Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
NordVPN
#1
Witam
Korzystam z wtyczki OpenVPN z repozytorium Zomboided. Do tej pory automatycznie łączyło z NordVPN. Podawałem w ustawieniach, że korzystam z Nord do tego login i hasło. A dziś otrzymuje komunikat: "A VPN hassn't been set up yet".
Nie pomogło ponowne zainstalowanie wtyczki. 
Działa jedynie gdy nie wybiorę dostawcy z listy a ręcznie podam plik *.*ovpn
Ma to jednak taką wadę, że łączy mnie z jednym, konkretnym serwerem a on czasem bywa przeciążony. 
Pisałem na  support i zalecono mi instalację ich dedykowanej dla kodi  wtyczki. Z tym, że ona wywala błąd. Wtyczka napisana w Python 2.7 (info z supportu).
Macie jakieś pomysły na rozwiązanie tego problemu?
Odpowiedz
REKLAMA:



#2
(03-04-2023, 07:55 PM)Grabek napisał(a): Działa jedynie gdy nie wybiorę dostawcy z listy a ręcznie podam plik *.*ovpn
Ma to jednak taką wadę, że łączy mnie z jednym, konkretnym serwerem a on czasem bywa przeciążony.

Jak byś nie wybierał to połączy Cię z konkretnym serwerem bo adres i port serwera są w pliku *.ovpn
Odpowiedz
#3
Niby tak, ale wcześniej wybierałem po kraju. I według tego co dowiedziałem się na supporcie, to wybierało wtedy serwer najmniej obciążony.
I niby mogę ręcznie dodać kilka serwerów, ale wtedy musiałbym ręcznie sprawdzać który chodzi szybciej.
Z racji tego, że osmc bazuje na Debianie zastanawiam się, czy nie wgrać bezpośrednio z konsoli apki od norda. Ale wtedy sterowanie tym tylko przez ssh a to trochę niewygodne. Chyba, że zna ktoś sposób, żeby skróty w telefonie do tego zrobić. Czyli jedno kliknięcie i powinno się zalogować i wydać komendę (połącz lub rozłącz)
Odpowiedz
#4
Odpowiedz
#5
Problem rozwiązany. Zmienił się sposób logowania. Po aktualizacji wtyczki można zalogować się w nowy, wymagany sposób (trzeba podać kod wygenerowany w panelu konfiguracyjnym Nord vpn).
Dzięki wszystkim za chęć pomocy.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości