Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Urządzenia Dune HD
#1
Czy miał ktoś już styczność z tymi urządzeniami ?
Wydają się być ciekawą alternatywą dla tanich chińskich boksów. Zwłaszcza, że maja wsparcie dla DV i serwisów streamingowych.
Odpowiedz
REKLAMA:



#2
Ale to produkują ci sami co te tanie chińskie boksy, czyli sei robotics - wcześniej znani jako Sen5 Electronics sprzedający boxy 'załadowane i uzbrojone' w kodi i inne dodatki Smile
Tutaj płacisz ekstra $$ za aplikacje dune - tylko czy warto? W dobie darmowego softu typu jellyfin czy plex? Wg. mnie nie.

Zresztą wszystkie chińskie marki czy to sdmc czy sei czy videostrong zaczynały od nielegalu, oberwało się videostrongowi bo nadal ma bana na netflixa i skyworth musi im robić pudła z certyfikacją NF.
Odpowiedz
#3
No coś właśnie szukam porządnego pod Plexa z wsparciem DV i HDR bo mój obecy Firestick 4K Max czasem ma problemy z obsługą materiałów w 4K z DV czy HDR.
A Dune wydaje się fajne właśnie ze względu na ich soft.
Odpowiedz
#4
Na Firesticku 4k Max pod Kodi chodzą w streamie (przez RD/AD) pliki w DV/HDR +Atmos , bezproblemowo nawet wielkosci 100GB. Więc twoje problemy raczej nie wynikają z winy sprzetu.
Odpowiedz
#5
Dune to nie tylko soft ale i procesory dźwięku czy obrazu w boxie.
To że produkują to te same firmy co pierdylion szajs boxów nie znaczy że jest to identycznej jakości sprzęt.
Oczywiście mowa o typowym sprzęcie multimedialny bo w tanszych wersjach rozwiązania są identyczne jak w innych boxach czyli kupno np. Dune HD opartego na Homatics niewiele da ale kupno sprzętu typu media center to już o niebo wyższa klasa z procesorami DAC itp.
Odpowiedz
#6
(18-09-2023, 02:37 PM)somer napisał(a): Na Firesticku 4k Max pod Kodi chodzą w streamie (przez RD/AD) pliki w DV/HDR +Atmos , bezproblemowo nawet wielkosci 100GB. Więc twoje problemy raczej nie wynikają z winy sprzetu.

Ciekawe aż sprawdzę. Bo używam natywnej aplikacji Plex i czasem przy większych materiałach jest problem z odtwarzaniem DV/HDR. Nie ma obrazu a jest tylko dźwięk.
Mój zestaw to firestick podpięty pod Yamha VSX - 531 i z niej idzie obraz i audio na TV Hisense U8B.

Rozumiem, że korzystasz tylko z Kodi z wtyczką Plex a nie z natywnej aplikach Plex pod Firesticka ?
Jakie masz ustawienia ?
Odpowiedz
REKLAMA:



#7
1- Dlaczego nie podłączysz Firesticka bezpośrednio do TV ? Ten TV wspiera DTS a gęstych formatów audio Firestick i tak nie przekazuje.
2-Przestałem w ogóle uzywać Plex odkąd przeszedłem bezpośrednio na stream przez RD.Ściaganie i przesył po sieci domowej całkowicie stracił sens.
3- Przede wszystkim korzystam kompilacji Kodi 21 autorstwa Quitvoid + odpowiednie ustawienia we wtyczce EZ Maintenance.
Odpowiedz
#8
Dune HD oparte na Homatics ma dodatkowo soft od Dune i wspiera ciut więcej niż Homatics. By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować. od tego miejsca kilka postów jest na temat możliwości tego pudełka
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości