Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Titan MOD
#11
no niby posunąłem się dalej ale nie mogę zainstalować xmbc.python, który jest potrzebny do script.bingie.helper. jak próbuje instalować to niby żaden błąd nie wywala, ale na chwile pokazuje się na środku ekranu kręcące kółeczko i znika po czym nic sie nie dzieje. nie dostaje też informacji o zainstalowaniu dodatku/zależności.
Odpowiedz
REKLAMA:



#12
Information 
Spróbuj również zainstalować repozytorium Fuchs246 autora Titan MOD Nexus, ponieważ jest w nim dużo zależności wymaganych dla skórek wywodzących się z Titana.  Repo Fuchs246:
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Następnie zainstaluj skórkę z tego repo, link powyżej.

Jeżeli masz Android TV uaktualnij skórkę Titan MOD Nexus tą najnowszą wersją z pliku zip:
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Pozdrawiam
Odpowiedz
#13
Próbowałem. Gdy chce to repo w najlepszej wersji zainstalować to wiesza mi kodi. W wersji 1.0 poszło, ale nic to nie dało.


Dobra udało mi się zainstalowac skórkę z repo Fuchs246 w wersji 1.0 i przy niej chyba zostanę. Choć podobno nie jest skrojona pod ATV
Odpowiedz
#14
Information 
Dziwne, mi się nic nie wiesza, mam sprzęt Android TV tzn. Xiaomi Mi Box S oraz Canal+ Box.

Faktycznie z zależnościami są problemy w skórkach Titana, ale zainstalowałem wszystkie repozytoria. Następnie instaluje skórki, jak skórka wymaga zależności to instaluję wymaganą zależność, kolejno, aż do skutku tj. wszystkie wymagane. Wtedy skórka instaluje się bez żadnego problemu.

Każde repozytorium najlepiej instalować w najnowszej wersji, ale nawet jak jest starsze repozytorium to koniecznie je trzeba zaktualizować do najnowszej wersji z poziomu Kodi, automatycznie lub ręcznie (załączyć aktualizację).



"Dobra udało mi się zainstalowac skórkę z repo Fuchs246 w wersji 1.0 i przy niej chyba zostanę. Choć podobno nie jest skrojona pod ATV"

@zborus, jeżeli zainstalowałeś skórkę ze starego repozytorium w wersji 1.0.0 , jest to wersja na Matrixa i nie jest już wspierana.
Instaluj skórkę z nowego repozytorium na Nexusa tj. repository.fuchs246-1.0.1, skórka w tym Repo jest pod nazwą Titan MOD, jak zainstalujesz z Repo tę skórkę wtedy bez problemu zainstalujesz (zaktualizujesz) z pliku zip najnowszą wersję Titan MOD na Android TV:
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Pozdrawiam
Odpowiedz
#15
". repository.fuchs246-1.0.1, " jak próbuję to repo z pliku ZIP zainstalować na Chromecascie to wyłącza mi Kodi. Na windowsie to samo
Odpowiedz
#16
Information 
Koniecznie odinstaluj starą skórkę Titan MOD Matrix oraz stare repozytorium Fuchs246.

Repozytorium Titan BINGIE MOD zostaw w Kodi.

Dopiero teraz instaluj "na czysto" nowe repozytorium Fuchs246:
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Następnie z powyższego Repo instaluj skórkę Titan MOD na Windows.

Na Android TV zainstaluj skórkę z Repo, a następnie aktualizuj skórkę Titan MOD instalując na Kodi Nexus z pliku zip:
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Pozdrawiam


Edit. W przypadku problemów z zależnościami dla skórki, korzystaj z dokładnych porad zawartych w wątku z poniższego linku (co prawda, porada jest dla Titan Vanilla, jednak zasady instalacji skórki są identyczne dla Titan MOD, zresztą zdecydowana większość zależności jest wspólna dla wszystkich modów Titan, najlepiej instalować najwyższe wersje zależności).  Info:
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

@zborus, naprawdę warto zainstalować skórkę Titan MOD, ponieważ jest to jedna z najlepszych skórek na Kodi. Wymaga to trochę zachodu, ale jak chcesz na Kodi Nexus tę skórką, musisz zainstalować wszystkie wymagane przez skórkę zależności...
Odpowiedz
REKLAMA:



#17
Information 
@zborus, jak masz problemy z zależnościami oraz z instalacją z pliku zip na Android TV i nie możesz problemu rozwiązać (chociaż jest to możliwe) prostym wyjściem jest dokonanie "świeżej" instalacji, nowa instalacja Kodi 20.2 Nexus lub WBMC 20.2 Nexus (ARM 32 bit):it
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Po "świeżej" instalacji już bez żadnego problemu nastąpi zainstalowanie skórki z repozytorium i z pliku zip na Android TV.

Tak jak pisałem, dla Android TV zainstaluj skórkę z Repo, a następnie aktualizuj skórkę Titan MOD instalując na Kodi Nexus z pliku zip:
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
(sprawdzone na Android TV działa bardzo dobrze).

Przy większych problemach polecam zadanie pytania do autora skórki Titan MOD. Bardzo udziela się on na na Forum Kodi:
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Jeszcze nie spotkałem się z przypadkiem by Fuchs2468 komuś odmówił pomocy...  Na moją prośbę autor skórki po sprecyzowaniu problemu poprawił skórkę dla Android TV:
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Poproszę Fuchs2468, aby wersję testową skórki Titan MOD dla Android TV dołączył do repozytorium. W celu łatwiejszej i szybszej instalacji skóry Titan MOD na Android TV.

Dzięki Fuchs2468 skórka Titan MOD dalej się rozwija.  Szacunek mu za to.

Pozdrawiam


Edycja.  

Uwaga. W związku z obecnym brakiem większego wsparcia dla skórki Titan Vanilla polecam dla fanów skórki Titan korzystanie ze skórki Titan MOD  Szersze info w wątku:
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Zaznaczam, że wszystkie ustawienia oraz zależności opisane w wątku Titan Vanilla działają też dla Titan MOD, można z nich korzystać.
Odpowiedz
#18
Information 
Poprosiłem Fuchs2468, aby wersję skóry Titan MOD dla Android TV (obecnie do pobrania i instalacji w postaci pliku zip: 
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Info na stronie:
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Pozdrawiam
Odpowiedz
#19
Information 
Obecnie używam skórkę Titan MOD na Kodi Nexus (Android TV - Xiaomi Mi Box, Canal+ Box), poniżej podam dwa dosyć skuteczne sposoby rozwiązania problemu w Kodi, gdy występuje czarny obraz i brak dźwięku w filmach. Co prawda obraz i dźwięk tak naprawdę nie mają nic wspólnego z używaną skórką, ale nie chcę już zakładać nowych wątków na Forum.

1. Dość często skutecznym rozwiązaniem problemu jest powtórne zainstalowanie Kodi z pliku zip  (bez deinstalacji zainstalowanego na sprzęcie Kodi) koniecznie w tej samej wersji (ewentualnie można wyższą, ale nie niższą):
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Nic nie zostanie usunięte, a Kodi będzie już działać bez problemu. Zaznaczam, żę to rozwiązanie bardzo często jest też skuteczne przy innych problemach z Kodi (zawieszanie się itp), powtórna instalka Kodi z pendrajwa i powinno być dobrze... U mnie to zawsze działa.

2. Niekiedy też skutecznym rozwiązaniem występowania czarnego obrazu i braku dźwięku w filmach jest wyłączenie urządzenia Android TV z prądu, po włączeniu zasilania często problem jest rozwiązany (w moim przypadku ponowne uruchomienie Xiaomi Mi Box S). Po ponownym uruchomieniu sprzętu, Kodi już powinno działała poprawnie. Jak wspomniałem powyżej, obraz i dźwięk nie mają nic wspólnego z używaną skórką, ale restart sprzętu często skutecznie naprawia czarny obraz i brak dźwięku w Kodi.



Co jakiś czas czyszczę Kodi z archiwum pobranych wtyczek, w tym celu używam narzędzia wbudowanego w Phantom (działa to skutecznie). Na moim Android TV często korzystam z tego narzędzia wbudowanego w dodatek Phantom, które pozwala mi usunąć niepotrzebne „śmieci”, czyli pliki archiwalne pozostałe po instalowaniu/odinstalowywaniu skórek i innych dodatków w Kodi. Aby skorzystać z narzędzia należy zainstalować repository.phantom-2022.05.02.zip, repozytorium można pobrać ze strony:
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Po zainstalowaniu repozytorium należy dokonać jego aktualizacji do wersji z 11 sierpnia 2023 r. lub wyższej.
Następnie instalujemy najnowszą wtyczkę wideo (wtyczka wideo phantom) z repozytorium. Oraz czyścimy archiwum pobranych wtyczek:
Wideo > Wtyczki wideo > Phantom > Narzędzia > Wyczyść archiwum pobranych wtyczek > Usuń pliki archiwum > Tak > Usunięcie pliku zakończone > OK
Narzędzie jest całkowicie bezpłatne, nie musisz się rejestrować ani logować, aby korzystać z Narzędzia Phantom. Narzędzie działa skutecznie usuwając niepotrzebne pliki archiwalne z pamięci wewnętrznej urządzenia.
Polecam przetestowanie Narzędzia Phantom, działa świetnie i jest całkowicie bezpieczne w użytkowaniu.

Pozdrawiam
Odpowiedz
#20
Information 
W skórce Titan MOD jak też w innych skórkach mogą być niekiedy problemy z najnowszymi wersjami zależności co może powodować błędy skutkujące tym, że nie działają niektóre funkcje. Można w prosty sposób naprawić te błędy, należy zainstalować najnowsze wersje zależności np. z zawartości GitHub-a dostępne tutaj:
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

W celu naprawa grafiki koloru w skórce Titan MOD, wystarczy zainstalować z pliku ZIP najnowsza wersję "Skin Helper Service Color Picker":
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Przykładowo, po tej naprawie w skórce Titan MOD zawsze można zmienić kolor wirującego czerwonego koła na dowolny z wyświetlonej palety barw (Color Palette: rainbow lub inna paleta barw):
Ustawienia > Ustawienia skóry > Ustawienia ogólne > Kolor rozproszenia animacji zajętości > Color value: np. żółty (ffffff00), niebieski (ff2a00d0) lub inny wybrany, który zatwierdzany przyciskiem "Zapisz".

Pozdrawiam
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości