Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Titan MOD
#61
Information 
OK  Smile   @debexix  A tak gwoli informacji.  Jakiej wersji skórki Titan MOD używasz, na stabilnego Nexusa czy testową Omegę?  Nexus da Ci automatyczne aktualizacje skórki z repozytorium Fuchs246, natomiast testowa Omega większą zdolność Kodi 21 do obsługi wielu najnowszych systemów wideo i audio (dla niektórych użytkowników działanie Titan MOD, może być niezadawalające, ale poprawić może to tylko autor skórki w aktualizacjach). 

Wybór wersji Nexus czy Omega, oczywiście, zależy tylko od potrzeb użytkownika. Ja zainstalowane na moim sprzęcie z Android TV (Box Canal+) mam 2 wersje tzn. WBMC 20.3 i testowe nocne Kodi v21 i zdublowane dodatki na nich, jednak na to trzeba mieć sporo miejsca w pamięci wewnętrznej urządzenia. Niestety 4 czy 8 GB to moim zdaniem za mało dla instalacji 2 Kodi (WBMC to fork Kodi) na Android TV, powinno być minimum 16 GB, gdyż pozwoli to na instalację innych aplikacji. 

Ostatnio dużą aktywność na Forum Kodi przejawiają Davorf i Aphykit2006, ich działalność jest pozytywna dla skórki i prowadzi do rozwoju Titan MOD.  Info na stronach:
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Co do aktualizacji, prawdopodobnie w najbliższym czasie należy spodziewać się sporo zmian w Titan MOD, ponieważ opiekun skórki Fuchs2468 cały czas pracuje nad skórką, zapowiada wprowadzenie poprawek w nadchodzących aktualizacjach.

Pozdrawiam


Edycja.  Zaznaczam, że tekst oznaczony powyżej kolorem niebieskim dotyczy tylko użytkowników skórki Titan MOD zainstalowanej w Kodi na Androidzie TV lub Androidzie, ponieważ WBMC działa tylko na urządzeniach z Androidem TV lub Androidem.
1
Odpowiedz
REKLAMA:



#62
Używam Titan MOD 20.1.26 na Nexusie. System to Windows 10, komp dość stary ale daje radę I7 4790K, 16 GB RAM, RTX3050. Włączyłem to co proponowałeś i jest lepiej, w zasadzie może być. Okazuje się, że parametry audio i video pokazuje w trakcie odtwarzania filmu, czyli może być. Jak mówił Vincent w Pulp Fiction jest dobrze.

Podziękowali: arkady1964
Odpowiedz
#63
Information 
@debexix  Zgadza się, parametry audio i wideo pokazują się w trakcie odtwarzania filmu. Jest też możliwość w "Ustawieniach skóry" wybrać  "Styl informacji o mediach/kodekach" oraz inne ustawienia dotyczące wyglądu. Info w wątku (na pierwszej stronie):
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Informacje o ustawieniach wyglądu skórki Titan MOD zawarte są również w wątku:
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Pozdrawiam


Edycja 1.  Fajnie, że opiekun skórki Fuchs2468 zapowiedział następną nadchodzącą aktualizację, która rozwiąże wszystkie zgłoszone do niego problemy występujące w Titan MOD:
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.


Edycja 2. Zwracam jeszcze uwagę na motyw "Charcoal and Blue theme" (motyw węgla drzewnego i błękitu), który bardzo dobrze sprawdza się w połączeniu z następnie załączonym "Używaj wąskiego menu ekranowego" - załączone  (zmienia pasek wyszukiwania filmów w interfejsie skórki na całą szerokość ekranu, co znacznie ułatwia poruszanie się po filmie).

1.  W pierwszej kolejności należy aktywować motyw Charcoal and Blue theme. Aktywowanie motywu w skórce:
Ustawienia > Ustawienia skóry > Motywy kolorów > Zarządzaj motywami kolorów > Charcoal and Blue theme  (po kliknięciu oznaczony jako [aktywny])

2.  Następnie w drugiej kolejności należy załączyć "Używaj wąskiego menu ekranowego" dający szeroki pasek postępu filmu w OSD. Dla uzyskania na ekranie szerokiego paska postępu filmu należy:
Ustawienia > Ustawienia skóry > Menu ekranowe > Używaj wąskiego menu ekranowego - załączone

UwagaSzeroki pasek postępu filmu w OSD tzn. funkcję "Używaj wąskiego menu ekranowego" można załączyć w każdym motywie, ale wcześniej trzeba wybrać tj. aktywować motyw w ustawieniach skóry.

Tak jak pisałem powyżej motyw "Charcoal and Blue theme" dobrze sprawdza się z następnie załączonym  "Używaj wąskiego menu ekranowego" (szeroki pasek postępu filmu).  Polecam przetestowanie razem tych 2 ustawień w skórce Titan MOD.

Podziękowali: debexix
1
Odpowiedz
#64
Information 
@debexix  Informacje audio i wideo nie są wyświetlane w czasie włączenia pauzy (ja używam opcję wyświetlania ikony  "Large Icons Color"). Natomiast są wyświetlane w postaci ikon informacje audio - wideo, gdy w filmie następuje przewijanie tył/przód. 
Poprosiłem, aby opiekun skórki Fuchs2468 uaktywnił tę funkcję w skórce Titan MOD przy następnej aktualizacji.

Pozdrawiam


Edycja 1.  Dostałem odpowiedź od opiekuna skórki Fuchs2468, ta funkcja działa w skórce Titan MOD:
"Mówisz, że ponownie zainstalowali Kodi.
Być może Kodi nie przechwycił jeszcze wszystkich niezbędnych danych do Twoich filmów (kod audio, kod wideo...).
Po przechwyceniu wszystkich niezbędnych danych przez Kodi (baza danych wideo) informacje audio i wideo powinny pojawić się natychmiast."
Źródło:
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Nie wiem jak długo trzeba czekać na wyświetlenie informacji o audio - wideo na Windows, ponieważ nie używam tego systemu operacyjnego do Kodi. Dzisiaj dokonałem nowej tzw. świeżej instalacji Kodi na Android TV (WBMC v20.3 Nexus - Kodi fork) i na testowym Kodi v21 Omega. Ta funkcja działa na Nexusie i Omedze, ale oczekiwanie na wyświetlenie informacji audio i wideo zajmuje około 15 sekund. Nie stanowi to dużego problemu, ale trzeba mieć tego świadomość. Jak ktoś chce mieć info o audio - wideo w czasie pauzy to musi chwilę poczekać na wyświetlenie (wyświetla się na samym dole ekranu). Tak mi to obecnie działa, chociaż faktycznie przed świeżą instalacja, na odinstalowanym wcześniej Kodi funkcja działała szybciej.


Edycja 2.  @debexix    Aby mieć wszędzie taki sam  "Styl informacji o mediach/kodekach"  załączyłem w "Ustawieniach skóry" takie same ikony wszędzie tam gdzie tylko są używane:

1. Widoki Biblioteki
2. Menu ekranowe (OSD), przy odtwarzaniu wideo

1.  Ustawienia > Ustawienia skóry > Widoki biblioteki > Media Flag Settings > Styl informacji o mediach/kodekach, klikamy i wybieramy np.  > Large Icons Color

2.  Ustawienia > Ustawienia skóry > Menu ekranowe > Odtwarzanie wideo > Styl informacji o mediach/kodekach klikamy i wybieramy np.  > Large Icons Color

Dzięki wybraniu w tych 2 "Ustawieniach skóry" identycznej opcji np. "Large Icons Color" wszędzie wyświetla mi się taki sam "Styl informacji o mediach/kodekach" tj. takie same ikonki informujące o stosowanych w filmie kodekach audio - wideo.

W tym temacie dotyczącym wyświetlania informacji audio - wideo w skórce Titan MOD, to tyle.  
Życzę miłego użytkowania skórki na Kodi.   Smile

Podziękowali: debexix
1
Odpowiedz
#65
Dziękuję za super pomoc. Zrobiłem jak mówisz i rzeczywiście pojawiają się ikonki parametrów audio i video. Zainstalowałem też na moim Zidoo w aplikacji ZBMC skórkę Titana i tam te ikonki są nawet przy opisach filmów. Wszystko fajnie działa, tylko na ZBMC wywaliło mi wtyczkę ExtendedInfo Script i nie działa, wtyczka w wersji 6.07, nie pomaga ponowna instalacja.
Odpowiedz
#66
Information 
@debexix  Piszesz, że "wywaliło mi wtyczkę ExtendedInfo Script i nie działa, wtyczka w wersji 6.07".

1.  Najpierw wyczyść Kodi sposobem z którego dość często sam korzystam, w tym celu używam narzędzia wbudowanego w dodatek Phantom (działa to skutecznie),  tj. korzystam z narzędzia, które pozwala usunąć niepotrzebne "śmieci" tj. pliki archiwalne, pozostałe po instalacji/deinstalacji skórek i innych dodatków w Kodi.

Czyszczenie archiwum pobranych wtyczek:
Wideo > Wtyczki wideo > Phantom > Narzędzia > Wyczyść archiwum pobranych wtyczek > Usuwanie plików archiwalnych > Tak > Usuwanie plików zakończone > OK

Instalacja dodatku Phantom dla Kodi opisana jest powyżej w wątku (dostęp do wątku po zalogowaniu się na Forum Kodiwpigulce):
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Aby korzystać z narzędzia dodatku Phantom nie trzeba być zarejestrowanym ani zalogowanym, narzędzie dostępne jest też w darmowym koncie standard oraz w premium. Narzędzie działa skutecznie, odchudzając pamięć wewnętrzną urządzenia z niepotrzebnych archiwalnych plików.


2.  Gdy już wyczyścisz Kodi (Może nie pomoże to w instalacji dodatku, ale na pewno wyczyści Ci Kodi. Zapewniam, że jest to bezpieczne robiłem to dziesiątki razy, nigdy nie było problemów). Musisz poszukać w Internecie podając nazwę wymaganej zależności/dodatku  najwyższą wersję potrzebnego Ci dodatku tj. zależności dla skórki,  następnie należy go pobrać i zainstalować z pliku ZIP na Kodi,  jest to prosta metoda instalacji zależności. Wymaganą zależność pobieramy w formie pliku ZIP z Githuba:
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Lub IWF1 (iwf1.com) lub z innej strony internetowej, na której dostępna jest wymagana zależność do pobrania.

Szersze info o script.extendedinfo jest na stronie:
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.#

Na tej stronie jest podana wersja 6.0.7 - script.extendedinfo-6.0.7.zip:
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Uwaga! Podkreślam, jeszcze raz, że najlepiej na Kodi z pliku ZIP zainstalować najwyższą dostępną wersję potrzebnego Ci dodatku/zależności.

Jak instalować dodatki/zależności dla skórki szersze info na stronie:
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Wątek jest o Titan Vanilla, ale metoda instalacji zależności/dodatków wymaganych dla skórki jest identyczna dla wszystkich skórek dla Kodi.

Lub może z któregoś repozytorium, linki są podane na stronie (na dole strony IWF1, ale radzę zainstalować repozytorium Titan BINGIE MOD):
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Latts' KODI Repo
Aeon MQ5 Mod Skin Repository
New DiamondInfo_Mod Repo
Diggz Repository
Arda Repository
Djay Themes
Gaia Repository 1
Sualfreds Repo

Jednak jak wspomniałem zdecydowanie najlepiej dodatkowo zainstalować na Kodi repozytorium Titan BINGIE MOD (ma prawie wszystkie zależności/dodatki, które wymaga skórka Titan MOD). Link do pobrania repozytorium w postaci pliku ZIP zamieszczam poniżej:
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Pozdrawiam
Odpowiedz
REKLAMA:



#67
Information 
@debexix  Piszesz. że masz Zidoo z tego co znalazłem w Internecie, jest to sprzęt oparty na Androidzie TV. Na tym jest zainstalowana aplikacja ZBMC (pewnie jest to fork tj. rozwidlenie Kodi), na ZBMC zainstalowałeś skórkę Titan MOD.

Proponuję Ci sprawdzone rozwiązanie, które mam zastosowane na moim sprzęcie (co prawda WBMC i Kodi na Android TV, ale zasady działania są takie same).

Na Android TV/Androidzie można mieć zainstalowane 2 aplikacje równocześnie tj. Kodi i fork Kodi (ZBMC, WBMC,  itp. forki Kodi). Skoro masz problemy z ZBMC to zainstaluj sobie stabilne Kodi 20.4 (wersja 20.3 miała być ostatnia z lini Nexusa, ale jednak wydali nowszą z poprawkami). Gdyby był problem z instalacją Kodi ze Sklepu Google Play instaluj Kodi z oficjalnej strony Kodi:
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Następnie na Kodi zainstaluj skórkę Titan MOD z repozytorium Fuchs246:
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Zainstaluj też wszystkie dodatki, które używasz.

W razie problemu z forkiem ZBMC to masz na swoim sprzęcie Zidoo, jeszcze dostępne Kodi, które powinno działać bez problemu ze skórką Titan MOD.

Pozdrawiam


Edycja.  Możesz również zainstalować WBMC, forki Kodi możesz instalować bez ograniczeń obok Kodi w systemach Android TV i Android, instalując od nowa powinny Ci się zainstalować wszystkie dodatki z repozytorium Fuchs246. 
Plik WBMC do pobrania z oficjalnej strony:
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
#68
Information 
W niniejszym wątku o skórce Tita MOD jest wspomniane o wersji testowej Titan MOD działającej na Kodi v 21 Omega:
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Podkreślam, że testowa skórka została zaktualizowana do obsługi ABI v5.17.0 i nie jest kompatybilna z poprzednimi wydaniami Kodi. czyli nie jest kompatybilny wstecz od Kodi Beta 2 włącznie tj. na Kodi v21 Beta 2 nie działa.

Testowa skórka Titan MOD obsługująca ABI v5.17.0 działa na:

1. Conocne kompilacje Kodi, te wydawane każdej nocy kompilacje mogą zawierać zupełnie nowy kod. Zdarza się, że nocna kompilacja Kodi nie działa zgodnie z oczekiwaniami, wprowadzając konflikt w działaniu Kodi. Nocne Kodi może być zawodne, gdyż są to eksperymentalne, nieoficjalne wersje oprogramowania, których celem jest ulepszenie przez programistów funkcjonalności Kodi. W związku z tym każdy laik, nie będący w umiejętnościach programistą, NIGDY nie powinien używać nocnej kompilacji jako podstawowej instalacji Kodi.
Najlepiej mieć zainstalowaną na Android TV wersję stabilną i nocną. W ten sposób na nocnej można wypróbować najnowsze funkcje bez narażania się na ewentualne problemy.

Ostrzeżenie!  Nocne kompilacja SĄ CZĘSTO NIESTABILNE i przeznaczone dla użytkowników, którzy nie boją się błędów ani ewentualnych sporadycznych awarii. Dlatego niektóre wydania kompilacji Kodi mogą działać nieźle, a niektóre całkiem źle. Po prostu każda kompilacja, może działać inaczej, gdyż przeznaczona jest tylko do testowania.  Należy mieć pełną świadomość, że conocne kompilacje Kodi, to wersje testowe. Niektóre wersje mogą działać całkiem dobrze, ale są też takie, które zawieszają Kodi zaraz po otwarciu...

2. Dość dobrze, bez większych problemów powinna działać przedpremierowe wydanie Kodi 21 w wersji Beta 3 oraz RC (RC 1 i RC 2).

3. Bez błędów powinna działać ostateczne stabilne wydanie Kodi v21 (nawet gdyby wystąpił jakiś błąd jest on bardzo szybko usuwany w aktualizacji Kodi naprawiającej wykryty błąd).

Development Builds Kodi v21 Nightly Development Builds (wydawane każdej nocy kompilacje rozwojowe  Kodi v20 i v21)  Pliki do pobrania, na Android TV/Android:
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Kto chce może potestować Titan MOD na Kodi v21 na Android TV. 
Jednak, zaznaczam, że najważniejsze jest, aby miał pełną świadomość uwag podanych powyżej, w innym przypadku zdecydowanie polecam korzystanie ze stabilnych wersji tj. Kodi 20 Nexus lub WBMC 20 Nexus.

Pozdrawiam


Edycja.  Oczywiście, że skórka Titan MOD działająca na Omedze to wersja testowa, ale działa dobrze. Pod warunkiem, że z nocnej kompilacji (zwanej też kompilacją programisty) trafi nam się do testowania nocna wersja Kodi mniej zawodna. Dla chcących potestować nowe funkcje w Kodi, nocne wersje Kodi dają taką możliwość. Trzeba się jednak liczyć z tym, że nie każda nocna kompilacja będzie działać bez większych problemów...

Instalacja skórki z pliku ZIP:
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Dla skórki trzeba koniecznie pobrać i zainstalować zależności wymagane przez skórkę:
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
#69
Information 
Wersja przedpremierowa Kodi Beta 3 została udostępniona, ponieważ zdaniem Zespołu Kodi jest gotowa do szerszych testów i wykorzystania (Prerelease)  Wystarczy kliknąć zakładkę "Prerelease" i wybrać, czy chcemy pobrać instalator w formacie ARM V7A  (32-bit) czy format ARM V8A  (64-bit).  Wersja na Android TV/Android:
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Przedpremierowe wydanie Kodi 21 w wersji Beta 3, działa dobrze. Użytkownicy na forach internetowych zgłaszają brak większych problemów. Dla wielu ważna jest zdolność Kodi 21 do obsługi wielu najnowszych systemów wideo i audio, działa w odtwarzaczu Kodi Dolby Vision, mp4 i mkv.

Skórka testowa Titan MOD na Kodi v21, moim zdaniem działa dobrze:
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Mogą pojawić się problemy z instalacją skórki dla Kodi v21w wersji Beta 3, ale na Forum Kodi w wątku o Titan MOD na stronie 194 są sprawdzone i skuteczne metody instalacji skórki Titan MOD Omega na Kodi v21:
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Skoro Kodi 21 Omega Beta 3 jest już dostępna do pobrania, to prace nad pełnym wydania Kodi zbliżają się do końca. Oczywiście, będzie jeszcze RC 1 i RC 2. Następnie wersja finalna Kodi 21.

Pozdrawiam


Edycja.  Moje wrażenia z używania skórki Titan MOD na Android TV, po zainstalowaniu na Kodi 21 Beta 3 Omega. Skóra pracuje bardzo dobrze, wszystko reaguje szybko i stabilnie. Wszystkie filmy i informacje wyświetlają się bez większych opóźnień i problemów. Nie zauważyłem, żeby skórka Titan MOD działała gorzej na Kodi 21 Beta 3 Omega niż na Kodi 20.4 Nexus.   Smile

Zaznaczam, że to tylko moje ogólne wrażenie, bez wchodzenia głębiej w funkcje.
Odpowiedz
#70
Information 
W linku, który podałem jest dostępna do pobrania nowa oficjalna wersja Kodi 21 Omega Beta 3 dla systemów opartych na Android TV/Android, to jest dla formatów ARM V7A używanych przez większość urządzeń i ARM V8A dla Shield TV.

Oczywiście, że Kodi 21 Omega Beta 3 dostępne jest też dla innych systemów, w tym wersje dla systemu Windows 32 i 64-bit.

Testową skórkę Titan MOD zainstalowałem w systemie Android TV, na Kodi 21 Omega Beta 3, moim zdaniem działa bez większych problemów.   Smile

Pozdrawiam
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości