Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Najlepsza skórka dla Android TV
#1
Heart 
Jak w temacie, przez długi czas dla mnie najlepszą skórka dla Android TV był Titan MOD (i dalej uważam, że jest to zawsze godna uwagi skórka na Kodi, o czym napiszę poniżej), ale ostatnio doszło u mnie do zmiany lidera. Obecnie moim zdaniem po ostatnich zmianach dokonanych przez @DenDy najlepszą skórka Kodi na Android TV jest Arctic Zephyr 2: Resurrection (dalej w tekście będę używał skrótu AZ2:R). Wraz z wydaniem wersji 1.0.12 skórka AZ2:R jest moim zdaniem bliska doskonałości.

Skórek na Kodi jest dziesiątki, w czym więc AZ2:R się wyróżnia pozytywnie wśród innych skórek. O tym w kilku zdaniach poniżej:

1. Interfejs idealnie dostosowany do obsługi pilotem od Android TV.
2. Lekkość, skórka ma bardzo małe zapotrzebowanie na pamięć.
3. Szybkość i stabilność działania.
4. Estetyczny wygląd.
5. I wiele innych zalet, ale te trzeba przetestować indywidualnie przez użytkownika. 

Szersze info o skórce AZ2:R na Forach.

Forum Kodiwpigulce:
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Forum Kodi:
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.



Jest jeszcze jedna skórka, która moim zdaniem, dobrze sprawuje się na sprzęcie z Android TV, mam na myśli Titan MOD

Zaznaczam, że skórka AZ2:R jest moim zdaniem bliską doskonałości skórką dla Kodi, ale mającą z założenia inne podejście tj. zawiera najważniejsze ustawienia dla skóry. Titan MOD jest stworzony dla miłośników zmian motywów i kolorów i w tym jest to zdecydowanie jedna z najlepszych skórek mającą olbrzymie możliwości.

Szersze info o skórce Titan MOD na Forach.

Forum Kodiwpigulce:

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Forum Kodi:
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.



Titan Vanilla jest już dostępna wersja na Kodi 21 Omega. skórka ta bardzo dobrze sprawdza się na Android TV.  Jest dużo zmian na lepsze w tej skórce, naprawdę jestem miło zaskoczony pozytywnymi zmianami w Titan Vanilla.

Polecam skórkę Titan Vanilla do przetestowania na Omegę.

Info autora skórki:
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Repozytorium do pobrania ze strony:
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.


Wątek na Forum Kodiwpidulce:
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Pozdrawiam

Podziękowali: Zuzia
1
Odpowiedz
REKLAMA:



#2
Heart 
W  temacie tego wątku jest > Najlepsza skórka dla Android TV. Oczywiście jednak, że jest to pewne uproszczenie tematu, przecież  gdyby istniała idealna skórka, to nie powstałyby inne skórki, a jest przecież dziesiątki dostępnych skórek na Kodi i prawie wszystkie aspirują do bycia najlepszą skórką na Kodi...

Moim zdaniem są 2 dobre skórki dla Android TV, są to skórki całkowicie odmienne, będące na odległych biegunach pod względem indywidualnych preferencji użytkownika.

1. Arctic: Zephyr 2: Resurrection (AZ2:R), skórka minimalistyczna, ale mająca wszystkie najbardziej potrzebne funkcje.

2. Titan MOD oraz Titan Vanila Omega, skórki, które mają wiele ustawień, w tym motywów i kolorów.

Wymienione powyżej skórki bardzo dobrze działają na Android TV tj. są szybkie i bardzo stabilne. Ja obecnie używam AZ2:R, ale wszystkie wyżej podane skórki polecam na Android TV. Natomiast wybór skórki zależy od indywidualnych preferencji użytkownika.

Pozdrawiam
Odpowiedz
#3
Heart 
Przetestowałem chyba wszystkie możliwe skórki na sprzęcie z Android TV. Skórkę Titan MOD na Android TV używałem dłuższy czas, jest to dobra skórka, jednak bardzo brakuje mi w niej dodatkowych informacji o filmie (rozszerzone informacje dostępne pod kontrolką "i" lub "i+")...



W ostatniej próbnej wersji skórki Arctic Zephyr 2: Resurrection Omega  (AZ2:R Omega):
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

@DenDy perfekcyjnie dopracował skórkę AZ2:R do obsługi pilotem Android TV. Obecnie obsługa Kodi na Android TV poprzez tę skórkę to prawdziwa przyjemność. Skórka AZ2:R dalej się pozytywnie rozwija i moim zdaniem teraz jest numerem 1 wśród skórek dla Androida TV.   

Polecam skórkę Arctic Zephyr 2: Resurrection  (AZ2:R) wszystkim użytkownikom sprzętu z Android TV.   

Pozdrawiam


Edycja 1.  Może wyjaśnienie na czym polegają zmiany ułatwiające obsługę pilotem na Android TV w skórce AZ2:R:

Zmiana przydatna dla osób korzystających z opcji z paskiem przewijania: przewijanie paska postępu wideo (OK i przycisk działają w czasie pauzy). Zawarte w ustawieniach skórki: 
Ustawienia > SKÓRA > Wideo/Muzyka > OSD WIDEO > Zezwól na przewijanie paska postępu > OK  (ta funkcja została też wprowadzona niedawno do skórki AZ2:R)

Gdy mamy już włączoną opcję "Zezwól na przewijanie paska postępu" w ustawieniach

Otwarcie panelu informacyjnego po drugim naciśnięciu strzałki w górę.

Natomiast dwukrotne naciśnięcie strzałki w dół powoduje zamknięcie OSD.

Można też OSD zamknąć przyciskiem "cofnij".

Uwaga!!!  Aby korzystać z tych funkcji, nie trzeba już włączać: Ustawienia > SKÓRA > Wideo/Muzyka > OSD WIDEO > Wyświetlaj dodatkowe informacje o odtwarzanym materiale -  FUNKCJA TA POWINNA BYĆ WYŁĄCZONA!  Wyjaśnienie, nie wyłącza ona rozszerzonych informacji.

Należy jednak włączyć opcję "Zezwól na przewijanie paska postępu" w OSD w ustawieniach skórki.

Jeszcze raz zaznaczę, że zmiany w wersji próbnej dedykowane są urządzeniom z systemem Android TV, choć wersja ta działa bez problemu także na innych systemach operacyjnych. Wersja ze zmianą spodziewana jest w wydaniu 1.0.14 skórki AZ2:R

Opis jest nieco skomplikowany, ale nawigacja pilotem Android TV w OSD podczas pauzy za pomocą 4 strzałek (dolna/wyższa/lewo/prawa) jest bardzo wygodne w AZ2:R dzięki zmianom wprowadzonym przez @DenDy .


Edycja 2.  @DenDy wydał wersję 1.0.14 skórki AZ2:R.  Ta wersja zawiera już zmiany, które były w wersji próbnej skórki. Napisałem o tym szerzej powyżej.

Skórka AZ2:R to coraz lepsza skórka...  Smile   Niewątpliwie dzięki pracy włożonej przez @DenDy odkąd został jej opiekunem, cały czas rozwija się ona w dobrym kierunku. Szacunek i dzięki mu za to.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości