Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Canal + Box 4K, problem z DTS HD Master i Dolby True Hd
#21
Cubetek Himedia Q5PRO nie obsługuje ani Dolby Vision ani HDR10+ więc odpada. Widziałem na stronie DUNE HD że jest wersja Dune HD Homatics Box R 4K Plus czyli chińskiego boxa Homatics Box R 4K Plus który ma wgrany system od dune. Najciekawsze jest to że odtwarza Dolby Vision P7 FEL i MEL czyli jak rasowy player a nie inne sprzęty oparte na android tv do streamingu. Niestety ma ogromny minus. Nie przepuszcza gęstych formatów a raczej konwertuje je do PCM. Takie pudełko by było dla mnie niemal idealne bo ma android 11 (szkoda że nie 12), działa na nim według opisu google play i netflix i chyba wszystkie apki vod bo ma certyfikaty. Ma HDMI 2.1, odtwarza DV, HDR10+, HDR. Niestety nie jest w stanie przekazać dźwięku HD do amplitunera. I chyba niema DTS HD MA i DTS-X.
Ciekaw jestem czy dune wypuści nowe playery najlepiej żeby już były oparte o najnowszego android tv które będą już wszystko odtwarzać.
Orientuje się ktoś kiedy nożna się spodziewać nowości od dune?
Odpowiedz
REKLAMA:



#22
Nie znam za bardzo Dune ale z tego co pamiętam są głównie na Realtec i w droższych wykonaniach tych od 5-7 tys zł z procesorami DAC powinny mieć już MEL i FEL.

Jedno co mi się podoba w odtwarzaczach Dune to system hybrydowy Dune HD PRO i Android niestety głównie w starszej wersji 9.

Dune chyba czeka z nowymi rozwiązaniami do upowszechnienia się nowszych wersji Android 12 i wyżej. Nie zdziwił bym się wcale że będzie też planował wyposażyć odtwarzacze nowe w 64 bitowej wersji systemy Android jak i własny.
Odpowiedz
#23
Ja też tylko czytałem dość dużo o Dune i nie mam takiego odtwarzacza ale prawie wszystkie odtwarzają DV MEL i FEL. Według opisu nawet ten Dune HD Homatics Box R 4K Plus który kosztuje u nas w okolicach 850zł. Ja mogę dać za dobrego playera nawet i 2000zł ale żeby on działał jak należy i żeby było w nim sprawne i dobrze działające KODI. Mam nadzieje że Dune zaskoczą nas i wypuszczą w tym roku coś Hybrydowego z Android 12 i prockiem zdolnym odtwarzać wszystkie formaty wideo i audio.
Sam mam nvidia shield tv z 2017 roku i jest to bardzo dobry odtwarzacz ale wiem że na takie cuda ja 2 warstwowe MEL i FEL niema co liczyć no i do tego nie chcą dodać HDR10+ a domyślam się że to nie jest raczej żaden problem dodać ten format wideo. W końcu sam android tv zawiera wsparcie dla tego formatu i jest on darmowy. Zgaduje że nvidia wykupiła certyfikat na DV po obniżonej cenie pod warunkiem że nie wprowadzi konkurencyjnego HDR10+. Tak tylko to można wytłumaczyć. Poza tym od 4 lat nic nie wypuścili nowego i zaczęli kastrować nvidia shield z streamów gier. Coś mi się wydaje że projekt shield umarł i niema co liczyć na nową wersję.
Odpowiedz
#24
Z tym końcem "nvidia shield" to ja bym się jeszcze wstrzymał, kryzys w branży pół przewodników nadal trwa.
Myślę że w tym należy szukać braku nowego boxa od nvidi, np xiaomi dopiero nie dawno zapowiedziało następcę bardzo popularnego miboxa ale co z tego jak przez pół roku się nie pojawił w sprzedaży i nadal nie wiadomo kiedy będzie premiera...
Odpowiedz
#25
(03-03-2023, 07:57 PM)jon1022 napisał(a): Z tym końcem "nvidia shield" to ja bym się jeszcze wstrzymał, kryzys w branży pół przewodników nadal trwa.
Myślę że w tym należy szukać braku nowego boxa od nvidi, np xiaomi dopiero nie dawno zapowiedziało następcę bardzo popularnego miboxa ale co z tego jak przez pół roku się nie pojawił w sprzedaży i nadal nie wiadomo kiedy będzie premiera...

Jak Xiomi Mibox sprawuje się na gęstych formatach i platformach streaming - jest certyfikacja, np.na Disney + idzie Atmos?
Odpowiedz
#26
Na gęstych formatach audio-wcale się nie sprawuje.
Odpowiedz
REKLAMA:



#27
(03-03-2023, 09:47 PM)somer napisał(a): Na gęstych formatach audio-wcale się nie sprawuje.
A stream pełny czy ograniczony?
Odpowiedz
#28
Pełny masz w playerach sieciowych i na materiałach z True HD np z odtwarzaczy Ultra HD Blu-ray.
W serwisach streamingowych Atmos głównie koduje się jako DD+.

Zresztą jak wiesz do tego potrzeba tez dobrego boxa a nie byle jakie pudełko za kilkanaście złotych, mimo że czasami potrafi taki tani box odtworzyć to często nie wydoli przy wysokim bitrate dźwięku w przetwarzaniu go co z kolei wpłynie na odtwarzanie video albo desynchronizację dźwięku.
Odpowiedz
#29
(03-03-2023, 10:17 PM)Ktosi napisał(a): Pełny masz w playerach sieciowych i na materiałach z True HD np z odtwarzaczy Ultra HD Blu-ray.
W serwisach streamingowych Atmos głównie koduje się jako DD+. 

Zresztą jak wiesz do tego potrzeba tez dobrego boxa a nie byle jakie pudełko za kilkanaście złotych, mimo że czasami potrafi  taki tani box odtworzyć to często nie wydoli przy  wysokim bitrate dźwięku w przetwarzaniu go co z kolei wpłynie na odtwarzanie video albo desynchronizację dźwięku.

To już wszystko wiem, w drodze Zidoo Z1000 Pro, myślę w gęstych formatach da radę, do DD+ pozostanie Canal+ Box 4K
Odpowiedz
#30
Oczywiście , da radę tylko dla materiałów z nośników a nie w strumieniu z serwisów streamingowych. Co najwyżej możesz sobie dema z netu pooglądać. . Wink

Pomyśl to taka ilość danych że bitrate dzwięku w gęstych formatach czasami przewyższa bitrate video zwłaszcza przy Atmos.
True HD to do 6 Mbps a Atmos do 18 Mbps , jak do tego dodasz obraz to się nie mieścisz w standardzie serwisów które zwykle max mają 15-20 Mbps dla video i audio Atmos.

p.s. Jak wkracza matematyka i proste dodawanie to już widać w jak obniżonej jakości są serwisy streamingowe, zwłaszcza to widoczne na Netflixie który potrafi zjechać nawet 50% z materiałów źródłowych przy zmiennym bitrate a dla niektórych wydają się identyczne z oryginałem.
Docelowo Netflix planuje nawet zjechać dla materiałów 4K do poziomu 2-4 Mbps z obrazem !
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości