Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak odceglić boxa Amlogic?
#1
Wgrałem firmware 10.1.+[v8]+Aidan's+ROM+[S905W]+[ATV+9]+(TX3+Max+ect...).img metodą z karty microSD uruchamiając z wciśniętym RESET - zakończyło się powodzeniem (zielony ptaszek na ikonie Androida) więc odłączyłem zasilanie, wyjąłem kartę i włączyłem boxa - pojawia się logo, animacja i niestete w nieskończoność logo.

Nie mogę teraz uruchomić Recovery przyciskiem RESET.

Czy da radę przez kabel USB jak nie działa Recovery?

Zrobiłem kabel USB A - USB A, zainstalowałem USB Burning Tool 2.2.0 który zainstalował sterowniki, uruchamiam program i otwieram plik IMG z obrazem, odznaczam wszystkie opcje i klikam Start, podłączam kabel do boxa i do laptopa, system wykrywa urządzenie WorldCup Device, w programie wykrywa urządzenie i chyba zaczyna wgrywać ale po kilku sekundach jest error Romcode/Initialize DDR/Identify/USB Control Setup error

Czy jak recovery nie działa to mam uruchamiać box z wciśniętym przyciskiem czy bez?

Zauważyłem iż box działa przez kabel USB z laptopa gdy nie podpięte jest zasilanie z zasilacza.

Udało mi się wgrać rom przez kabel - jest inne logo ale restartuje się w kółko.

Uruchamiałem wgrywanie bez wciskania RESET i załapało chyba za czwartym podłączeniem boxa w tej samej sesji gdy uruchomiony program USB Burning Tool - zdaje się iż pierwszy raz zaczęło wgrywać od 1%, drugim razem od 2%, trzecim razem od 5% i za czwartym razem zaczęło od 7% i doszło do 100% kończąc się sukcesem:
[Obrazek: RvBjspo.png]
Odpowiedz
REKLAMA:



#2
Nic nie zauważyłeś bo tak prawidłowo ma być flashowanych większość boxów, bez podpinania zasilania.

Przycisk się wciska aż wykryje port w programie.

Najlepiej wgrywać na starszych Windows, XP albo w7, brak problemów z driverami USB COM.

Tak ogólnie to z którymś tam razem załapie i najlepiej pierwsze testy zrobić na oryginalnym sofcie.
Odpowiedz
#3
Po tej opeacji sprawdziłem iż mogę uruchomić boxa przyciskiem RESET do recovery więc odpaliłem mu wgrywanie z karty microSD i zakończyło się sukcesem - zielony ptaszek na ikonie Androida. Wyłączyłem boxa, wyjąłem kartę i włączyłem.

Niestety znowu mam tylko bootloop czyli wyświetla logo i za kilka sekund na chwilę czarny ekran i znowu logo Sad

@Ktosi 
Właśnie robię to na WinXP, przycisku nie wciskałem, oryginalnego softu nie mam ale testowałem wcześniej dwa ROM'y - jeden od boxa X96 Mini a drugi to Aidan v9 i działają (działały) OK. Były wgrywane metodą z karty microSD tylko musiałem odznaczyć wszystkie opcje aby nie robił erase bo inaczej nie załapywało wgrywanie.

Ponieważ na tamtych softach nie działa pilot postanowiłem iż spróbuję wcześniejszej wersji Aidana v8 ale jak pisałem po wgraniu system się nie uruchomił.

Próbuje kolejny raz z karty microSD ale tym razem w pliku aml_sdc_burn.ini ustawiam opcje erase_bootloader i erase_flash na 1:
;
;Amlogic sdcard burning configure script
;This card burning script support both dos and unix file format, but don't edit in windows if not dos format
;Except comment, all must readable ASCII letters
;

[common]
erase_bootloader    = 1
erase_flash        = 1
reboot              = 0

;package will filled by sdacard burning tool
[burn_ex]
package    = aml_upgrade_package.img
;media      =

Niestety pojawia sie Upgrade na sekundę i nie wgrywa.

Dałem teraz tylko erase_flash=1 i idzie wgrywanie.

Zakończyło się sukcesem, odłączam zasilanie, wyjmuję kartę, włączam - pojawia się logo, animacja i za kilka minut system startuje i działa Big Grin Big Grin
[Obrazek: T3m3KtB.png] 

P.S. Aidana v9 i X96 Mini wgrywałem wcześniej na przemian kilka razy i zawsze w pliku dawałem same zera aby nic nie erasował i nie rebootował sam:
[common]
erase_bootloader    = 0
erase_flash        = 0
reboot              = 0

Widocznie tym razem trzeba było erasować flash:
[common]
erase_bootloader    = 0
erase_flash        = 1
reboot              = 0

Opcja erase_bootloader nie może być zaznaczona bo wtedy nigdy nie startuje wgrywanie tzn. pojawia się na sekundę Upgrade i dalej system uruchamia się normalnie o ile sprawny lub jest tylko animacja uruchamiania lub logo jeśli system niesprawny.
Plik aml_sdc_burn.ini trzeba edytować w formacie Unix np. programem Notepad++ - nie można edytować w Notatniku Windows.

Aha. I ważna informacja - laptop (dźwięk podłączania urządzenia USB) i program USB Burning Tool wykrywa boxa tylko gdy podłączymy do portu USB z brzegu - w środkowym porcie nie wykrywa.

Oba porty USB działają OK w uruchomionym systemie Android. Kabla USB można używać do zasilania boxa jak nie mamy zasilacza sieciowego Smile
Odpowiedz
#4
Jeśli robicie kabel sami to najlepiej według tej instrukcji:


ale uwaga na kolory kabelków! Mi trafiła się jedna wtyczka, która ma odwrotnie kolory a druga normalnie więc musiałem polutować kabelki przeciwnymi kolorami:
[Obrazek: iiitnLK.jpg]
Najlepiej po zlutowaniu sprawdzić kabel tak jak na filmie w By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować. trzymając oba końce kabla - obie wtyczki w identycznym położeniu.
Ja 10 razy pomyślałem jak ma być zanim podłączyłem boxa do laptopa - inaczej mógłby być tylko dym!

Czy kable czerwony i czarny są prawidłowo przylutowane do wtyczki USB można łatwo sprawdzić miernikiem przed lutowaniem obu wtyczek podłączając np. do laptopa - jak przyłożymy sondę czerwoną do kabelka czerwonego i czarną do kabelka czarnego to miernik powinien pokazać około +5V (4 coś). Natomiast jeśli kolory sond miernika zgadzają się z kolorami kabelków a miernik pokazuje -5V to znaczy iż są źle polutowane we wtyczce - co było w moim przypadku.
Odpowiedz
#5
Zamiast kombinować lepiej kupić normalny kabel.
Odpowiedz
#6
@Ktosi 
Niby tak ale w domu mam od cholery różnych kabli USB ale akurat takiego nie miałem a to chyba nie jest też normalny kabel - ja bym się bał podłączyć takim kablem dwa laptopy z Windows. Kiedyś szukałem kabla USB do debugowania i z tego co się dowiedziałem nie może to być zwykły kabel A-A. Ta "normalność" to chyba tylko do urządzeń na Android w których port USB może działać w dwóch trybach - OTG i zwykłym dla Androida czyli ładowanie - patrz zasilanie - to dlatego pudełko działa na takim kablu bo bierze zasilanie z laptopa więc przełączyło się z domyślnego trybu OTG na ładowanie.

Przecież normalnie laptop daje zasilanie - więc jak mamy dwa laptopy co dają zasilanie to chyba pójdzie tylko dym jak spróbujemy połączyć takim kablem - mam rację?

Tutaj piszą By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować. a tutaj By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować. ale nie zamierzam nigdy tego sprawdzać !!!
Odpowiedz
REKLAMA:



#7
Dwa laptopy/komputery łączy się specjalnym kablem A-A i dopiero mozna przesyłać pliki pomiędzy nimi albo tworzyć połączenia . Na zwykłym nic nie działa i nic się zwykle nie stanie bo każdy port ma zabezpieczenia, co najwyżej spali się jaki stabilizator czy dioda na starych sprzętach bez zabezpieczeń .

Nie kombinuj i twórz teorii z tym OTG i zasilaniem , sprzęt na OTG ma zasilanie z USB które ma zasilanie z głównego zasilania boxa wiec można też dostarczyć przez USB zasilanie dla boxa bez zasilania go z innego źródła.

Kablami USB A-A podpina się TYLKO jeden sprzęt aktywny a drugi pasywny, przynajmniej tak powinno sie zwykle robić w czasie programowania boxa.
Odpowiedz
#8
(27-02-2023, 08:34 PM)Ktosi napisał(a): Nie kombinuj i twórz teorii z tym OTG i zasilaniem , sprzęt na OTG ma zasilanie z USB które ma zasilanie z głównego zasilania boxa wiec można też dostarczyć przez USB zasilanie dla boxa bez zasilania go z innego źródła.
Jakich teorii? - przecież widzę co i jak działa. Zresztą napisałeś to samo co ja tylko innymi słowami.

Laptopa nie zasilisz kablem USB a boxa na Androidzie tak - co sam dzisiaj sprawdziłem a to dlatego iż w urządzeniach na Androidzie porty USB działają inaczej niż w laptopach. Jak podłączysz do boxa urządzenie USB np. mysz to port działa wtedy jak w laptopie i mysz dostaje zasilanie z boxa. Natomiast jak podłączysz boxa kablem A A do laptopa czy zasilacza USB to wówczas port USB działa odwrotnie i box dostaje zasilanie np. z podłączonego laptopa.

Więc to nie są żadne teorie tylko fakty.
Odpowiedz
#9
Z tego co widze na zdjeciu: kabel jest okay.

Pozatym powinny byc wstawione haczyki przy:
Erase Flash
Erase Bootloader

[Obrazek: w4EORKBl.png]

Sprawdz czy napewno masz wlasciwy Image do Twojego boxa?
Kiedys robilem flash na Boxie, gdzie vwszystkie dane sie zgadzaly, ale na koniec okazalo sie, ze Chip z WiFi na platynie nie pasowal do image. I dopiero z wlasciwym poszlo bez bledu.

Troche Boxow juz sie naflashowalem wiec jesli wszystko wykonujesz poprawnie iimage na 100% pasuje do Boxa
i mimo to na koniec flash: u gory masz na zielono: 100% Burning successfully
a w dolnej czesci: wystepuja Control setup error na poszczegolnych DDR-sectoroch pamieci Boxa, to bardzo prawdopodobne, ze pamiec jest uszkodzona.
W takim wypadku kazde ponowne flashowanie zakonczy sie bledem.
[i]Aby zrodziło się to co możliwe, należy stale próbować tego co niemożliwe.[/i]
Odpowiedz
#10
@coni 
Zanim pierwszy raz flashowałem box naczytałem się instrukcji jak to robić i wszędzie jest, że erase bootloader i erase flash ma być zaznaczone obojętnie czy robimy przez kabel czy z karty microSD. Testowałem kilka kart microSD i pendrive'y metodą prób i błędów i wyszło mi iż:
  • przez kabel tylko w porcie USB z brzegu
  • tylko z karty microSD - z pendrive'a nie łapie (testowałem FAT32 2GB i 32GB)
  • przy domyślnym ustawieniu w Burn Card Maker czy jak według instrukcji erase_flash na erase in force programowanie nie idzie - tylko na sekundę pojawia się Upgrade i znika - dopiero odznaczenie opcji erase_bootloader powoduje iż programowanie z karty microSD idzie i kończy się sukcesem

Właśnie skończyłem czytać cały temat (119 stron) od deski do deski:
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
i tam w wielu postach pod koniec tematu piszą też iż trzeba odznaczyć erase bootloader i to przy programowaniu przez kabel USB.
Widocznie z niektórymi boxami tak ma być tak jak z moim By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować. - nie znalazłem nikogo w necie kto pytałby o tego boxa czy o stockowe firmware - ja jestem chyba pierwszy Undecided
Być może dlatego muszę odznaczać opcję erase_bootloader bo nie mam stockowego ROMu do boxa tylko podpasowuję od podobnych urządzeń np. X96 Mini czy Aidan.
Znalazłem tutaj na forum jeszcze inne ROM'y np. atvX czy Slimbox i mam zamiar testować. No i CoreELEC choćby odpalany z karty - bardzo mi się spodobał opis tu na forum - zwłaszcza o dopasowaniu pilota bo to głównie z tego powodu szukam ciągle innych ROM'ów - bardzo mnie to ciekawi Shy
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Instrukcji używam tych:
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości