Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dysk SATA 2.5" w obudowie USB
#1
Czy taki dysk może być podłączony na stałe do boxa Android TV bo podłączałem dysk talerzowy i miał za mało prądu. Używa ktoś tak?
Odpowiedz
REKLAMA:



#2
Może, ale i tak niektóre modele nie ruszą bez zasilania dodatkowego, zwykle wystarcza podwójmy kabel USB.

Kup lepiej dysk SSD albo mniejszy M.2.
Odpowiedz
#3
@Ktosi 
Ale mi właśnie chodzi o dysk SSD SATA. Dodatkowe kable odpadają.

A ktoś może używa A95X MAX II, który ma możliwość podpięcia wewnątrz dysku SATA? Zauważyłem iż jest też na niego dostępny Slimboxtv: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
#4
(07-03-2023, 08:10 PM)jzef napisał(a): Czy taki dysk może być podłączony na stałe do boxa Android TV bo podłączałem dysk talerzowy i miał za mało prądu. Używa ktoś tak?
Mam podłączony pod Beelink GT-King. Gniazdo usb-c, kabel usb 3.0 Micro-B i dysk Hdd Sata 2.5" Hitachi HTS54755(Obudowa Natec).
Odpowiedz
#5
@wajnert 
Też dzisiaj na próbę podłączyłem (jednym kablem USB) talerzowy dysk SATA 2.5" 320GB Hitachi w obudowie USB 2.0 - pooglądałem trochę wideo z dysku przez kilkanaście minut i wszystko OK. Jak się wyłączy (nie uśpi) Androida to talerze się zatrzymują ale ikona obudowy świeci.

P.S. Jakbym gdzieś dorwał oprogramowanie serwisowe obudowy USB to prawdopodobnie dałoby się tę diodę wyłączyć programowo - mam kilka pendrive'ów Kingston i za pomocą oprogramowania serwisowego mogę właśnie to zrobić.

Odłączyłem dysk, podłączyłem do Windows aby ukryć dwie partycje po czym podłączam do działającego boxa a ten się restartuje bo prądu zbrakło, no ale po uruchomieniu widzi dysk. Najgorsze jest podłączanie bo wtedy talerze są rozkręcane i potrzeba chwilowo nieco więcej prądu.

Diodę LED zakleiłem, Android nie widzi ukrytych partycji na dysku. Udostępniłem dysk po sieci przez serwer Samba w Slimbox. Odpaliłem jakiś film z dysku przez sambę na laptopie i po kilku minutach się zacięło i straciłem dostęp do dysku. Przez sambę też lepiej nie kopiować plików z/na dysk.

Zobaczę jak to się będzie sprawować gdy będę używać dysku tylko do odczytu w Androidzie np. oglądać w Kodi filmy z dysku. Jeśli da radę to tak zostawię ale jeśli będą jakieś częste restarty albo odłączania dysku to trzeba będzie jednak wymienić talerzowy na SSD.
Odpowiedz
#6
(08-03-2023, 02:10 AM)jzef napisał(a): @wajnert 
Też dzisiaj na próbę podłączyłem (jednym kablem USB) talerzowy dysk SATA 2.5" 320GB Hitachi w obudowie USB 2.0 - pooglądałem trochę wideo z dysku przez kilkanaście minut i wszystko OK. Jak się wyłączy (nie uśpi) Androida to talerze się zatrzymują ale ikona obudowy świeci.

P.S. Jakbym gdzieś dorwał oprogramowanie serwisowe obudowy USB to prawdopodobnie dałoby się tę diodę wyłączyć programowo - mam kilka pendrive'ów Kingston i za pomocą oprogramowania serwisowego mogę właśnie to zrobić.

Odłączyłem dysk, podłączyłem do Windows aby ukryć dwie partycje po czym podłączam do działającego boxa a ten się restartuje bo prądu zbrakło, no ale po uruchomieniu widzi dysk. Najgorsze jest podłączanie bo wtedy talerze są rozkręcane i potrzeba chwilowo nieco więcej prądu.

Diodę LED zakleiłem, Android nie widzi ukrytych partycji na dysku. Udostępniłem dysk po sieci przez serwer Samba w Slimbox. Odpaliłem jakiś film z dysku przez sambę na laptopie i po kilku minutach się zacięło i straciłem dostęp do dysku. Przez sambę też lepiej nie kopiować plików z/na dysk.

Zobaczę jak to się będzie sprawować gdy będę używać dysku tylko do odczytu w Androidzie np. oglądać w Kodi filmy z dysku. Jeśli da radę to tak zostawię ale jeśli będą jakieś częste restarty albo odłączania dysku to trzeba będzie jednak wymienić talerzowy na SSD.
Usb 2.0 powinien mieć oznaczenie USB 2.0 HDD. Miałem identyczny problem z tv Samsung, kiedy podłączyłem do zwykłego usb 2.0. Problem znika pod usb-c (do 1.5 A lub usb 3.0 (900 mA). Usb hdd ma w tv Samsung 900 mA.
Odpowiedz
REKLAMA:



#7
@wajnert 
Nie mam USB HDD w swoim boxie.

P.S. Nie cytuj całego posta! Jak chcesz coś do kogoś napisać używaj znaku @ i zacznij wpisywać nazwę usera i jak pojawi się lista to wybierasz z listy!
Odpowiedz
#8
Zawsze można użyć jakiegoś dużego pendriva teraz coraz popularniejsze są 512GB wprawdzie będzie drożej niż przy HDD ale zasilania na pewno nie zabraknie Smile
Odpowiedz
#9
Testuję już kilka dni z dyskiem talerzowym w obudowie USB 2.0 i daje radę. Dysk podłączony bardzo krótkim kablem USB 15 cm. System najlepiej zamykać (nie usypiać) bo wtedy talerze się zatrzymują a tak to słychać jak szumi. Diodę - tak jak pisałem zakleiłem i nie ma problemu.
Jedyne do czego można się przyczepić to wygląd bo mam dysk a na nim box - dwa pudełka jedno na drugim.
Odpowiedz
#10
Przysluchujac sie dyskusji chcialbym tylko z mojej strony dodac, ze pendrivy staja sie powoli przezytkiem.
Jak na razie pendrive >256GB i sa zastepowane przez kompaktowe, szybkie, tanie, o wszechstronnym zastosowaniu
dyski SSD NVMe.
Dzieki swoim zaletom i mozliwosci przylaczy sa one konkurencyjne do pendrivow i coraz czesciej sotosowe.

Wiec zanim ktos pokusi sie na nowego pendriva, warto moze jako alternatywe o czyms takim pomyslec Wink
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

[Obrazek: AmrNxXql.png]

[Obrazek: X6OldFjl.png]
[i]Aby zrodziło się to co możliwe, należy stale próbować tego co niemożliwe.[/i]
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości