Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Lekkie skórki na Kodi
#1
Heart 
W podanym w linku wątku jest opisanych około 12 - eć lekkich i prostych w obsłudze skórek na Kodi:
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Początkowo w wątku miała być podana tylko jedna lekka skórka, ale wyszło tak, że w wątku podanych jest więcej skórek. Nazwa tematu z linku nie oddaje więc pełnej treści tego wątku, dlatego jest ten post przekierowujący linkiem do wątku dla zainteresowanych używaniem lekkich skorek na Kodi.

Pozdrawiam
Odpowiedz
REKLAMA:



#2
Heart 
Kolejnę lekkkie skórki, które powróciły do życia na Kodi 19 Matrix i Kodi 20 Nexus:

Nebula

Autor: Tgx,  SKINBASE
Wielkość pliku APK:  20,9 MB

Do pobrania i instalacji z repozytorium GUIDOS SKINBASE  Tylko skórki dla Kodi 19+20  Dostawca: TEAM-SKINBASE
Repozytorium Wersja 3.0.06 (plik ZIP wielkość 1,19 MB):
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Skórka Nebula dla Kodi 20 Nexus: 
autor: Tgx / semool
Github: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Uwaga. Instalacja skórki Nebula z powyższego linku stwarza problem, polecam instalacje z repozytorium SKINBASE.

Co najważniejsze, skórka Nebula jest wydajna i bardzo szybko działa na Kodi.

Skórka Nebula z wyglądu jest dostępna w dwóch motywach, ciemnym (stosowanym w nocy) i jasnym (stosowanym w dzień). Do tego ma fajną funkcję, która umożliwia automatyczne przełączanie między ciemnymi i jasnymi motywami, w oparciu o zegar systemowy. W ciągu dnia (od 8:00 do 20:00) skórka będzie jasna, a po 20:00 będzie ciemna aż do następnego dnia (działa dobrze, sprawdzone).  Ustawienia automatycznego zmiany Motywu w skórce:
Ustawienia > Skóra > Motywy > Automatycznie (tryb automatyczny zmiany motywu tj. czarna kropka przesunięta na lewą stronę paska)

Myślę, że dobrą opcją jest zmiana koloru z motywu białego na inny kolor, w skórce Nebuli są do wyboru odcienie wielu kolorów. 
Ustawienia > Interfejs >  Skóra > -Konfiguracja skóry... > Motywy > Color hue: (wybieramy dowolny kolor z wyświetlonej planszy "Pick a color...") > Zapisz  
Wybór odcieni kolorów jest naprawdę duży, ponieważ mamy całą paletę wielu barw w odcieniach (kolor jaśniejszy lub ciemniejszy). Z planszy "Pick a color..." (Wybierz kolor z Color Palette: basic) zdecydowanie najlepiej wybrać kolor z 2 górnych poziomów wyświetlonej palety kolorów np. odcień jasno niebieski. Wybrany kolor z motywu białego można zawsze w ustawieniach zmienić na inny w Ustawieniach Color hue.

Co istotne, Nebuli  jest podobna górna belka nawigacyjna jak w skórkach  Andromeda, Chroma, Black Glass Nova , która ułatwia nawigacje po skórce (dając szybki dostęp do wielu funkcji) . Te 4 skórki są tego samego autora Tgx i mają podobna architekturę, ale odmienny wygląd, w tym motywy.

Uwaga!  Podobnie jak w Chroma, w Nebuli, aby zamknąć Kodi trzeba "najechać"  i kliknąć "OK" na napis "Zamknij" w zakładce podmenu.


Andromeda

skin.andromeda-909251d4aa58266a875dcc75ca63795fd019aac1 tj. skin rozwidlony z wersji: 2.0.1 Tgxcorporation/skin.andromeda przez noobiangodd [Andromeda  909251d  / 19 maja 2022]. Skórka Andromeda dla Kodi 19 Matrix, działa na Kodi 20 Nexus
Zrzuty ekranu: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Autorzy: Tgx / noobiangodd
Wielkość pliku APK: około 11,1 MB
Github:  By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Pobieranie pliku APK skórki Andromeda z Github,  Kod (Code) > Pobierz ZIP (Download ZIP)

Tgx, autor skórki Andromeda jest również twórcą skórek Chroma, Black Glass Nova, Nebula. Skórka Nebula ma wszystkie zależności, które wymagają skórki od Tgx, gdy choć jedna zależność nie zostanie zainstalowana, nie można zainstalować skórki, instalacja po wyświetleniu komunikatu jest przerwana. 

Jeszcze raz zaznaczam, że przed instalacją skórki Andromeda na Kodi Matrix/Nexus w celu zainstalowania wszystkich zależności potrzebnych do działania tej skórki, koniecznie trzeba wcześniej zainstalować skórkę Nebula (oczywiście, że można zainstalować zależności pojedynczo, ale wymaga to więcej zachodu). Skórka Nebula posiada wszystkie zależności potrzebne do działania skórki Andromeda:
Nebula Autor: Tgx / skinbase, Wielkość pliku APK: 20,9 MB
Do pobrania i instalacji z repozytorium GUIDOS SKINBASE Tylko skórki dla Kodi 19+20 Dostawca: TEAM-SKINBASE
Repozytorium Wersja 3.0.06 (plik ZIP wielkość 1,19 MB):
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Po instalacji Nebuli, w następnej kolejności bez żadnych problemów skórka Andromeda zainstaluje się na Kodi Matrix/Nexus.  
W przypadku gdyby któraś skórka nie pasowała można wrócić do każdej skórki, która została zainstalowana wcześniej, wybierając ją w ustawieniach INTERFEJSU.

Info powiązane ze skórką Andromeda. Wątek na Forum Kodiwpigulce: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Bardzo polecam skórkę Andromeda dla użytkowników poszukujących ładnej, wygodnej w obsłudze oraz lekkiej skórki dla Kodi. Skórka ma przyjazny interfejs znacząco ułatwiający obsługę. Wszystkie najważniejsze elementy nawigacyjne są umieszczone w górnej części ekranu, co daje możliwość szybkiej i wygodnej nawigacji. Skórka ma  wygląd mogący się podobać użytkownikom tj. ma ładny motyw domyślny "Indygo", do tego można zmienić w ustawieniach kolor napisów np. na Bursztyn (złoto - żółty, wpadający trochę w kolor pomarańczowy):
Ustawienia > Interfejs >  Skóra / -Konfiguracja Skóry... > Ustawienia skóry / Podświetlone Kolory > Bursztyn

Andromada  na Nexusa.  Do pobrania i instalacji z repozytorium GUIDOS SKINBASE  Tylko skórki dla Kodi 19+20  Dostawca: TEAM-SKINBASE
Repozytorium Wersja 3.0.06 (plik ZIP wielkość 1,19 MB):
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
#3
Heart 
Skórka, którą od początku używałem gdy zacząłem moja przygodę z Kodi:

Amber 

Info o skórce: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Niestety, po jakimś czasie w użytkowaniu, przy którejś wersji, zaczęły się problemy, z paskiem postępu filmu. Podkreślam,  obecnie w wersji 3.4.11 przeznaczonej na Nexus-a nie występują w skórce Amber żadne większe problemy

Skórka Amber jest jedna z klasycznych skórek, która wykorzystuje niektóre tekstury ze skórek Mediastream i Aeon,  wyróżnia się bursztynowym motywem interfejsu (złoto - żółtym, za ten motyw uwielbiam też skórkę Chroma). Interfejs Amber jest z bardzo wygodnym dostępem do wszystkich funkcji, których skórka ma naprawdę sporo, można wygodnie nawigować pilotem od Android TV oraz pilotem Air Mouse. Skórka jest bardzo przyjazna dla użytkownika, dając duże możliwości w korzystaniu z materiałów audio - wideo i jest to z pewnością jedna z najlepszych skórek na Kodi.

Zaznaczam, że  skórka Amber nie jest nadmiernie ciężka, dzięki temu, że jest dość lekka, jej użytkowanie nie stanowi problemu dla mniej wydajnego sprzętu (nie powodując opóźnień w działaniu na wszystkich urządzeniach).

Uwaga. W skórce Amber widżety (widgets) nazywa się półką/półkami (shelf/shelves). Ustawienie widżetu:
Ustawienia > Ustawień skórki > Układu strony głównej > Dostosuj menu główne i półki, a stamtąd można wybrać ekrany menu głównego, dla których chce się edytować ustawienia półek.

Warto też załączyć automatycznie "Przewijaj opis i recenzję":
USTAWIENIA > USTAWIENIA SKÓRY > MEDIA VIEWS > PRZEWIJAJ OPIS I RECENZJĘ > TAK


Skórka jest dostępna w oficjalnym Repo Kodi. 
Repozytorium Kodi.tv v19
Repozytorium Kodi.tv v20

Autorzy: Jester, Joethepartylion, Pecinko, bsoriano

Polecam tę kultową skórkę na Kodi.

Pozdrawiam

Edit.  Oczywiście skórka  Amber nie jest to żadna nowość, ale do tej pory jest to dobra skórka dla Kodi.



Reasumujac , ogółem opisałem kilkanaście lekkich, szybko działających skórek na Kodi 19/20 oraz Kodi 21 Omega:

1. Arctic Zephyr 2: Resurrection
2. Titan MOD
3. Chroma  Chroma w wersji 5.0.19 można pobrać i zainstalować z pliku zip: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.  Info:
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Zrzuty ekranu (Massimo Pagani Tgxcorporation): By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
4. Black Glass Nova  Info:
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Zrzuty ekranu (Massimo Pagani Tgxcorporation): By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
5. Andromeda, opis w tym wątku.
Zrzuty ekranu (Massimo Pagani Tgxcorporation): By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
6. Nebula, opis w tym wątku.
Zrzuty ekranu (Massimo Pagani Tgxcorporation): By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Cztery powyższe lekkie skórki są to długoletni weterani autorstwa Tgx, dalej działające na Kodi w rozwidleniach info:
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
7. Titan Vanilla
8. Cosmic
9. Blue Twilight
10. EstuaryPVR+  (modyfikacja standardowej skórki Estuary)
11. Estuary Mod V2  (modyfikacja standardowej skórki Estuary) 
12. AEON MQ 7 - NEXUS MOD 

Lekkich skórek na Kodi jest więcej, ale te kilkanaście podanych w tym wątku to jedne z lepszych. Podana kolejność nie odpowiada znaczeniu tych skórek w praktycznym zastosowaniu. Uściślając, kolejność skórek w powyższym zestawieniu prawie nie ma znaczenia, lista jest otwarta, głównym wyznacznikiem jest lekkość oraz wygoda obsługi skórki. Dla mnie z lekkich skórek najbardziej pasują na Kodi skórki autorstwa Tgx, szczególnie Chroma  i  Andromeda, które moim zdaniem są zdecydowanie najlepszymi z lekkich skórek. Skórek na Kodi jest dziesiątki, każdy do zadowolenia ze skórki może potrzebować czegoś innego w skórce, co zadowoli jego indywidualne potrzeby. Tak jak pisałem powyżej, niektóre z lekkich skórek opisane są też w wątku:
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Jak poprawią błędy w ustawieniach dla Nexus-a to skórka:
12. OSMC skin

Z dość lekkich skórek dobre też są:
13. Ace 2 Matrix/działa również na Nexus
14. Aeon Tajo
15. Metropolis
16. Transparency:
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Lub do pobrania i instalacji z repozytorium GUIDOS SKINBASE  Tylko skórki dla Kodi 19+20  Dostawca: TEAM-SKINBASE    Repozytorium (plik ZIP wielkość około 1,19 MB):
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
17. Amber, opisana powyżej


Ogółem w powyższym zestawieniu poleciłem najbardziej 11 lekkich skórek na Kodi, każda z nich ma swoje wady i zalety. Po przetestowaniu, można stosować tę, która najlepiej pasuje, w zależności od indywidualnych preferencji.
Odpowiedz
#4
Heart 
Zmieniając skórkę na Kodi łatwo zmienić całkowicie jej wygląd oraz funkcjonalność bez zmiany jakichkolwiek dodatków. Dzięki temu obsługa Kodi może być dużo przyjemniejsza. 

Poniżej skórki Aeon MQ 5  i  7 NEXUS MOD, które polecam:

AEON MQ 5 NEXUSMOD  Wersja 12.5.0 
Autor: MarcosQui i mod autorstwa Scott967

AEON MQ 7 - NEXUS MOD
Autor: MarcosQui i mod autorstwa Latts


AEON MQ 5 NEXUSMOD  Wersja 12.5.0

Ta skórka ma pochodne skórki, w tym Ace 2 (polecam skórkę Ace 2, dla lubiących skórki z motywem o wielu różnych kolorach i tapetach, wersja 1.6.1  Matrix/Nexus, skórka Ace 2 charakteryzuje się wielobarwnością) oraz Aeon MQ 8, Aeon MQ 9. Wersje Aeon MQ 8 i Aeon MQ 9 miałem też zainstalowane na Kodi, ale mi się najbardziej podobają wersje zmodowane, akurat te opisane w tym wątku tj.  Aeon MQ 5 NexusMod  oraz  Aeon MQ 7 - Nexus Mod . Nie jestem zwolennikiem koniecznej pogoni za wyższymi numerkami w wersjach...

Dlaczego jednak bardzo podoba mi sie  Aeon MQ 5 Nexusmod , ponieważ w porównaniu do innych MQ jest lżejsza, a oferuje też sporo funkcji.

Skórka Aeon MQ 5 jest wciąż rozwijana, o tym w oficjalnym wątku:
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Instalacja skórki z Repo (repository.aeonmq5_mod):
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Lub do pobrania i instalacji z repozytorium GUIDOS SKINBASE  Tylko skórki dla Kodi 19+20  Dostawca: TEAM-SKINBASE
Repozytorium Wersja 3.0.06 (plik ZIP wielkość 1,19 MB):
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Opis skórki:
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Info o skórce w:
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Skórka ma dużo ustawień, ja tylko podam 3 ustawienia, które można dokonać.

1. Jak zmienić czcionkę napisów interfejsu na większą:
USTAWIENIA INTERFEJSU > -CZCIONKI > LARGE

2. Jak dodać do menu startowego skrót do WIDEO:
USTAWIENIA > USTAWIENIA INTERFEJSU >  SKÓRA - KONFIGURACJA SKÓRY... > MENU GŁÓWNE/DOSTOSÓJ MENU GŁÓWNE > 2 DEFINICJA JĘZYKA JEST OBECNA I CHCE KONTYNUOWAĆ > PUSTY > ZAMIEŃ TO MENU Z... > WIDEO (po prawej stronie ekranu, na samym dole listy, na zielonym polu, napis czarnymi literami -  WIDEO,  klikamy pilotem  "OK")

Ten skrót WIDEO, jest tylko dla przyśpieszenia wejścia do wtyczek wideo, można też przez:
FILMY > .. > .. > WTYCZKI WIDEO
Lub
FILMY > kursorem pod "OK" wejść do PODMENU > PLIKI > .. > .. > WTYCZKI WIDEO

3. Jak zmienić kolor czcionek, paska nawigacyjnego filmu z czerwonego (domyślny) na ZŁOCISTY (dyniowy - żółto-złoty):
USTAWIENIA > USTAWIENIA INTERFEJSU > -KONFIGURACJA SKÓRY... > KOLORY > KOLOR TYTUŁÓW > ZŁOCISTY


AEON MQ 7 - NEXUS MOD

Skórka AEON MQ 7 - NEXUS MOD jest wciąż rozwijana, o tym w oficjalnym wątku:
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Instalacja skórki z Repo (repository.lattsrepo.>):
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Opis skórki:
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Info o skórce w:
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Skórka ma wiele różnych ustawień, ja podam tylko jedno ustawienie, aby był szybszy dostęp z menu startowego do wideo. W skórce AEON MQ 7 - NEXUS MOD można w następujący sposób dodać do menu startowego skrót do "WIDEO":
USTAWIENIA > USTAWIENIA INTERFEJSU >  SKÓRA - KONFIGURACJA SKÓRY... > MENU STARTOWE/DOSTOSÓJ MENU STARTOWE > MENU STARTOWE > PUSTY > ZAMIEŃ TO MENU Z... > OPCJE > WIDEO (po prawej stronie ekranu, na samym dole listy, na zielonym polu, napis czarnymi literami -  WIDEO,  klikamy pilotem  "OK")



Polecam przetestować  AEON MQ 5 NEXUSMOD  oraz  AEON MQ 7 - NEXUS MOD  są to naprawdę dobre skórki na Kodi.

Pozdrawiam
Odpowiedz
#5
Heart 
Jedna z najlżejszych skórek na Kodi:

Skórka  OSMC

Autorstwo: OSMC
Github: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Z Github można pobrać plik ZIP do instalacji skórki, plik jest mały, zaledwie kilka MB - ajtów.

W skórce OSMC tylko jedno ustawienie domyślne mi się nie podoba tj. domyślny widok "lista" bez informacji.

Chociaż łatwo to zmienić klikając lewym klawiszem pilota, zmieniamy ustawienia na:
View: Lista > View: Lista info
Można to zmienić doraźnie o czym wyżej lub na stałe, co bardzo polecam i o tej stałej zmianie wyświetlanej listy z info piszę poniżej:

Co prawda tylko 3 kliknięcia, ale dla każdej strony trzeba to robić oddzielnie...  Dla mnie powinna "lista info" być listą domyślną zawsze w każdej skórce. Innych większych "problemów" w ustawieniach skórki moim zdaniem nie ma. 

Ustawienie  na stałe domyślnego widoku w skórce OSMC skin
Okazało się, że można jednak ustawić listę info na stałe w skórce OSMC, jest to dość daleko w ustawieniach, ale co najważniejsze jest taka możliwość. Opis jak można ustawić domyślny widok dla dodatków wideo w skórce OSMC:
Ustawienia > Interfejs >  Skóra  -Konfiguracja skóry... > Zaawansowany >  -Default view > Lista info > przycisk OK  na pilocie
Zrobione..., ale na Nexus-ie niestety, jednak nie działa ta opcja stałej listy domyślnego widoku tj. ustawienia domyślnego widoku dla dodatków wideo (ustawienie wymuszające określony widok dla wszystkich stron z dodatkami wideo np. Lista info). Na Nexusi-e jest z tym problem, pomimo, że jest to w opcjach ustawień OSMC skin. Przy którejś aktualizacji powinni to koniecznie naprawić, aby działało prawidłowo...

Szersze info o skórce OSMC:
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Forum skórki:
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Lekka skórka OSMC jest godną uwagi skórką.


Chroma

Zaznaczam, że z lekkich skórek dla mnie zdecydowanie najlepszą jest  Chroma.  Info o Chroma:
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Zawsze najbardziej polecam przetestowanie na Kodi lekką skórkę Chroma (działa na Matrix/Nexus), ma ona kilka ładnych motywów do wyboru, w tym motyw Bursztynowy (złoto - żółty w różnych odcieniach). Charakterystyczne dla skórki Chroma jest bardzo duża szybkość działania i wyjątkowo wygodny w obsłudze interfejs.   Smile

Pozdrawiam


Zachęcam do podawania propozycji innych skórek na Kodi, które nie zostały ujęte w niniejszym wątku.
Odpowiedz
#6
Ja polecam od siebie skórkę QUARTZ - używam jej głównie na telewizorze - bardzo prosta, i mi to pasuje.
Dostępna jest do ściągnięcia w poziomu KODI, także nigdzie nie trzeba szukać.
[Obrazek: QQYd3MIl.jpg]
Oczywiście można sobie ustawić co ma wyświetlać, a czego nie potrzebujemy wyłączyć.


[Obrazek: DtSZaLVl.jpg]

[Obrazek: aZejMxxl.jpg]

[Obrazek: 5DPwsSpl.jpg]


Dołączam plik "Textures.xbt" z brakującymi logówkami do niektórych kodeków - wystarczy rozpakować i podmienić w folderze
Kodi\addons\skin.quartz\media

Natomiast w pliku nazwanym "16x9" są pliki, które poprawiają wygląd i lepiej wykorzystują przestrzeń ekranu - należy je rozpakować folderu o takiej właśnie nazwie, czyli
Kodi\addons\skin.quartz\16x9
Zaktualizowanie plików w tym folderze, pozwala również na korzystanie z dodatkowego skryptu "AutoCompletion for virtual keyboard", dostępnego w oficjalnym repozytorium Kodi, który podpowiada frazy na bieżąco podczas wpisywania tekstu.




Przygotowałem tymczasowy FIX, aby skórka mogła działać w Kodi 21, zanim autor ją poprawi.
Należy go wgrać do folderu skórki.
Kodi\addons\skin.quartz


Podziękowali: arkady1964


Załączone pliki
Textures.zip
Rodzaj pliku: .zip
Ilośc pobrań: 0
Rozmiar: 1.69 MB
16x9.zip
Rodzaj pliku: .zip
Ilośc pobrań: 0
Rozmiar: 55.48 KB
skin Quartz - fix for Kodi 21 Omega.zip
Rodzaj pliku: .zip
Ilośc pobrań: 0
Rozmiar: 20.12 KB
skin.quartz-5.21.0_(unofficial)_installer.zip
Rodzaj pliku: .zip
Ilośc pobrań: 0
Rozmiar: 3.87 MB
Odpowiedz
REKLAMA:



#7
Heart 
Skórka QUARTZ to dobra skórka dla Kodi, miałem ją kiedyś na Kodi, ale lubię zmiany wyglądu Kodi. Dlatego co jakiś czas zmieniam skórkę. Z zainstalowanych skórek w INTERFEJSIE przełączam się między nimi, gdy mi się któraś z nich znudzi... Co prawda najbardziej lubię skórki autorstwa Tgx i ich rozwidlenia. 

Chroma, Andromeda i inne skórki wymienione w tym zestawieniu lekkich skórek, są to skórki które zrobiły na mnie największe wrażenie... Co istotne, to wrażenie po sobie trwale pozostawiły, w tym wszystkie skórki autorstwa Tgx. Skórki, które pojawiają się w tym wątku to wybór najlepszych lekkich skórek spośród tych, które używałem w od wielu lat na Kodi. Zaznaczam, że jest to mój własny subiektywny wybór, jednak dla zainteresowanych lekkimi skórkami dla Kodi, polecam je przetestować. 

Edycja.  Wróciła do życia na Kodi Matrix/Nexus/Omega znakomita skórka:
Arctic Zephyr 2: Resurrection
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości