Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Titan MOD
#51
Information 
@somer, reasumując, jakie są aktualnie możliwości instalacji Titan MOD na Omegę.

Opiekun skórki Fuchs2468 dalej kontynuuje pracę nad wersją Omega i nie upublicznił skórki w swoim  repozytorium w wersji dedykowanej na Omegę. Jednym zdaniem obecnie w jego repozytorium jest tylko podana wersja dla Nexusa. W Kodi v21 Omega, można zainstalować repozytorium Fuchs246 i są w nim dodatki, ale co do skóry jej nie ma i nie będzie, do czasu, aż nie zostanie zamieszczona przez Fuchs dedykowana wersja Titan MOD na Omegę. Nie ma innego wyjścia jak czekać na oficjalne wydanie Titan MOD dedykowane na Omega, ale dla chcących potestować Titan MOD na Omedze jest możliwość poprzez instalację testowych wersji z plików ZIP.

1. Na Kodi w wersji Alpha 3 (powinna działać też na Beta) instalując skórkę (ABI 5.15.0 xbmc.gui) z pliku ZIP (i wymagane wszystkie zależności dla skórki Titan MOD). Poniżej link do skórki w wersji 20.1.24:
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

2. Wersję testową Omega (ABI 5.17.0 xbmc.gui), która będzie działać na Nightlies Kodi v21 (koniecznie trzeba zainstalować wcześniej do skórki zależności, jak to zrobić opis w wątku) Poniżej link do skórki w wersji 20.1.26:
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

@somer, jak chcesz możesz sobie skórkę Titan MOD zainstalować na Kodi v21 i potestować, gdyby Ci nie pasowała nie musisz jej przecież używać...

Pozdrawiam
Odpowiedz
REKLAMA:



#52
Miałem zainstalowaną Titan Bingie Mod od Achillepunks (ta wersja Titana bardziej mi odpowiadała) na Omedze Alpha ,wchodzi równiez na Omegę Beta 1.
Uzywam Nvidię Shield Pro 2019 i przy korzystaniu z dwóch dodatków -FEN i Gaia ,żadna z tych skórek jest po prostu nieużywalna.Czas reakcji i ładowania przekracza moją cierpliwość , pojawiają się również problemy przy odtwarzaniu "ćięzszego " materiału (Dolby Vision+Atmos , o Dolby True HD nawet nie wspominając.
Nie jest to problem konfiguracji sprzętu bo na Estuary Mod V2 wszystko śmiga bezproblemowo.

Nie wiem- może jesli ktoś korzysta tylko z jednego ,prostego dodatku lub wyłącznie z biblioteki lokalnej i nie streamuje materiałów 4k HDR etc. to mu to działa , u mnie na Nvidii powoduje zbyt duże "zwiechy".
Odpowiedz
#53
Information 
@somer, są dwie sprawy.

1. Działanie skórki na danej wersji Kodi.

2. Możliwości i funkcje, które funkcje obsługuje.

Pytałeś czy skórka Titan MOD będzie działać na Kodi v21 Omega tj. punkt 1.

Odpowiedź jest jedna, tak działa.

Natomiast, co do drugiego punktu nie pytałeś o to...   Nie pisałem, że Titan Mod ma te funkcję, które potrzebujesz...

Pozdrawiam
Odpowiedz
#54
Nie chodzi mi żadne "specjalne" funkcje tylko o zwykłą funkcjonalność.
Przy dwóch dodatkach (przy czym Gaia jest faktycznie dość "cięzka") i wysokiej jakosci streamowanym materiale ,ta skórka zarówno w wersji Titan Mod jak i Titan Bigie Mod jest po prostu niefunkcjonalna wywołując jednocześnie niepożądane efekty w postaci zacinania odtwarzania.To ją niestety dyskwalifikuje , niestety bo szata graficzna jest moim zdaniem całkiem przyjemna , szczególnie w wersji Titan Bingie Mod.

btw. Skoro jesteś znawcą skórek , to mam do Ciebie pytanie , lub raczej prośbę o pomoc.
Otóż w Estuary Mod V2 nastepuję u mnie "zapętlenie" gdy na głównej stronie umieszczę w widzetach plakaty.
(czyli bezpośrednie odnosniki do danych tytułów) .Materiał odpala mi kilkukrotnie po wyjsciu z odtwarzania.
Czy miałes do czynienia z ta skórką ? Jesli tak to jakie miałes ustawienia widzetów na stronie głównej ?
Odpowiedz
#55
Information 
@somer  Chyba to już sobie kiedyś wyjaśnialiśmy, nie jestem znawcą ani twórcą skórek i do tego nie aspiruję i nigdy nie aspirowałem, tylko znam się trochę na przeglądarkach internetowych na Android TV. 

Skórka Titan Mod bardzo mi się podoba i od Nowego 2024 jest to moja skórka cały czas zainstalowaną na Kodi/WBMC innych już nie mam zamiaru instalować.

Moje główne wymagania jakie mam od skórki, to musi mi się podobać i ułatwiać obsługę Kodi na Android TV. 

Gdy masz jakiś problem ze skórką to zgłoś je do opiekuna skórki na Forum Kodi. Ja na Forum Kodiwpigulce swój prywatny czas poświęcam dla ludzi, którzy mają podobne wymagania względem skórek na Kodi tj. jak moje skromne wymagania. Oczywiście, że rozumiem Ciebie, że masz takie wymagania względem skórki. Masz takie potrzeby, a nie inne,  ale zrozum, że nie każdy ma takie same potrzeby jak ty, a też może być zainteresowany zmianą skórki. Nawet choćby dla samego wyglądu i skórka Titan MOD mu pasuje...

Zaznaczam, że dla mnie Titan MOD  jest dobrze działającą na Kodi. Skórka jest szybka i stabilna, nie przycina (czego nie można powiedzieć np. Titan Bingie Mod) oraz ma niewielkie zapotrzebowanie na pamięć. Skórka Titan MOD jest obecnie moją zdecydowanie ulubioną dla Kodi. Zaskarbiła sobie moje serce przez takie cechy, jak wygląd, wygodna obsługa i dostarczanie dużej ilości informacji w przejrzysty sposób. Do tego skórka Titan MOD ma bardzo dużo możliwości konfiguracji w zależności od indywidualnych upodobań np. wyglądu.   Smile  

Tak jak powyżej wspomniałem dla Ciebie oraz innym użytkownikom może ta skórka nie spełniać określonych wymagań...
Z drugiej strony skórka Titan MOD spełnia moje wymagania oraz licznych innych użytkowników tej skórki. Do tego jest taki wybór skórek Kodi, że każdy może znaleźć coś dla siebie według indywidualnych preferencji.

Pozdrawiam
Odpowiedz
#56
Information 
Kilka zdań dla chcących używać skórki Titan MOD, ta skórka nie jest mocna jeżeli chodzi o funkcje. Mocną stroną tej skórki jest wygląd oraz możliwość jego konfiguracji. 

Większość innych skórek też ma takie możliwości, jednak Titan MOD mi najbardziej pasuje i najbardziej tę skórkę polecam dla wszystkich zainteresowanych. Przed chwilą w ramach zrelaksowania się łagodnym interfejsem zmieniłem w Titan MOD motyw kolorów na "Jade Theme" oraz zmieniłem menu ekranowe na "Używaj wąskiego menu ekranowego". Dla mnie np. taka możliwość Titan MOD sprawia to, że obsługa Kodi stanowi prawdziwą przyjemność...  Skórka Titan MOD mi się podoba, zresztą tak jak kiedyś Titan.  Smile

Pozdrawiam
Odpowiedz
REKLAMA:



#57
Information 
Dla wszystkich, którzy mają jakieś problemy ze skórką Titan MOD polecam zwrócenie sie o pomoc do opiekuna skórki Fuchs2468 udzielającego się na Forum Kodi:
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Jeżeli może rozwiązać problem, to Fuchs2468 nigdy nikomu nie odmówił pomocy. Ma tylko jedno zastrzeżenie, nie wspiera już skórki dla Kodi Matrix. Natomiast na wyższe wersje tj. na Nexusa i Omegę, skórka Titan MOD ma jego wsparcie i będzie dalej rozwijana dla Kodi
Dla mnie fanowi tej skórki Fuchs2468 kilkakrotnie udzielił pomocy oraz spełnił moje prośby o wprowadzenie zmian do skórki, ułatwiających obsługę skórki na Android TV.

Pozdrawiam
Odpowiedz
#58
Witam. Nie wiem czy się nie narażę ale proszę o poradę, czy można w skórce Titan MOD ustawić, aby tło ekranu startowego nie było zblurowane (za mgłą) a także co trzeba włączyć by w informacjach folderu bluray (kopia płyty 1:1) były zawarte informacje o wideo (Dolby Vision, HDR) oraz audio (DTS Master Dolby True HD, Dolby Atmos, I-Max Enhaced), i czy w ogóle jest taka możliwość?
Odpowiedz
#59
Information 
@debexix  Nic się nie narażasz...  Napisz na Forum Kodi:
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować. pytanie w swojej sprawie do twórcy i opiekuna skórki Titan MOD.  Odpowie Ci na Twoje pytanie, może też Fuchs2468 przy następnej aktualizacji wprowadzi poprawki do skórki, które rozwiążą Twoje problemy ze skórką Titan Mod.  Autor skórki Titan Mod, Fuchs2468 bardzo chętnie odpowiada na wszystkie zadane pytania oraz wprowadza sugerowane przez użytkowników poprawki do skórki Titan MOD.

Uwaga. Gdybyś nie znał angielskiego, przetłumacz pytanie do Fuchs2468 tłumaczem Google w Internecie, następnie zadaj je już w języku angielskim na Forum Kodi (wcześniej trzeba dokonać rejestracji, natomiast, gdy chce się napisać na Forum Kodi np. pytanie to trzeba się zalogować):
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.    Na Forum Kodi używanym językiem jest tylko język angielski.

Pozdrawiam


Edycja.  Nie wiem czy to coś pomoże , aby tło ekranu startowego nie było zblurowane (za mgłą). Można jednak spróbować zmiany na inny motyw koloru (w zależności od motywu , efekt mgły jest mniejszy lub większy, to zauważyłem) trzeba kilka przetestować, może na którymś motywie będzie lepiej.  

Aktywowanie, któregoś z dostępnych motywów zmienia kolory i interfejs skórki.  Aktywowanie motywu w skórce:
Ustawienia > Ustawienia skóry > Motywy kolorów > Zarządzaj motywami kolorów >  wybrać motyw z wyświetlonej listy (po kliknięciu oznaczony jako [aktywny])

Wydaje mi się, że zblurowane (za mgłą) tło ekranu startowego, jest najmniej widoczne w motywie Cool Blue Theme i tego i tego motywu obecnie używam. Zaznaczam, że jest to moje subiektywne wrażenie na zastosowanym motywie Cool Blue Theme.

Wersja na Omegę dla Titan MOD już jest dostępna w Repo Fuchs246:
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Titan MOD ma dużo ustawień motywów i kolorów, poniżej podam moje ostatnie ustawienia nim przeszedłem na AZ2:R, dla fanów Titan MOD mogą się spodobać:

Cool Blue Theme
Aktywowanie motywu w skórce:
Ustawienia > Ustawienia skóry > Motywy kolorów > Zarządzaj motywami kolorów >  wybrać motyw z wyświetlonej listy np. Cool Blue Theme  (po kliknięciu oznaczony jako [aktywny])

Szeroki pasek postępu filmu bardzo ułatwia obsługę wideo. Załączenie szerokiego paska postępu filmu dla motywu Cool Blue Theme, następnie należy:
Ustawienia > Ustawienia skóry > Menu ekranowe > Używaj wąskiego menu ekranowego - załączone  (zmienia pasek wyszukiwania filmów w interfejsie skórki na całą szerokość ekranu, co znacznie ułatwia poruszanie się po filmie).

Dla lubiących personalizację kolorów wybranych elementów skórki Titan MOD jest nawet opcja zmiany koloru paska postępu filmu:

Ustawienia > Ustawienia skóry > Ustawienia kolorów > Ogólne ustawienia kolorów > Menu ekranowe > Kolor tła postępu menu ekranowego np. możemy wybrać żółty (ffffff00) > Zapisz

Ustawienia > Ustawienia skóry > Ustawienia kolorów > Ogólne ustawienia kolorów > Menu ekranowe > Kolor paska postępu menu ekranowego np. możemy wybrać jasno zielony (ff00e600) > Zapisz

Podziękowali: debexix
1
Odpowiedz
#60
Dziękuję za odpowiedź. Będę testował. Skórka jest rzeczywiście super. Od siebie dodam, że po dodaniu pliku mkv dane o audio są pięknie widoczne, więc chyba rzeczywiście nie ma takiej możliwości przy kopii 1:1 bluray, może w kolejnej aktualizacji coś się w tym zakresie zmieni.

Podziękowali: arkady1964
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości