Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jakie urządzenia posiadacie?
Ja dziś wymieniłem M8S pro L, na Nvidia Shiled Pro,

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
REKLAMA:



Korzysta ktoś na forum z jakiegoś mini pc pod kodi, tv i innych rzeczy? Chciałbym wiedzieć czy taki sprzęt jest lepszy niż jakikolwiek tv box?
# Kodi rządzi #
Odpowiedz
Planowałem kiedyś coś zbudować ale jak podliczyłem koszta i za i przeciw to wyszło na to, że kupiłem boxa i dysk pod usb. Tongue
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
Odpowiedz
(10-09-2020, 09:16 AM)redhunter napisał(a): Z pomocą syna kończę właśnie uruchamianie kombajnu z Kodi na pokładzie, do TV Sat, Netflixa, torrentów i filmów z twardego dysku.
Młody zbudował mi go w oparciu o płytę główną MSI H110M PRO-D z procesorem Intel G4600 Socket 1151, 4GB Ram, dysk SSD 120GB ( na soft) i dysk HDD 2 TB na filmy z nagrywarki i z sieci, karta graficzna Radeon Sapphire RX 570 ( bo zależy mi dwóch wyjściach HDMI), chłodzenie procesora Be Quiet Rock Slim BK008, zasilacz Be Quiet Straight Power CM BQT E8-CM 480W i karta-tuner TV Sat TBS6909X V2 DVB S/S2/S2X 8 PCIe. Do tego moduł z diodą na podczerwień do obsługi pilota i wyświetlacz z softem napisanym przez syna.
Sprzęt już działa, wszystkie kanały SAT pracują idealnie, łącznie z nagrywarką. Jeszcze pozostaje montaż wyświetlacza i wymyślenie co chcę żeby pokazywał.
Budowany kombajn ma zastąpić i pomieścić w jednej obudowie funkcjonalność tunera VU+4 Uno  4KSE i Vero4K+. Do tego oprócz możliwości oglądania i nagrywania aż ośmiu strumieni kanałów ( więc kanałów dużo więcej) z satelity obsługuje mi teraz Netflix w 1080p. Vero 4K+ niestety dawało radę tylko do 720p.
Po paru latach użytkowania przyszedł czas na zmiany. W międzyczasie przebudowałem pokój kinowy pod Atmos w systemie 7.1.4, wymieniłem amplituner na taki z obsługą Atmosa i postanowiłem trochę unowocześnić też mój HTPC.
Wymieniłem płytę główną na msi PRO H610M-G DDR4 i założyłem procesor Intela z serii Adler Lake, Intel Pentium Gold G7400 4 x 3,7 GHz. Ten procek ma nowszą grafikę UHD Intel 710. Dołożyłem też w międzyczasie drugie 4 GB RAM-u. Wyleciał też tuner DVB-T bo przebudowałem też instalację sat, dołożyłem zeza na Astrę 23,5 i stamtąd mam czeskie programy.
Te 6 lat różnicy w wieku procesora faktycznie widać na ekranie. Obraz jest lepszy i całość sprzętu działą szybciej a i zużycie procesora jest niższe na tych samych nastawach. Czy to N, czy SAT, czy filmy z dysku. Operacja więc wygląda na całkiem udaną.

Podziękowali: arkady1964
Odpowiedz
I jeszcze jedno spostrzeżenie. Na poprzednim procesorze miałem założony duży radiator z cichym wentylatorem. be quiet! Pure Rock Slim.
Z racji innego socketu nie da rady tego założyć i dałem do uruchomienia fabryczne chłodzenie Intela które było w pudełku z procesorem. I mało, że go nie słychać to wydaje się, że pokrywa na HTPC ma niższą temperaturę. Chyba ten nowy procesor wyraźnie mniej się nagrzewa.
Wygląda na to, że chyba to fabryczne zostanie na stałe.
Odpowiedz
REKLAMA:



Ja swoje htpc pod KODI zrobiłem za 0 złotych. Wystarczyło użyć kilkuletnie lenovo yoga z pękniętym ekranem. Wink
Wreszcie KODI działa odpowiednio szybko.
Odpowiedz
A ja do swojego kupiłem właśnie na system jakiś szybki dysk NVME. Płyta taki slot ma więc pora przejść z dysku SD na NVME. Jednak różnica w prędkości odczytu z tych dysków jest bardzo duża.
Odpowiedz
Dysk założony, zainstalowany nowy Debian bookworm, na nim najnowszy Kodi i wszystko działa jak należy. Różnica w szybkości reakcji na polecenia z pilota po przejściu z dysku systemowego SSD na szybki NVME jest naprawdę bardzo odczuwalna. Polecam tego rodzaju dysk do HTPC. Warto.
Odpowiedz
Witam mam Chromecast 4 mam pytanie bo architektura procesora to 64 bit ? Zawsze instaluje kodi z oficjalnej strony ale tylko wersja 32 bit mi się instaluje a 64 bit nie dlaczego?a jeśli jednak architektura to 32 bit to jaki box tv android ma 64 bit?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości