Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Canal + Box 4K a Atmos z platform streaming
#1
Witajcie, pytanko do użytkowników Canal + Box 4K, jak u Was działa na nim Atmos z platform streamingowych? U mnie mały problem wyskoczył z Canal + Box 4K, który mam do odbioru telewizji streaming z przypisanych aplikacji, na platformach Disney + i Amazon Prime nie idzie dźwięk w Atmosie mimo, że opis pokazuje, że jest dostępny, tylko idzie Dolby Digital +. Na Netflixie i HBO Max idzie Atmos bez problemu, ciekawe dlaczego ? Na Disney przy moim światłowodzie 1GB/S w ustawieniach jest, że mogę oglądać w jakości HD, Box ma słabą  kartę, bo speed test na nim pokazuje, że mam prędkość 90 - 95 mb/s, zaś pod WI FI, że 200 mb/s. to przy tej prędkości powinno iść bez problemu, na aplikacji Disney +, z TV pod kablem pokazuje, że może być jakość 4K, czyli Box coś ogranicza lub aplikacja na nim. Odpaliłem Disney + na Kodi 19.4 na mini pc Nuc z Linuxem, Atmos idzie z platformy, tylko w jakości 720P.
Jak u Was jest z tymi sprawami ?
Zakupiłem wieloformatowy odtwarzacz pod gęste pliki Blu Ray  Zidoo 1000 pro, w drodze do mnie, wiem, że nie jest przeznaczony do streamingu, ciekawe jak po zainstalowaniu na nim aplikacji od platform, co będzie się działo?
Odpowiedz
REKLAMA:



#2
Box nie ma wsparcia Atmos i nigdy nie miał
Na pewno nie będzie na większości sprzętów działać jednak zdarzają się wzmacniacze albo soundbary na których działa Atmos tylko w Netflix.
Odpowiedz
#3
(03-03-2023, 01:16 PM)Ktosi napisał(a): Box nie ma wsparcia Atmos i nigdy nie miał
Na pewno nie będzie na większości sprzętów działać jednak zdarzają się wzmacniacze albo soundbary na których działa Atmos tylko w Netflix.
No u mnie podpięty pod Anthem AVM 70 i jak wspominałem z Netflixa i HBO MAX Atmos idzie, od czego to zależy?
Odpowiedz
#4
(03-03-2023, 01:38 PM)Darekrocznik71 napisał(a):
(03-03-2023, 01:16 PM)Ktosi napisał(a): Box nie ma wsparcia Atmos i nigdy nie miał
Na pewno nie będzie na większości sprzętów działać jednak zdarzają się wzmacniacze albo soundbary na których działa Atmos tylko w Netflix.
No u mnie podpięty pod Anthem AVM 70 i jak wspominałem z Netflixa i HBO MAX Atmos idzie, od czego to zależy?

Bo leci Atmos (DD+) w stratnej kompresji. TrueHD Atmos (bezstratny) nie jest obslugiwany przez urzadzenie. Co do Disney+ to oni czesto gmeraja w apce i psuja co chwile. Mi czasami Atmos z D+ zawiesza dzwiek w SB. Prime ma malo tresci w Atmos.
Odpowiedz
#5
(03-03-2023, 01:43 PM)salata napisał(a):
(03-03-2023, 01:38 PM)Darekrocznik71 napisał(a):
(03-03-2023, 01:16 PM)Ktosi napisał(a): Box nie ma wsparcia Atmos i nigdy nie miał
Na pewno nie będzie na większości sprzętów działać jednak zdarzają się wzmacniacze albo soundbary na których działa Atmos tylko w Netflix.
No u mnie podpięty pod Anthem AVM 70 i jak wspominałem z Netflixa i HBO MAX Atmos idzie, od czego to zależy?

Bo leci Atmos (DD+) w stratnej kompresji. TrueHD Atmos (bezstratny) nie jest obslugiwany przez urzadzenie. Co do Disney+ to oni czesto gmeraja w apce i psuja co chwile. Mi czasami Atmos z D+ zawiesza dzwiek w SB. Prime ma malo tresci w Atmos.
Ok, dzięki za info, wszystko wiem, Dolby True HD, to na razie daleka przyszłość dla platform, ta ścieżka w Atmos (DD+) z Netflixa i HBO Max też stratna? Czyli generalnie na każdej z platform leci stratny sygnał?
Odpowiedz
#6
(03-03-2023, 01:49 PM)Darekrocznik71 napisał(a): Czyli generalnie na każdej z platform leci stratny sygnał?

Na kazdej bez wyjatku.
Odpowiedz
REKLAMA:



#7
(03-03-2023, 01:55 PM)salata napisał(a):
(03-03-2023, 01:49 PM)Darekrocznik71 napisał(a): Czyli generalnie na każdej z platform leci stratny sygnał?

Na kazdej bez wyjatku.
Czyli, generalnie w tej sprawie nie ma co drążyć tematu, bo czy platforma poda dźwięk w DD+ czy też DD+/Atmos to oprócz tego co pokaże procesor i tak będzie ten sam stratny sygnał?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości