Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kodi + infobar i wychodzenie z niego
#1
Witam.

Mam takie pytanie. Od lat używam kodi i jest to dla mnie najlepszy odtwarzacz jaki istnieje. Ogólnie używam go na różnych boxach z android tv i do nawigacji używam pilota. Jest jednak pewna funkcja która mnie irytuje. 
Już tłumaczę o co chodzi. Kiedy odtwarzam jakiś film. Czyli w menu głównym wybieram Filmy i potem z listy wybieram interesujący mnie film. Następnie włącza się odtwarzanie filmu. Wszystko jest super. Następnie np chcę coś zmienić przykładowo napisy albo ścieżkę audio więc daję na pilocie klawisz zatwierdzający "enter". Pojawia się infobar z ustawieniami odtwarzanego filmu. Tu jest wszystko prawidłowo. Problem zaczyna się jak dla mnie z tym kiedy chcę wyłączyć infobar. Jeśli raz nacisnę na pilocie exit (escape) jest wszystko dobrze i infobar zniknie . Jeśli jednak nacisnę exit na pilocie 2 razy to zaczyna się robić problem a zdarza się mi to często i domyślam się że nie tylko mi. Kiedy nacisnę 2 razy na exit to pojawia się menu z wyborem filmu wtedy muszę znowu nacisnąć exit i pojawi się menu główne Kodi i jeszcze raz muszę nacisnąć żeby pojawił się film.

Czy dało by się tak zrobić żeby podczas odtwarzania filmów klawisz exit "escape" był zablokowany w obrębie odtwarzanego filmu? Chodzi mi o to że podczas odtwarzania filmu naciśnięcie klawisza exit nie mogło spowodować wyjścia poza odtwarzany film tylko jedynie o wyłączenie infobaru filmu? Dopiero gdy nacisnę klawisz "stop" i film się zatrzyma to żeby exit zaczął działać normalnie. Ewentualnie np żeby zrobić po dwukrotnym naciśnięciu exit zapytanie "Czy chcesz opuścić menu filmu TAK/NIE" lub Czy chcesz zakończyć odtwarzanie filmu z wyborem "TAK/NIE" przy czy kolejne naciśnięcie klawisza exit "Escape" wraca do odtwarzania filmu.
Myślę że to co proponuję jest logiczne dla odtwarzacza filmów którym jest KODI.

Chyba że jest na to jakiś inny sposób?

Myślę że dla większości osób które mają pudełka z android tv z prostymi pilotami w których jest tylko kilka przycisków jest to bardzo irytujące.

Wiem że to jest bardziej temat dla programistów KODI i powinno się to napisać na forum.kodi.tv ale mój angielski nie jest najlepszy a może tu też ktoś z programistów KODI jest i coś będzie mógł na ten temat powiedzieć?
Odpowiedz
REKLAMA:



#2
To co proponujesz jest możliwe za pomocą dodatku keymap editor. Możesz w nim przypisać zachowanie poszczególnych klawiszy na pilocie do różnych akcji na różnych ekranach. Tu masz poradnik na naszym forum
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Można też ręcznie edytować pliki i samemu ustawić odpowiednie akcje. Tu masz artykuł na Wiki
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Natomiast pomysł z dodatkowymi okienkami jest słaby...
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
Odpowiedz
#3
Tomek dziękuję Ci za odpowiedź. Możesz mnie naprowadzić która opcja w keymap editor i w jakiej akcji jest za to odpowiedzialna? Próbowałem coś zrobić samemu w opcji FULLSCREEN ale nic mi to nie dało. Być może źle kombinuje.
Odpowiedz
#4
Nie używam tego dodatku, u siebie robiłem to ręcznie:
    <fullscreenvideo>
        <keyboard>
            <key id="escape">stop</key>
            <key id="back">stop</key>
            <key id="backspace">stop</key>
            <key id="249">stop</key>
            <key id="216">stop</key>
            <key id="229">OSD</key>
            <key id="50">Info</key>
            <key id="11">PlayPause</key>
        </keyboard>
        <remote>
            <key id="249">stop</key>
        </remote>
    </fullscreenvideo>
    <FullScreenInfo>
        <keyboard>
            <key id="229">back</key>
            <key id="11">back</key>
        </keyboard>
    </FullScreenInfo>

Te dwa id to u mnie strzałka i back - możesz przypisać im nope dla fullscrenvideo - czyli zero reakcji podczas oglądania (ale stop będzie działać), natomiast zamykać będą ci menu.
Oczywiście id musisz sam ogarnąć (i tu przychodzi z pomocą ten dodatek - bo pozwala poznać id klawiszy na pilocie/klawiaturze)

btw - masz też chyba włączone odtwarzanie w tle w skórce. Jeśli skórka na to pozwala to wyłącz - jest mniej problematyczne wg mnie.
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
Odpowiedz
#5
Dziękuję Tomek za odpowiedzi. Już trochę zaczynam rozumieć jak to działa.

Chciał bym to rozłożyć na czynniki pierwsze żeby wszystko zrozumieć.

1. Pierwsze 3 linijki
To jest standard jakiś? Zazwyczaj jak przez keymap editor robiłem to każdy przycisk miał numer a nie nazwę z klawiatury.           
            <key id="escape">stop</key>
            <key id="back">stop</key>
            <key id="backspace">stop</key>


2. Kolejne 2
Domyślam się że to już masz z pilota zapisane id pewnie szczałka wstecz i coś jeszcze.           
            <key id="249">stop</key>
            <key id="216">stop</key>


3. Kolejno
 Czy to jest klawisz zatwierdzający na pilocie? Takie mam przypuszczenia że to jest infobar OSD          
<key id="229">OSD</key>


4. Co to jest za info?
             
<key id="50">Info</key>


5. Czy to klawisz na Twoim pilocie PLAY/PAUSE który wywołuje pokazanie się infobar odtwarzanego filmu?
<key id="11">PlayPause</key>


6. Najdziwniejsze bo oznaczone jako REMOTE. Co to jest?
       
        <remote>
            <key id="249">stop</key>
        </remote>


7.
<FullScreenInfo>
        <keyboard>
            <key id="229">back</key> Rozumiem że ten klawisz powoduje wyłączenie infobar osd odtwarzanego filmu? 
            <key id="11">back</key> Ten klawisz powoduje zatrzymanie odtwarzania filmu (STOP)? I w nim mam wpisać zamiast "back" to ma być "nope"?
        </keyboard>
    </FullScreenInfo>
Odpowiedz
#6
Mam po prostu i pilota i klawiaturę bluetooth do obsługi i na każdym ciut inaczej chce mieć obsługę.
O
Id 249 i 216 to strzałka wstecz i back (mam uniwersalnego pilota)
229 Osd - pokazuje osd czyli właśnie pasek z Play stop
Id info pokazuje mi informacje o filmie - bez paska z ikonami (w skrócie ah2 jest to mocno rozroznioy)
Play/pause - czyli jeden klawisz robi mi Play/pause
Remote - to chyba pozostałość którą mam z starego pilota Smile
Co do ostatniego -
229 - jeśli włączone osd to je wyłącza (back)
11 - to u mnie klawisz który przypadkowo naciskałem przy wywołaniu osd i właśnie robił mi stop a nie back.

To co podałem to jest tylko przykład dla ciebie. Musisz ustawić tak żeby info/osd po naciśnięciu strzałki robiło back, ale ten sam klawisz żeby nie robił nic podczas okna z filmem. Żeby wyjść z filmu dało się przez stop lub przez długie naciśnięcie - w Wiki masz to opisane.
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
Odpowiedz
REKLAMA:



#7
Jeszcze może głupie pytanie laika ale nie wiem jak się dostać do tego pliku keymap.xml. Mam Android tv i CoreElec. Podłączyłem się przez WINSCP do do mojego boxa Homatics Box R 4K Plus na którym mam zainstalowany CoreElec i Zwykłe Kodi pod android tv.
O ile do CoreElec podłączyłem się bez problemu to niema w nim nigdzie tej ścieżki Android/data/org.xbmc.kodi/files/.kodi/userdata/ (see note)
Do androida się nie byłem w stanie podpiąć.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości