Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[oddzielony] Aktualizacje softu do vectra/play
#1
Znajomy odinstalował aktualizację "TV Smart" i uruchomił ponowne skanowanie kanałów. Dvb-t2 mu ruszyła. Ponoć ta aktualizacja wszystko blokuje. Być może faktycznie tak jest , no a w sumie przy korzystaniu z launchera to jest nam ona zupełnie zbędna. Jak możesz daj znać, co po odinstalowaniu... Pozdr
Odpowiedz
REKLAMA:



#2
Ja osobiście przy zakupie tego dekodera musiałem odinstalować aplikacje Tv smart zeby mieć możliwośc włączenia opcji debugowania USB. Wcześniej gdy była zainstalowana i klikałem 7 razy na komilację to był komunikat ze jestem programista ale po wejściu w apcje programisty był komunikat ze nie mam uprawnień i nic nie dało się zrobić. Więc faktycznie wszystko blokuje
Odpowiedz
#3
Jak wspominałem tutaj (By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.) kupiłem boxa brandowanego przez Vectrę, oznaczonego kodem DV8988. Po pewnych testach i sprawdzianach okazało się, że w urządzeniu siedzi płyta główna DV8981. Różnica między urządzeniami polega na tym, że ten drugi ma mieć wbudowany dysk twardy i możliwość nagrywania. Czyli wygląda na to, że obudowie przeznaczonej do DV8988 znalazła się płyta z DV8981. 

Mój egzemplarz charakteryzuje się tym, że w launcherze Vectry ma wyłączone systemowo wszystkie funkcje związane z tym usługodawcą (TV Smart, Telewizja, Kids). Oczywiście został zainstalowany Wolf Launcher i zacząłem próby z tunerem DVB-T2/DVB-C. Początkowo eksperymenty nie dawały rezultatów. Najpierw był Activity Launcher odpalanie procesu com.google.android.tv.dtvsetup.demo do skanowania tunera, ale bez rezultatu, później kilka innych prób, ale dopiero podpowiedź od Matheusza, aby odinstalować aktualizację aplikacji Smart TV Vectry i uruchomić Live TV dała dobre rezultaty. 

Podłączyłem kabel od Multimedia, bo nie mam zewnętrznej anteny, ale firma wysyła obowiązkowo w kablu (po likwidacji tzw. anten zbiorczych) pełne pasmo DVB-T2. Aplikacja pięknie przeskanowała wszystko, znalazła wszystkie kanały (kablowe i cyfrowe naziemne plus stacje radiowe), odbiór stacji nadających w HD bez problemów, bez zacięć, bez artefaktów. Działa EPG. Mankamentem aplikacji jest brak możliwości posortowania i poustawiania sobie kanałów, ale jak się nie ma, co się lubi... Na szczęście da się wyłączyć różne "śmieci", jak TVP Info. Możliwości nagrywania jeszcze nie sprawadzałem, ale uczynię to dzisiaj, bo zamówiłem pilota z klawiaturą numeryczną i dodatkowymi przyciskami, który jest dedykowany do modeli z tunerami i nagrywaniem.

Ze standardowym pilotem jest taki problem, że po pokazaniu się planszy, aby go sparować z urządzeniem, parowanie się odbywa, ale na planszy nie widać postępu parowania. Wystarczy jednak przycisk "Back", plansza znika i wszystko działa. Plansza jednak pojawia się po każdorazowym restarcie boxa. Ponoć problem rozwiązuje ten dłuższy pilot, więc sprawdzę.

Skrzynka świetnie sprawdza się jako odtwarzacz materiałów wideo z zewnętrznych źródeł, procesor świetnie daje radę. Odtworzył wszystkie pliki testowe, łącznie z AV1 i tymi z naprawdę olbrzymim bitrate. Dużym plusem jest bardzo szybkie WiFi6 (mam odpowiedni router ax) i Bluetooth 5, który faktycznie działa bez żadnych opóźnień.

Kodi działa bezbłędnie (Nexus), a właśnie ta aplikacja z Fen i The Promise plus Real Debrid i Trakt jest dla mnie podstawą domowej rozrywki. Mam szybkie łącze (600 megabitów), więc mogę się cieszyć najbardziej "wymagającymi" materiałami 4K.

Reasumując: w takim, a nie innym ustawieniu nowa skrzynka, którą kupiłem okazyjnie za... 100 zł, ma pełną funkcjonalność urządzeń z tymi samymi parametrami, ktore kosztują blisko 500 zł.

DODANE
Pilot z klawiaturą numeryczną sparował się doskonale, wspomniana wyżej plansza zniknęła i już się nie pojawiła. Działa perfekcyjnie.
Odpowiedz
#4
Jest jakiś sposób aby ten BOX pomimo odinstalowania aktualizacji w apce TV SMART za każdym razem nie pobierał jej sobie automatycznie?
Odpowiedz
#5
@zjgruby wystarczy pomyśleć. Jak aktualizuje się ten launcher? Nie przez sklep play, a wtedy gdy go odpalasz.
Zostaw więc ten launcher od vectry w spokoju i przejdź na jakiś inny. Po instalacji ustaw go jako domyślny i usuń aktualizację TV Smart. Ewentualnie można go też wyłączyć przez ADB.
Odpowiedz
#6
(12-03-2023, 06:09 AM)Matheusz napisał(a): @zjgruby wystarczy pomyśleć. Jak aktualizuje się ten launcher? Nie przez sklep play, a wtedy gdy go odpalasz.
Zostaw więc ten launcher od vectry w spokoju i przejdź na jakiś inny. Po instalacji ustaw go jako domyślny i usuń aktualizację TV Smart. Ewentualnie można go też wyłączyć przez ADB.

A byłbyś tak uprzejmy i podpowiedział jak to wyłączyć  przez ADB?
Odpowiedz
REKLAMA:



#7
Odpowiedz
#8
U mnie w tym boxie (mam od Vectry na abo) jest właśnie problem z HDR który włącza się na starcie przez co menu i materiały SDR mają wyblakłe kolory. Dopiero włączenie jakiegoś materiału HDR np C+ 4K z HDR HLG lub HDR10+ ożywia kolory nawet po powrocie do menu.

Drugi problem jaki zauważyłem to brak Dolby Atmos w Netflix. Aplikacja nie pokazuje dostępności DA mimo że w Prime Video czy HBO Max DA działa normalnie.
Odpowiedz
#9
Czyli wychodzi na to, ze ta starsza wersja dv8519 jest pewniejsza niz DV8988. Troche szkoda bo ten, drugi to juz za ~150zl idzie nowki dostac no i ma glowice.
Czy moze ktos potwierdzic, ze DVB-C dziala na nim bez wiekszych problemow na jakiejs apce?
Odpowiedz
#10
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości