej najbardziej podoba. Do tego w tej skórce podawane jest dużo informacji o mediach.


EstuaryPVR+  (modyfikacja standardowej skórki Estuary)

Autor: Dumyat
Oficjalny wątek: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Łącze do pobrana bezpośredniego skórki w postaci pliku ZIP jest  dostępne na pierwszej stronie powyższego oficjalnego wątku wspierającego skórkę (trzeba wyszukać w wątku łącze do pobrania - Download Link). Obecnie skórka dostępna jest na Matrixa, jednak autor chce przejść dalej na Nexusa i Omegę.
Ja od Nowego 2024 Roku na Kodi używam wyłącznie skórkę Titan MOD, ale skórka EstuaryPVR+ może okazać się interesująca dla niektórych użytkowników Kodi.

Pozdrawiam
Odpowiedz
#4
Heart 
Na Kodi Nexus mogę polecić  AEON MQ 5 NEXUSMOD  oraz  AEON MQ 7 - NEXUS MOD , piszę o tej skórkach w wątku:
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

AEON MQ 5 NEXUSMOD  

Skórka jest wciąż rozwijana, o tym w oficjalnym wątku:
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Instalacja skórki z Repo:
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Opis skórki:
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.



AEON MQ 7 - NEXUS MOD

Skórka AEON MQ 7 - NEXUS MOD również jest wciąż rozwijana, o tym w oficjalnym wątku:
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Instalacja skórki z Repo:
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Opis skórki:
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.



Polecam przetestować  AEON MQ 5 NEXUSMOD  oraz  AEON MQ 7 - NEXUS MOD  są to dobre skórki na Kodi.  Info o skórkach w:
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Pozdrawiam

Edycja:

Aeon MQ 9 Multi-Mod dla Kodi v20 (Nexus)

Autor: latts9923
Github: BRAK
Instalacja: Instalacja ręczna moda tj. po zainstalowaniu podstawowej skórki MQ9, następnie należy zainstalować z pliku ZIP (rozmiar 320 MB) skórę moda.
Oficjalny wątek: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.#
Odpowiedz
#5
Heart 
Wielkimi krokami zbliża się według twórcy finalna wersja  Titan MOD , dokłada on wszelkich starań, aby publikacja najnowszej wersji skórki ukazała się jak najszybciej.  Info na stronie 180:
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Pozdrawiam

Edit. Już jest:

Titan MOD

Autor:  Fuchs246
Github:  By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Skórka dedykowana na Android TV:  By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Oficjalny wątek:  By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Wątek na Forum Kodiwpigulce:  By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Bardzo polecam skórkę Titan MOD dla Kodi Nexus.
Odpowiedz
#6
Kodi ma ta zaletę, że każdą skórkę można ustawić pod siebie. Sam od lat używam Aeon Nox, ale czasami się przełączam na inne które ma skonfigurowane pod siebie. Np. Osobiście nie przepadam za imitacjami Netflixa, który uważam za wybitnie mało intuicyjną.

Podziękowali: arkady1964
Odpowiedz
REKLAMA:



#7
Heart 
Skórki można modyfikować, ale nie każdy chce i wiele osób używa skórek "wyjętych z pudełka" bez żadnych modyfikacji (nie mam tu na myśli ustawień itp. tylko zmiany w kodzie skórki). Druga sprawa w niektórych skórkach, trzeba się "przebijać" głębiej za każdym razem do informacji np. o mediach tj. info o filmie, parametry audio - wideo itp. Nie we wszystkich skórkach działa pilot Air Mouse np. przydatny w przewijaniu na pasku postępu filmu (daje to błyskawiczny i precyzyjny dostęp do danego miejsca w filmie). Jeżeli chodzi o preferencje w skórce jest to temat na oddzielny wątek... I ten wątek, jest w:
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.



Co do imitacji skórki upodobniającej w działaniu do Netflix-a.
Skórka Titan miała taka możliwość, ale nie było to mocno rozwijane.

Po zaprzestaniu pracy nad skórka przez twórcę autora skorki. Skórka Titan była dalej rozwijana przez modów, ale rozwój zmodowanych wersji idzie w różnych kierunkach.
1. Titan Bingie - upodobnienie w działaniu do Netflix-a (skórka nie jest już rozwijana, kontynuacją tej skórki jest Titan Bingie Mod).
2. Titan Bingie Mod - upodobnienie w działaniu do Netflix-a (skórka jest rozwijana).  Opinia autora moda AchillesPunks o kierunku rozwoju skórki,  "Skupiam się tylko na kierunku interfejsu użytkownika Netflix." , wyrażona w wątku: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
3. Skórka Titan Vanilla, bardzo podobna do oryginału (jest rozwijana). Po oryginalnym Titan moja ulubiona skórka, obecnie polecam tę skórkę najbardziej. Smile
4. Skórka Titan Mod, podobna do oryginału i co ważne dalej rozwijana. Niedługo wersja dla Nexus-a:
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Dla mnie skórka, jest ważnym dodatkiem Kodi, sprawia, że obsługa Kodi staje się przyjemniejsza i łatwiejsza. Mam sporo ulubionych, aż około 12 i z nich co jakiś czas zmieniam skórkę na Kodi. Największy sentyment mam do skórek Chroma , Andromeda , Aeon MQ 5 NexusModAEON MQ 7 - NEXUS MOD  oraz  Titan Vanilla.

Pozdrawiam

Edit. Z lekkich skórek dla mnie najlepsze są skórki autorstwa Tgx, w tym Chroma i Andromeda.  Info o Chroma:
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Info o Andromeda:
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Natomiast zdecydowanie najlepsza prawie pod każdym względem była jest i pozostaje skórka Titan Vanilla.
Odpowiedz
#8
Heart 
Arctic: Zephyr 2 - Resurrection  Skórka jest autorstwa heppen (mod Arctic Zepher 2), bez żadnych wątpliwości jedna z najlepszych skórek dla Kodi 20 Nexus.

Skórka Arctic Zephyr 2 Resurrection (Stara nazwa skórki: Arctic Zephyr 2 Heppen Mods) podobnie jak Cosmic i Blue Twilight (też autorstwa heppen) są opisane na Forum Kodiwpigulce, ale dodałem je do niniejszego wątku "najlepsza skórka na Kodi 20" dla uzupełnienia tego wątku o tę znakomitą skórkę oraz docenienia pracy heppen - autora świetnych skórek dla Kodi. Skórkę można zainstalować na Kodi z pliku zip, dostępnego w repozytorium heppen:
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Polecam dla Kodi skórkę Arctic Zephyr 2 Resurrection.

Pozdrawiam
Odpowiedz
#9
Heart 
Arctic Horizon 2

Skórka wymaga pewnej wprawy w nawigacji po niej, ale za to ma dużo ustawień i wygodną obsługę odtwarzanych filmów.

Autor: jurialmunkey
Skórka wymaga Kodi Nexus lub nowszego.
Github: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Repozytorium: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Oficjalny wątek: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Info o skórce: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Uwaga. Gdyby były kłopoty z instalacją skórki (chociaż z repozytorium powinno się wszystko zainstalować), należy wymagane zależności pobrać i zainstalować z pliku zip na Kodi, pobierając plik zip z Github lub IWF1 (iwf1.com) np:
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Domyślnie skórka  Arctic Horizon 2 ma wszystkie widoki w układzie poziomym kafelkowym, można zmienić to w ustawieniach widoku na widok pionowy z info w kilku ciekawych wariantach do wyboru (wybrany widok zostaje na stałe, z możliwością zmiany na inny, który bardziej przypasuje indywidualnym upodobaniom).
Odpowiedz
#10
Heart 
Titan Vanilla

Skórka na Kodi jaką się używa to zwykle kwestia potrzeb, gustu i przyzwyczajeń. Ja byłem przywiązany głównie do jednej skórki tj. Titan, niestety, ale ta skórka po Kryptonie nie miała bezpośredniej kontynuacji w wyższych wersjach Kodi. Przez pewien czas w Leia  miała następstwo w modzie pod nazwą Titan Vanilla, mod ten był najbardziej zbliżony do pierwowzoru... Znowu jednak, przy nowych wersjach Matrix-a i Nexus-a skórka przestała działać. 

Jednak niedawno Titan Vanilla  wróciła do życia na Kodi Matrix i Nexus.  Szersze info w;
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
 
Zaznaczam, że skórki które polecam są to tylko moje subiektywne propozycje, ale mogą się spodobać i warto je przetestować. Oczywiście jest też wiele innych dobrych skórek na Kodi. Niektóre z licznych skórek dostępnych na Kodi maja swoich zagorzałych zwolenników, jednak tylko przetestowanie tych skórek pozwoli poznać ich zalety. Gdy skórka się nie spodoba, można szukać kolejnej, do zmiany na bardziej pasującą...

Titan Vanilla jest fajną skórka i wartą tę skórkę przetestować na Kodi Nexus, ale dużo dobrych skórek na Nexusa godnych również przetestowania jest podanych w wątku  "SPIS SKÓREK DO KODI 19+":
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Wybór dostępnych skórek jest duży, jest to olbrzymi atut Kodi.  Smile



Titan MOD

Skórka Titan MOD w wersji na Nexusa obecnie jest nawet lepsza od Titan Vanilla, ponieważ opiekun skórki Fuchs2468 bardzo dba o rozwój skórki.  
Oficjalna strona Titan MOD:
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Strona o Titan MOD na Forum Kodiwpigulce:
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Pozdrawiam


Edycja.  Aktualizacja Titan MOD zapowiedziana przez opiekuna skórki Fuchs2468 jest już dostępna (Titan-Mod wersja 20.1.25).
Zachęcam do pobrania i przetestowania zaktualizowanej skórki Titan MOD na Kodi.

Źródło:
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Po zainstalowaniu repozytorium Fuchs246 w Kodi skórka powinna zostać automatycznie zaktualizowana do wersji 20.1.25 lub wyższej wersji. W przypadku problemów zalecam ponowne pobranie i instalację z pliku ZIP repozytorium:
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości