Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
TCL 55 C805 - Kodi działa bardzo wolno
#1
Witam,
niedawno kupiłem wyżej wymieniony telewizor. Generalne jestem zadowolony, obraz ładny, ma wszystko co potrzebuję, w tym Google TV, bo zależało mi na Kodi.
Obawiałem się, czy nie ma mało pamięci, bo 8GB to za mało na aplikacje jak używa się Kodi, ale TV ma 22 GB, więc jest dobrze.

Oprócz TV mam też HTPC podłączone do amplitunera. Niestety mój Denon X2200W nie ma eArc, a jedynie starsze Arc, więc potrzebny jest dodatkowy plajer do dźwięku HD.

Niestety mam problem z działaniem Kodi na TV, które działa bardzo wolno. Używam Kodi z synchronizacją biblioteki w bazie MySql, której serwer jest na komputerze HTPC. Wszystko działa OK, Kodi w tej samej wersji. Mogę przerwać oglądanie na jednym urządzeniu i wznowić na innym. Pliki filmowe też są na tym HTPC.

Niestety Kodi na TCL działa bardzo wolno, biblioteka długo się wczytuje, okładki pojawiają się z dużym opóźnieniem, wybranie filmu tak samo. Samo odtwarzanie jest już bezproblemowe, HDR działa. Dolby Vision ma być chyba dopiero w Kodi 21. Telewizor jest podłączony przewodem ethernet. Używam skina Amber. Może warto spróbować standardowy, albo inny.

Jakoś na Chromecast 4k Kodi działało płynnie, pomimo WiFi a nie Lan. Tam bolączką była mała ilość ram i ratowałem się Hubem USB z kartą SD.

Plex na TCL działa dobrze.

Ktoś ma podobne doświadczenia z Kodi na TCL? Jak to działa na innych TV? Może warto spróbować Kodi 21 nightly.
Odpowiedz
REKLAMA:



#2
(05-12-2023, 08:20 AM)grzesiek811 napisał(a): Ktoś ma podobne doświadczenia z Kodi na TCL? Jak to działa na innych TV? Może warto spróbować Kodi 21 nightly.

Nie ma/świetnie/warto.
Odpowiedz
#3
(05-12-2023, 08:43 AM)Łonogrzmot napisał(a):
(05-12-2023, 08:20 AM)grzesiek811 napisał(a): Ktoś ma podobne doświadczenia z Kodi na TCL? Jak to działa na innych TV? Może warto spróbować Kodi 21 nightly.

Nie ma/świetnie/warto.

No właśnie telewizor ma procesor MediaTek Pentonic 700, 3GB Raam i 22 GB na dane. Powinno to działać dobrze. Musze czekać po minucie zanim przejdę przez każde menu. Zobaczę wieczorem na innym skinie, a a jak nie to spróbuję inną wersję Kodi.
Może to być kwestia tego, że korzystam z MySql w celu synchronizacji kilku urządzeń?

Dla tego procesora to jaka powinna być wersja, armeabi-v7a czy arm64-v8a?
Odpowiedz
#4
(05-12-2023, 10:12 AM)grzesiek811 napisał(a): Dla tego procesora to jaka powinna być wersja


[Obrazek: nFp4tUYl.png]
Odpowiedz
#5
Specyfikacje tego TV podobnie jak w przypadku wielu "chińczyków" są rozbieżne.Strona TCL niby twierdzi ,ze obsługuje Dolby True HD , jednak dwie inne ,godne zaufania strony By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować. , By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować. twierdzą ,że nie obsługuje ani Dolby True HD ani DTS HD MA.
Szczerze mówiąc ta informacja o braku obsługi gęstych formatów audio przez TV wydaje mi sie bardziej wiarygodna.W takim przypadku brak eArc w Denonie niczego nie zmienia.
Odpowiedz
#6
Dobrze mówisz, przypomniałeś mi, że kiedyś czytałem o Sony Bravia z androidem i eArc.
Konkluzja była taka, że eARC jest, ale android nie obsługuje bezstratnych formatów audio. Z wyjątkiem Shield, ale tam jest zmodyfikowana wersja.
EARC jest po to, żeby przekazać bezstratne formaty z innego źródła HDMI, np. Blu-Ray do Amplitunera poprzez HDMI telewizora. TV po prostu przekazuje audio z jednego HDMI na drugie, także masz rację, wymiana amplitunera praktycznie nic mi nie da, jedynie będę mógł podłączyć to w inny sposób.

Pobawiłem się jeszcze wieczorem i znalazłem swojego zamulacza. Okazało się, że to synchronizacja z bazą danych MySql tak zamula Kodi. Testowane na różnych wersjach 20.2, 20.2 Kodinerds i 21 beta1 i wszędzie
Po wyłączeniu synchronizacji bibliotek system chodzi dobrze.

Plusem tego sprawdzania jest to, że Kodi 20.2 Kodinerds i Kodi 21 beta1 obsługują Dolby Vision.
Odpowiedz
REKLAMA:



#7
(05-12-2023, 08:49 PM)grzesiek811 napisał(a): Pobawiłem się jeszcze wieczorem i znalazłem swojego zamulacza. Okazało się, że to synchronizacja z bazą danych MySql tak zamula Kodi. Testowane na różnych wersjach 20.2, 20.2 Kodinerds i 21 beta1 i wszędzie
Po wyłączeniu synchronizacji bibliotek system chodzi dobrze.
Dziwne - używam na zewnętrznym serwerze bazy z biblioteką (ale na MariaDB) z 3 urządzeniami na stałe, z jednym dorywczo - i nie mam takich objawów. Biblioteka - 600 filmów z okładkami, fanartami, clearatami i wszystkim innym na skórce dość wymagającej - AH2 i zero zwiech... k21 na coreelec, na androidzie i na lapku.
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
Odpowiedz
#8
Próbowałem też domyślną skórkę, ale to samo. Po usunięciu advancedsettinds.xml kodi zaczęło dobrze działać, a przecież lokalizacja filmów pozostała ta sama.

Na komputerach, chromecast 4k a nawet telefonie nie ma takich objawów, synchronizacja działa OK. Tylko na TV ta muli. Nie wiem czym to jest spowodowane.
Odpowiedz
#9
No trzeba by w logi spojrzeć - może na czymś się wykłada
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
Odpowiedz
#10
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości