Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak uruchomić VFD na boxie S905W w Slimbox?
#1
Mam boxa BLOW na którym udało mi się uruchomić oryginalny pilot oraz wyświetlacz VFD pod CoreELEC - pilot metodą nagrywania przycisków. Teraz chciałbym to samo zrobić na ROM'ie Android 9 Slimbox który bardzo dobrze działa na boxie. Oryginalnego pilota odpaliłem w ten sposób: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować. czyli podmieniłem bebechy (DTB) z oryginalnego firmware boxa.

Zauważyłem iż jak teraz mając Slimbox z obsługą pilota to gdy przywrócę partycję Boot w TWRP i restartuję system to na wyświetlaczu pojawia się 12:34

Znalazłem to: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
gdzie wyczytałem iż aby wysłać coś na wyświetlacz wystarczy np. przez adb shell zrobić to:
adb shell "echo DUPA > /sys/class/fd655/panel"
[Obrazek: mDbfiXJ.jpg]
To działa Big Grin

Jak wgram znowu partycję Boot ze Slimbox to nie działa ponieważ nie ma wtedy klasy fd655 w /sys/class

Jak to naprawić aby Slimbox używał normalnie wyświetlacz?
Odpowiedz
REKLAMA:



#2
Za pomocą narzędzi AMTools podmieniłem (bez zer na końcu) partycje boot.PARTITION i _aml_dtb.PARTITION w obrazie slimbox i teraz mam to samo jakbym ręcznie przywracał partycję Boot w TWRP czyli na wyświetlaczu 12:34
Klasa fd655 jest i mogę znowu ręcznie wysyłać dane na wyświetlacz.

Może to dlatego system nie wie o wyświetlaczu bo używam wersji Slimbox dla boxa X96 Mini a ten chyba nie miał wyświetlacza VFD.

Jakie boxy na S905W mialy wyświetlacz VFD?

OK, wszedłem na stronę: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
i widzę iż Tanix TX3 Mini ma VFD więc robię to samo co z wersją dla X96 Mini - niestety to samo i tylko 12:34 na wyświetlaczu.
No to do sprawdzenia jeszcze Openbox A4Pro który też ma wyświetlacz.
Odpowiedz
#3
Po wgraniu ROM'u pojawia się logo SlimboxTV i jest 12:34 ale mam bootloop i system się nie uruchamia.

Podmieniłem sobie tym samym sposobem oryginalne logo - tylko ten wyświetlacz został i było by wszystko OK.
I tak duży sukces iż działa pilot bo bez VFD da się żyć a prawdę mówiąc to on i tak nie jest czytelny bo ma za ciemny - bardzo niebieski kolor.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości