Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Najlepszy box bez względu na koszta do filmów i seriali 2023
#1
Z kodim mam do czynienia od niedawna, póki co mam RaspPi 3B z libreELEC. Działa całkiem sprawnie choć maks. co można wycisnąć na netfliksie czy innych VOD to 720p a i to czasem tnie. Niemniej, na tyle się przekonałem o tym jak świetne jest to narzędzie, że chcę zmienić boksa na coś lepszego.

Ilość możliwych boksów przygniata, dużo wpisów na forum są już wiekowe, dlatego chcę zapytać Was o opinię o możliwie najlepszego boksa gdzie bez problemu odpali się w 4K Netfliksa, HBO Max czy Prime Video oraz filmy z przesłanej .mp4. Każda informacja będzie mile widziana, dzięki! Smile
Odpowiedz
REKLAMA:



#2
(25-04-2023, 05:11 PM)abcdef napisał(a): Z kodim mam do czynienia od niedawna, póki co mam RaspPi 3B z libreELEC. Działa całkiem sprawnie choć maks. co można wycisnąć na netfliksie czy innych VOD to 720p a i to czasem tnie. Niemniej, na tyle się przekonałem o tym jak świetne jest to narzędzie, że chcę zmienić boksa na coś lepszego.

Ilość możliwych boksów przygniata, dużo wpisów na forum są już wiekowe, dlatego chcę zapytać Was o opinię o możliwie najlepszego boksa gdzie bez problemu odpali się w 4K Netfliksa, HBO Max czy Prime Video oraz filmy z przesłanej .mp4. Każda informacja będzie mile widziana, dzięki! Smile
mam play now box v2 i v3 na sprzedaz
Odpowiedz
#3
To zwykłe budżetowe pudełka jak dziesiątki podobnych tunerów.

Typowe boxy zapewniające dobrą obsługę robi Nvidia, Homastic, Roku czy Apple a najprościej było było by zastosować Fire Stick 4K Pro Amazona.
Odpowiedz
#4
Dzięki Ktosi. Rozumiem, że masz na myśli Fire Stick 4K Max, tak? W sumie wychodzi nawet taniej niż RPi 4 z kartą i zasilaniem.

Teraz jeszcze doczytałem o Fire Stick 4K Max i instalowaniu kodiego na nim. Myślałem, że co do zasady zawsze instaluje się na takim boksie jakiegoś linuksa i na nim dopiero kodiego, a w przypadku Fire Sticka, jak rozumiem, odbywa się to inaczej.

Dotychczas nie przydawało mi się zbyt często to, że mogłem się na swojego RPi zalogować po ssh, ale jakoś wydawało mi się to naturalne, że w razie czego będę mógł to zrobić. Myślicie, że nie ma się czego przejmować i nie potrzebuję tego?
Odpowiedz
#5
4K max może miec problem z małą ilością pamięci na dysku. Szczególnie jak biblioteka jest spora. Wtedy kodi rozrasta się bardzo gdzie Thumbnails zajmują sporo miejsca i zaczyna brakować przestrzeni. Katalog wtedy trzeba wrzucić na dysk sieciowy najlepiej. Poza tym jako kodi najlepiej instalować forka o nazwie kodinerds. On jest zoptymalizowany pod maxa i dodaje obsługę DoVi.
Odpowiedz
#6
"Najlepszy box bez względu na koszta do filmów i seriali 2023"- niestety nadal to Nvidia 2019 Pro.
Odpowiedz
REKLAMA:



#7
To może jedno pytanie do pytającego, bo sam mam Firestick 4 max. Czy chcesz oglądać filmy swoje tzn masz bibliotekę czy chcesz oglądać typowo serwisy Netflix itp. Bo jeśli same serwisy to po co instalować Kodi. Instalujesz poszczególne serwisy i bezpośrednio odpalasz z firestick. To najlepsze rozwiązanie. Filmy swoje oglądam przez aplikację VLC i dysku w sieci. Do tego instalujesz inny startowy launcher Wolf i pięknie to chodzi.

Wysłane z mojego ANA-NX9 przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
#8
Poczytałem o Firestick 4 Max i Nvidia 2019 Pro to wygląda to na pewno świetnie, ale jak czytam to normą jest to, że używamy systemu dostarczonego przez producenta (więc chyba Android TV) a na nim instalujemy Kodiego. I tutaj wychodzi mój brak doświadczenia, bo ja myślałem, że normą jest, że system się podmienia na libreELEC lub coreELEC i wtedy instalujemy Kodiego co daje nam dostęp do VOD i filmów na dysku.

Dla mnie to ważne aby pozbyć się preinstalowanego systemu ze względów bezpieczeństwa. Nie chcę polegać na producencie, który nie dostarcza łatek bezpieczeństwa.
Odpowiedz
#9
(26-04-2023, 01:02 PM)abcdef napisał(a): Poczytałem o Firestick 4 Max i Nvidia 2019 Pro to wygląda to na pewno świetnie, ale jak czytam to normą jest to, że używamy systemu dostarczonego przez producenta (więc chyba Android TV) a na nim instalujemy Kodiego. I tutaj wychodzi mój brak doświadczenia, bo ja myślałem, że normą jest, że system się podmienia na libreELEC lub coreELEC i wtedy instalujemy Kodiego co daje nam dostęp do VOD i filmów na dysku.

Dla mnie to ważne aby pozbyć się preinstalowanego systemu ze względów bezpieczeństwa. Nie chcę polegać na producencie, który nie dostarcza łatek bezpieczeństwa.
Niestety to ja Ci nie pomogę

Wysłane z mojego ANA-NX9 przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
#10
Praktycznie wszystkie markowe sprzętu nie pozwalają na instalacje własnego oprogramowania, poza tym tracisz i tak wtedy wszystkie licencje.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości