Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Volume w Kodi
#1
Jeszcze trochę to mnie coś trafi chyba Angry 

Mam Android 9 TV Box'a na pilota w którym Volume jest cały czas na max - te które można regulować z pilota. Używam na nim aplikacji YouTuba i Kodi 19.3
Bardzo często - jak nie zawsze, w Kodi mam niższe volume i muszę zawsze pogłaśniać na max bo za cicho ale nie volume systemowe - te jest cały czas na max tylko volume w Kodi - no ale z pilota tego nie zrobię domyślnie.

Problem obszedłem mapując przycisk 1 pilota na Volume Up Kodi za pomocą wtyczki Keymap Editor w:

Dodatki > Moje dodatki > Programy > Keymap Editor > Uruchom > Edit > Global > Audio > Volume Up

Czyli teraz na pilocie mam 3 przyciski do sterowania głośnością - te normalne sterują głośnością w systemie Android a przycisk 1 tylko w Kodi.

Może mi ktoś wytłumaczyć o co chodzi z tą głośnością w Kodi?

- czemu Kodi nie używa sterowania systemowego ?
- czy Kodi zawsze odpala z mniejszą głośnością nie wiem np. 80% ?
- da się to jakoś zmienić aby zawsze startował z volume na 100% ?

Bardzo to jest irytujące.
Odpowiedz
REKLAMA:



#2
Nie wiem w czym masz problem.
[Obrazek: 2D33Tntl.png]
i ustaw jako domyślne dla wszystkich mediów.
Odpowiedz
#3
@sky02
No dobra - rozumiem iż tym sposobem mogę zmienić głośność na max za pomocą pilota bez mapowania przycisku ale mi chodzi o to czemu tak się dzieje, że prawie za każdym razem ta głośność nie jest na max?
Myślałem iż to może przez HDMI CEC ale to mam wyłączone w boxie.

Aha. Nie zauważyłem iż mam kliknąć na dole w Ustaw jako domyślne dla wszystkich mediów. No dobra - kliknąłem ale zobaczymy z czasem czy to pomoże.
Odpowiedz
#4
Tu chodzi o samo ustawienie apk kodi . Sam sterujesz ustawieniami głośności jak ma się uruchomić. Chodzi o to by nie było szoku po przełączeniu między apk. Ustawiasz jak chcesz ba masz nawet funkcję wyciszenia reklam  bo wiesz jak potrafią wydrzeć mordę.
[Obrazek: 4jBJHUkl.jpg]
Odpowiedz
#5
Ale ja nigdy nic nie zmieniałem w ustawieniach dźwięku i mam wszystko tak jak na Twoim screenshocie z wyjątkiem opcji Miksowanie stereo w górę ale z opisu wynika iż to nie dotyczy głośności tylko liczby kanałów.
Odpowiedz
#6
Ja Ci tylko napisałem jak ta funkcja działa. A zaznaczyłem "Zachowaj oryginalną głośność mix w dół" Ustaw pod swoje preferencje i przestań czepiać się Kodi  Wink

Ps. A czemu 19.3 nie 20.2 kiedy już na horyzoncie 21? Sam sobie utrudniasz.
Odpowiedz
REKLAMA:



#7
(17-12-2023, 12:40 PM)sky02 napisał(a): Ps. A czemu 19.3 nie 20.2 kiedy już na horyzoncie 21? Sam sobie utrudniasz.
Ech, jak ja lubię takie porady Dodgy
Odpowiedz
#8
(17-12-2023, 01:59 PM)jzef napisał(a):
(17-12-2023, 12:40 PM)sky02 napisał(a): Ps. A czemu 19.3 nie 20.2 kiedy już na horyzoncie 21? Sam sobie utrudniasz.
Ech, jak ja lubię takie porady Dodgy
A ja nie lubię takich odpowiedzi, aż odechciewa się pomagać. Nie polecam się na przyszłość.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości