Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
przycinanie KODI 20 na TV i HMDI
#1
Hej wszystkim,

mam dosyc spory problem od dawna, z którym w żaden sposób nie moge sobie poradzić, a próbowałem na dwa różne sposoby, może ktos ma podobny i będzie tak miły i wskaże sugestie?

1. Opcja 1: Kodi zainstalowane na TV
- mam TV Sony i zainstalowane KODI najnowsze (20.2 ) na TV (Android) 
- z drugiej strony dysk sieciowy NAD: QNAP 453a z wysjciem HDMI
- podłaczenie dysku z TV jest po HDMI
- ustawienia KODI domyślne

I teraz problem: Przy puszczaniu materiału video (nie sa to żadne mega ciezkie pliki 4k, tylko 720p po ok 1.5 - 2GB), obraz sie przycina niemiłosiernie.
Gdzie moze leżeć problem, co trzeba mozę włączyć lub wyłaczyc w ustawieniach KODI? Jak widze na KODI TV mam nieco ograniczone w stosunku do opcji 2 poniżej - ale mozę tak musi być. Pytanie, która opcja może byc tutaj kluczowa?
- synchronizuj obraz z dzwiekiem
- pozwalaj na sprzetowa akceleracje Mediacotec (powierzchniowy)
- pozwalaj na sprzetowa akceleracje Mediacotec
 wykorzystuj możliwości ekranu HDR
.
[Obrazek: adk7ZxT.jpg]



2. Opcja 2: Kodi instalowane na dysku Qnap
- w tej opcji KODI odpalane jest z dysku sieciowego i puszczane po HDMI bezpoesrednio na TV

Problem przycinania sie nie pojawia, jednak.... co kilka minut jest takie chwilowe zawieszenie obrazu i pokazanie sie menu głównego qnap i po 3 sekundach obraz znowu wraca... Mozna oszaleć...;-))
Jak widze tutaj w ustawieniach kodi jest np. znacznie wiecej
Odpowiedz
REKLAMA:



#2
Ja bym spróbował opcję (kodi TV):
1-dostosuj częstotliwość odświeżania : po uruchomieniu / zatrzymaniu
2-synchronizuj odtwarzanie z wyświetlaczem (zaznacz)
Kodi na dysku Qnap
może takie błędy występuję bo coś nie tak jest z szybkością tego połączenia ...zbyt wolny internet i przycina video ?
Odpowiedz
#3
Zawieszanie to nie problem synchronizacji tylko akceleracji sprzętowej. To te opcje należy sobie sprawdzać jak działa przy ich ustawieniach Kodi.
Odpowiedz
#4
Dzieki Panowie. Te zmiany pomogly dla czesci plikow, jednak mimo wszystko sporo nadal sie zacina.

Musialem uruchomic konkurencyjny VLC Player i tam takie problemy nie występują.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości