Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak zrobić screenshota w Kodi na Android gdy ten odtwarza wideo?
#1
Pytanie jak w temacie. Wysłanie przycisku PrintScreen przez ADB robi screenshota ale obraz jest czarny. Mogę robić tylko screenshoty interfejsu Kodi lub Androida:
adb shell input keyevent 120

Klawisz PrintScreen robi screenshota w Androidzie. W Kodi zainstalowałem wtyczkę Keymap Editor, przypisałem klawisz pilota dla trybu pełnoekranowego w:
Moje dodatki > Programy > Keymap Editor > Uruchom > Edit > Fullscreen Video > Other > Take screenshot
ale nadal jest czarny obraz w pliku po zrobieniu screenshota Undecided
Odpowiedz
REKLAMA:



#2
(24-02-2023, 08:48 AM)jzef napisał(a): Pytanie jak w temacie. Wysłanie przycisku PrintScreen przez ADB robi screenshota ale obraz jest czarny. Mogę robić tylko screenshoty interfejsu Kodi lub Androida:
adb shell input keyevent 120

Klawisz PrintScreen robi screenshota w Androidzie. W Kodi zainstalowałem wtyczkę Keymap Editor, przypisałem klawisz pilota dla trybu pełnoekranowego w:
Moje dodatki > Programy > Keymap Editor > Uruchom > Edit > Fullscreen Video > Other > Take screenshot
ale nadal jest czarny obraz w pliku po zrobieniu screenshota Undecided
Android z certyfikatem L1 i chcesz zrobić screenshot w trakcie kiedy odpalone jest video chronione drm? Np netflix, amazon czy każda wtyczka korzystająca z inputstream w zasadzie? Z tego co wiem to właśnie wtedy są takie objawy.
Odpowiedz
#3
@szopns
Czarny ekran w pliku mam gdy odtwarzam np. plik MP4 z pendrive'a lub oglądam coś przez wtyczkę TVP GO

Sprawdziłem Kodi 19.3 na Win7 w laptopie i tam bez problemu mogę zrobić screenshota dowolnego materiału wideo czy to odtwarzanego z dysku czy np. z wtyczki TVP GO.

Zacząłem sprawdzać inne odtwarzacze wideo i na wszystkich jest to samo. Wyjątkiem jest odtwarzacz MX Player, który umożliwia przełączenie dekodera wideo (programowy/sprzętowy) i gdy zmienimy ustawienie na programowe - Decoder SW to bez problemu wtedy można zrobić screenshota:
[Obrazek: bSlazaB.png]

Da się zmienić dekoder wideo w Kodi na programowy?
Odpowiedz
#4
Windows czy Linux nie ma certyfikatu przez co można robić zrzuty ekranu dowolnie w kodi, to tak na marginesie. Sprawdziłem na jedynym androidzie z L1 który mam (telefon ale to raczej nie ma znaczenia) i z TVP go zrzut zapisało ale już z hbo Max, albo czarny ekran, albo czarny ekran z wywołanym informacjami o video. Czy u Ciebie jest taki sam powód trudno mi powiedzieć.[Obrazek: JA96Rdol.jpg]
Odpowiedz
#5
Aj tam - bez problemu w Kodi na Android można to też zmienić i screenshot działa Big Grin 
Myślalem iż w ustawieniach tego nie ma ale jest tylko trzeba przewinąć niżej i/lub włączyć poziom ustawień Ekspercki:
[Obrazek: yxsFqEv.png]
[Obrazek: 2jRbWrh.png]
Odpowiedz
#6
Nie będziesz miał obrazu na materiałach odtwarzanych w wtyczkach np: HBO Max, Disney+ itd... Dźwięk będzie.
Poprawiłem  Tongue
Odpowiedz
REKLAMA:



#7
Będzie miał dźwięk na screenshocie... ?
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
Odpowiedz
#8
@Tomek Ty se jaj nie rób. Chodzi o dźwięk w odtwarzanych filmach na wtyczkach HBO Max, Disney+ Smile
Odpowiedz
#9
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości