Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Titan MOD vs. Titan Vanilla
#1
Information 
To mój reasumujący wątek o skórkach wywodzących się z Titana...  Moją ukochaną skórką zawsze była Titan. Obecnie jest dostępnych kilka modów kultowej skórki Titan, różnią się one zasadniczo. 

Poniżej dla zainteresowanych krótka charakterystyka dostępnych modów skórki Titan.

1. Titan MOD, podobny do Titan, zachowuje bardzo wiele ze starszego Titana oraz ma wciąż dodawane nowe funkcje.  Autor tego moda bardzo dba o dalszy rozwój skórki, opracowuje już wersję dla Kodi Omega, zapowiedź w:
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Wątek w Kodiwpigulce:
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Skórka Titan MOD jest zoptymalizowana pod kątem Android TV, bardzo dobrze działa też na Windows i Linux.
Polecam na skórce Titan MOD przetestować 3 motywy:
1. Titan-Standard Theme >  Używaj wąskiego menu ekranowego - załączone
2. Cool Blue Theme >  Używaj wąskiego menu ekranowego - załączone
3. Titan MOD NightShift >  Używaj wąskiego menu ekranowego - załączone  Po aktywowaniu w Titan MOD motywu NightShift funkcja "Używaj wąskiego menu ekranowego" jest załączona automatycznie.  Nazwa wąskie menu ekranowe jest niestety myląca, ponieważ pasek postępu filmu jest na całą szerokość ekranu.

2. Titan Vanilla, najbliższy oryginalnemu Titan ze starszych wydań (wygląd i funkcje). Skórka jest aktualizowana do najnowszych wersji i działa na najnowszych wersjach Kodi, ale jak pisze autor skórki:
"Proszę nie spodziewać się nowych wyświetleń, nowych widżetów itp."
Wątek w Kodiwpigulce:
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

3. Titan BINGIE MOD, koncentruje się na upodobnieniu wyglądem do Netflixa w przypadku filmów i seriali.
Wątek w Kodiwpigulce:
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Zaznaczam, że Titan BINGIE MOD tak daleko odszedł od oryginału, że ma już niewiele wspólnego ze skórką Titan. 

Oczywiście, że wybór skórki dla Kodi zależy tylko od indywidualnych preferencji użytkownika... 

Pozdrawiam
Odpowiedz
REKLAMA:



#2
Information 
Kodi, moim zdaniem jest najlepszą platformą multimedialną typu open source, jeśli chodzi o przesyłanie strumieniowe filmów. Wygląd Kodi można zawsze dostosować korzystając z wielu skórek Kodi, których wybór dla zainteresowanych jest duży. Skórki nadają nowy wygląd Kodi, dzięki zmianie interfejsu oraz ułatwiają obsługę. 

Ostatnio przetestowałem niektóre z najlepszych skórek Kodi, wszystkie mają swoje zalety i wady... Ostatecznie wybrałem i zostaje u mnie na stałe skórka Titan MOD, jest to pewien powrót do mojej pierwszej skórki, którą kiedyś używałem na Kodi tj. Titana. Następcą tej skórki jest Titan MOD, który jest bardzo niezawodną skórką, dobrze działającą na Kodi. Skórka jest szybka i stabilna, nie przycina oraz ma niewielkie zapotrzebowanie na pamięć. Na Kodi najbardziej podoba mi się skórkę Titan MOD z motywem NightShift. Skórka naprawdę działa doskonale na Android TV, jest stabilna, szybka i ładna. 

Titan MOD jest obecnie moją ulubioną skórką Kodi. Zaskarbił sobie moje serce przez takie cechy, jak wygodna obsługa i dostarczanie dużej ilości informacji w przejrzysty sposób. Do tego skórka Titan MOD ma bardzo dużo możliwości konfiguracji w zależności od indywidualnych upodobań.

Uwaga!  W celu dokonania konfiguracji skórki wchodzimy w Ustawienia > Interfejs (Wygląd) > Poziomu stawień > Ekspercki

Podana poniżej konfiguracja w  ustawieniach skóry Titan MOD ma na celu dla zainteresowanych ułatwienia przy obsłudze i oglądaniu wideo.  Skórka ma dużo więcej ustawień, ale te zależą już tylko od indywidualnych preferencji użytkowników.

Podkreślam, że Titan MOD obecnie ma wiele funkcji w ustawieniach których nie ma Titan Vanilla. Poniżej ustawienia w Titan MOD, których w większosci nie ma w Titan Vanilla:

-W skórce Titan MOD jest dostępnych kilka opcji wyboru ekranu startowego. Ja najbardziej polecam:
"Pionowe menu w stylu skóry Confluence"
- Ustawienia > Ustawienia skóry > Ekran startowy > Ekran startowy (klikam)  wybieram  > Pionowe menu w stylu skóry Confluence ,
Następnie trzeba koniecznie to potwierdzić:
Ekran startowy > "Titan Domyślny Kompozycja pionowa" Użyj  Załączamy



- W skórce Titan MOD jest dostępnych kilkanaście opcji wyboru Ustawienia tła (Fototapet jako tło nie lubię, za bardzo rozmywają obraz). Ja najbardziej polecam - Tło globalne, "splashscreen.jpg":
Ustawienia > Ustawienia skóry > Ustawienia tła > Globalne ustawienia > Tło globalne > splashscreen.jpg



- Z motywów proponuję do przetestowania motyw skórki Titan MOD, który radykalnie zmienia wygląd skórki oraz poprawia komfort obsługi.

Manage Color themes:  Titan MOD NightShift (nocna zmiana)
Aktywowanie tego motywu zmienia w interfejsie skórki:
1. Pasek wyszukiwania filmu jest na całą szerokość ekranu.
2. Kolor tła zmienia się na ciemny.
3. Niektóre detale są podświetlone w ładnym jasnoniebieskim kolorze.
4. Część elementów jest powiększona.

Aktywowanie motywu w skórce:
Ustawienia > Ustawienia skóry > Motywy kolorów > Zarządzaj motywami kolorów >  Titan MOD NightShift (po kliknięciu oznaczony jako [aktywny])
W Titan MOD NightShift kolor tła skórki zmienia się na ciemny. Jednak zdecydowanie najbardziej podoba mi się, że aktywowanie motywu Titan MOD NightShift zmienia w interfejsie skórki pasek wyszukiwania filmu, który jest na całą szerokość ekranu, co bardzo ułatwia nawigację w filmie.

Na Kodi moim ulubionym motywem kolorów w skórce Titan MOD jest Titan MOD NightShift (nocna zmiana),  jest to naprawdę bardzo fajny motyw, ale po jakimś czasie użytkowania może się znudzić jego jednolity ciemny monochromatyczny kolor interfejsu. Dla odmiany przeszedłem (na jakiś czas) na motyw Titan MOD - Ice (Titan MOD - lodowy), pomimo nazwy Ice, w motywie tym jest stosowanych wiele kolorów o dużej skali barw.
Polecam dla użytkowników Titan MOD wypróbowanie motywu Titan MOD - Ice (Używaj wąskiego menu ekranowego - załączone).

- Szeroki pasek postępu filmu bardzo ułatwia obsługę wideo.
Załączenie szerokiego paska postępu filmu niezależnie od motywu  np. dla Titan-Standard Theme, który jest domyślnym aktywnym motywem lub dla innych np. dla motywu Titan MOD - Ice, dla załączenie szerokiego paska postępu filmu należy:
Ustawienia > Ustawienia skóry > Menu ekranowe > Używaj wąskiego menu ekranowego - załączone  (zmienia pasek wyszukiwania filmów w interfejsie skórki na całą szerokość ekranu, co znacznie ułatwia poruszanie się po filmie).

- Bardzo polecam na skórce Titan MOD do przetestowania 5 motywów:
1. Titan-Standard Theme >  Używaj wąskiego menu ekranowego - załączone
2. Cool Blue Theme >  Używaj wąskiego menu ekranowego - załączone    
3. Titan MOD - Ice > Używaj wąskiego menu ekranowego - załączone
4. Charcoal and Blue theme > Używaj wąskiego menu ekranowego -   załączone  Zwracam szczególną uwagę na motyw "Charcoal and Blue theme" (motyw węgla drzewnego i błękitu), który bardzo dobrze sprawdza się w połączeniu z następnie załączonym "Używaj wąskiego menu ekranowego" - załączone  (zmienia pasek wyszukiwania filmów w interfejsie skórki na całą szerokość ekranu, co znacznie ułatwia poruszanie się po filmie). Motyw "Charcoal and Blue theme" daje bardzo duży komfort w obsłudze OSD skórki.
5. Titan MOD NightShift >  Używaj wąskiego menu ekranowego - załączone
Uwaga.  Po aktywowaniu w Titan MOD motywu NightShift funkcja "Używaj wąskiego menu ekranowego" jest załączona automatycznie.  Nazwa wąskie menu ekranowe jest niestety myląca, ponieważ pasek postępu filmu jest na całą szerokość ekranu.



- Dla lubiących personalizację kolorów wybranych elementów skórki Titan MOD jest opcja zmiany koloru paska postępu filmu:

Ustawienia > Ustawienia skóry > Ustawienia kolorów > Ogólne ustawienia kolorów > Menu ekranowe > Kolor tła postępu menu ekranowego np. możemy wybrać żółty (ffffff00) > Zapisz

Ustawienia > Ustawienia skóry > Ustawienia kolorów > Ogólne ustawienia kolorów > Menu ekranowe > Kolor paska postępu menu ekranowego np. możemy wybrać jasno zielony (ff00e600) > Zapisz



- Kolejną przydatną opcją skórki Titan MOD jest funkcja "Wymuszone widoki":
Wybranie jednego widoku dla wszystkich dodatków wideo tj. blokada wybranego widoku przy użyciu opcji "Wymuszone widoki".
Ustawienia  > Ustawienia skóry > Widoki wymuszone > Aktywuj funkcję widoków wymuszonych
Wymuszony widok wybieramy następnie w Lista np. Filmy  Lista prawostronna (522)



- Nawet drobne z pozoru funkcje w skórce Titan MOD są bardzo dobrze dopracowane np. informacje o filmie, które są dostępne po kliknięciu w menu OSD przycisku "i". Po naciśnięciu "i" w celu uzyskania informacji, dostępne informacje o filmie są wysuwane w ten sposób, że nie zasłaniają filmu w trakcie oglądania. Dodatkowo kliknięcie na "i" przesuwa pasek postępu filmu niżej. W zasadzie cały interfejs skórki Titan MOD jest doskonale dopracowany, a najlepiej chyba w motywie NightShift.



- Gify (animacje) animację rozproszenia zajętości tj. animowaną informuję, że trwa ładowanie dodatku można zmienić. Używa się do tego funkcji Animowany obraz zajętości. Nie jest to zaawansowana funkcja i jest bardzo prosta do ustawienia, a zawiera naprawdę wiele fajnych animacji:
Ustawienia > Ustawienia skóry > Ustawienia ogólne > Animowany obraz zajętości > Pobierz więcej > pobieramy dodatek autorstwa Kodi ANIMATED BUSY SPINNERS BASIC (kliknąłem na ten u góry) > Po instalacji  przewijając do dołu mamy do wyboru bardzo dużo różnych animacji Animated Busy Spinners Pack > kliknąłem kilka razy do dołu i wybrałem >  chasing snakes.gif  (Animated Busy Spinners Pack)  (fajna jest też animacja o nazwie netflix fatty lub podobna netflix origin) > OK



- W skórce Titan MOD zawsze można zmienić kolor wirującego koła (tzw. rozproszenia animacji zajętości) lub innego wybranego wcześniej Gifa na dowolny z wyświetlonej palety barw (Color Palette: rainbow lub inna paleta barw):
Ustawienia > Ustawienia skóry > Ustawienia ogólne > Kolor rozproszenia animacji zajętości > Color value: np. żółty (ffffff00), lub inny wybrany, który zatwierdzany przyciskiem "Zapisz".

Pozdrawiam


Edycja.  Duża aktualizacja Titan MOD zapowiedziana przez opiekuna skórki Fuchs2468 jest już dostępna (Titan-Mod wersja 20.1.25).
Zachęcam do pobrania i przetestowania zaktualizowanej skórki Titan MOD na Kodi.
Źródło:
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Po zainstalowaniu repozytorium Fuchs246 w Kodi skórka powinna zostać automatycznie zaktualizowana do wersji 20.1.25 lub wyższej. W przypadku problemów zalecam ponowne pobranie i instalację z pliku ZIP repozytorium:
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.



Instalacja skórki Titan MOD na Kodi 21 Beta 3 Omega/Kodi 21.0 Omega rc1

Zainstalować zależności z repozytorium Fuchs. Instalując repozytorium Fuchs z pliku zip:
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Wykonując następujące kroki:
1. Zainstaluj z repozytorium
2. Repozytorium Fuchs
3. Kontekst menu (Context menu)  ->  Usługa Skin Helper (Skin Helper service)
4. Dodatki do programów (Program add-ons)  ->  Usługa Skin Helper Kopia zapasowa skóry (Skin Helper Service Skin Backup)
5. Dodatki wideo (Video Add-ons)  ->  Widżety Skin Helper (Skin Helper Widgets)

Koniecznie trzeba także zainstalować dodatek zip z:
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Następnie zainstalować z podanego poniżej pliku ZIP skórkę Titan MOD Omega:
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Podziękowania dla Davorf za instrukcję instalacji Titan MOD na Kodi 21 Beta 3 Omega/Kodi 21.0 Omega rc1.
Odpowiedz
#3
Information 
Myślałem, że skórka Titan Vanilla ma się ku końcowi, a tu jest zapowiedziana wersja na Omegę:
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Ja co prawda, ostatnio przeszedłem na AZ2:R, ale cieszę się, że skórki wywodzące się z Titana maja się dobrze i żyją dalej. Z tych dwóch, jednak Titan MOD ma większe wsparcie przez opiekuna skórki, wersja na Omegę dla Titan MOD już jest dostępna w Repo Fuchs246:
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Titan MOD ma dużo ustawień motywów i kolorów, poniżej podam moje ostatnie ustawienia nim przeszedłem na AZ2:R, dla fanów Titan MOD mogą się spodobać:

Cool Blue Theme
Aktywowanie motywu w skórce:
Ustawienia > Ustawienia skóry > Motywy kolorów > Zarządzaj motywami kolorów >  wybrać motyw z wyświetlonej listy np. Cool Blue Theme  (po kliknięciu oznaczony jako [aktywny])

Szeroki pasek postępu filmu bardzo ułatwia obsługę wideo. Załączenie szerokiego paska postępu filmu dla motywu Cool Blue Theme, następnie należy:
Ustawienia > Ustawienia skóry > Menu ekranowe > Używaj wąskiego menu ekranowego - załączone  (zmienia pasek wyszukiwania filmów w interfejsie skórki na całą szerokość ekranu, co znacznie ułatwia poruszanie się po filmie).

Dla lubiących personalizację kolorów wybranych elementów skórki Titan MOD jest nawet opcja zmiany koloru paska postępu filmu:

Ustawienia > Ustawienia skóry > Ustawienia kolorów > Ogólne ustawienia kolorów > Menu ekranowe > Kolor tła postępu menu ekranowego np. możemy wybrać żółty (ffffff00) > Zapisz

Ustawienia > Ustawienia skóry > Ustawienia kolorów > Ogólne ustawienia kolorów > Menu ekranowe > Kolor paska postępu menu ekranowego np. możemy wybrać jasno zielony (ff00e600) > Zapisz

Pozdrawiam


Edycja.  Zaznaczam, że skórka AZ2:R jest doskonałą skórką dla Kodi, ale mającą z założenia inne podejście tj. zawiera najważniejsze ustawienia dla skóry. Titan MOD jest stworzony dla miłośników zmian motywów i kolorów i w tym jest to zdecydowanie jedna z najlepszych skórek mającą olbrzymie możliwości.
Odpowiedz
#4
Dotąd byłem bardzo sceptyczny do nowych skórek a szczególnie po wyjściu KODI 21. Jednak po przeczytaniu powyższych wiadomości, ze zwykłej ciekawości spróbowałem zainstalować skórkę TITAN MOD. O ile na bazie Windows (notebook) udało mi się zainstalować tę skórkę, a nie mam dużego doświadczenia. skórka ta po zainstalowaniu okazała się naprawdę fajną z uwagi na jej liczne możliwe konfiguracje. Zachęcony jej możliwościami postanowiłem zainstalować ją na urządzeniu H96 Pro+ (na bazie Android). Tu pojawił się jednak problem. Załączam zdjęcie. Czy potraficie wyjaśnić gdzie mam szukać

[Obrazek: BgP2aXSl.jpeg]

Problem rozwiązany.
Już wszystko OK.
Aktualna wersja skórki 20.1.27.

Podziękowali: arkady1964
1
Odpowiedz
#5
Information 
@Croton fajnie, że sobie poradziłeś. w czym był problem, może wyjaśnienie:

W skórce Titan MOD mogą być problemy z najnowszymi wersjami zależności co może powodować błędy skutkujące tym, że nie działają niektóre funkcje. Można w prosty sposób naprawić te błędy, należy zainstalować najnowsze wersje wymaganych przez skórkę zależności np. z zawartości GitHub-a dostępne tutaj:
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

W celu naprawa grafiki koloru w skórce Titan MOD, wystarczy zainstalować z pliku ZIP najnowsza wersję "Skin Helper Service Color Picker":
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

W przypadku innych ewentualnych problemów z zależnościami dla skórki, można korzystać z porad zawartych w wątku z poniższego linku (co prawda, porada jest dla Titan Vanilla, jednak zasady instalacji skórki są identyczne dla Titan MOD, zresztą zdecydowana większość zależności jest wspólna dla wszystkich modów Titan (Titan MOD, Titan Vanilla, Titan BINGIE MOD). Jak napisałem powyżej, najlepiej instalować najwyższe wersje zależności.  Info:
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Pozdrawiam

Podziękowali: Croton
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości