Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kodi -buforowanie w pamięci wewnętrznej.
#1
Opis problemu- ustawienie buforowania w Kodi poprzez wtyczke EZ Maintenance , buforowanie wszystkich plików , ustawienie cache na "0" w celu wymuszenia buforowania do pamieci wewnętrznej.
Sprzęt- Nvidia Shield Pro 2019 , pendrive sformatowany jako pamięć wewnętrzna, android przerzuca na niego aplikacje , wszystko działa .
Problem polega na tym ,że Kodi powinno korzystać z pendrive jako pamieci wewnętrznej i buforować do niego , niestety zapełnia wyłacznie pamięć wewnętrzną Nvidii.

Jakieś wskazówki ?
Odpowiedz
REKLAMA:



#2
Problem rozwiązany - można zamknąć.
Odpowiedz
#3
To może warto podzielić się rozwiązaniem na wypadek, gdyby ktoś miał podobny problem...
Odpowiedz
#4
Trzeba we wtyczce (w moim przypadku FEN) wskazać miejsce pobierania zarówno dla filmów jak i seriali, domyślnie są ulokowane w pamieci wewnętrznej urzadzenia.
Odpowiedz
#5
Ale buforowanie video w kodim i ściąganie plików poprzez FEN to dwie zupełnie inne sprawy Wink 

Czyli jeśli chodzi o zmianę lokalizacji pliku bufora video rozwiązania brak - jest tylko RAM albo dysk systemowy na urządzeniu...
Odpowiedz
#6
Nie ! Mylisz się .
Najpierw trzeba przekierować buforowanie do pamięci wewnętrzne a następnie w przypadku gdy ja rozszerzymy dodatkowym dyskiem/flashem ,wskazać na ta dodatkowa pamięć w FEN. Ten bufor jest czyszczony natychmiast po zamknięciu playera.
Odpowiedz
REKLAMA:



#7
Ale to będzie działać tylko z fen (o ile w ogóle działa)
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
Odpowiedz
#8
Będzie działać ze wszystkimi wtyczkami dającymi możliwość wskazania alokacji pobierania plików.

W ogóle działa - nie podaje informacji wyssanych z palca.Oczywiscie działa z NVIDIA pro- jak będzie z różnej maści Chinaboxami nie wiem.
Odpowiedz
#9
Nie będzie. Bo buforowanie a zapis plików to dwie różne rzeczy. To że fen coś takiego robi to dość ciekawy wyjątek. Odtwarzanie idzie przez kodi. Zaś zapis plików nie jest w żaden sposób powiązany z odtwarzaniem - wykorzystuje pythona a nie odtwarzanie kodi.
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
Odpowiedz
#10
Masz Nvidię ?
Bo dyskusja robi się...jałowa ...
Plik ze streamu jest buforowany na pendrive ,który jest zainstalowany jako rozszerzenie pamięci wewnętrznej (co wykazuje np. monitorowanie zapełniania pamięci nośnika) .Po zamknięciu playera bufor (pamięć na pendrive) zostaje natychmiast wyczyszczony.
Jeżeli uważasz ,ze wiesz lepiej jak się to u mnie , na moim boxie i w mojej konfiguracji odbywa to sorry ale kończmy to....
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości