Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mecool M8S PRO W - problematyczny box?
#1
Witam serdecznie,

Od kilku tygodni jestem posiadaczem TVBox’a  Mecool M8S PRO W z procesorem Amlogic S905W.

Od razu po przyjściu boxa zainstalowałem Android TV z tej strony: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Aktualizacja: (20180311):
 
Zależało mi na płynnie działającym kodi, a konkretnie, filmy, seriale no i TV. Przetestowałem chyba większość istniejących forków kodi oraz kodi i z każdym było coś nie tak.
1. Kodi 17.6 i 18 alpha – klatkowanie filmów z dodatków Incursion, Uranus, At the Flix i innych. Zainstalowanie EZ Maintance+ i ustwienienie zaproponowanego buforowania trochę pomogło, jednak nie była to płynność jaką mogłem zaakceptować.

2. SPMC 17.6 alpha – płynność bardzo dobra, jednak problem z napisami (ich brak) opisywany na forum github. Pomogło wyłączenie renderowania amlogic, jednak znowu kosztem płynności odtwarzania fimów.

3. SPMC 16.7.4 – Generalnie brak zastrzeżeń oprócz TV i niektórych kanałów, na których pojawiały się zielone i czerwone paski, kwadraciki. Po wyłączeniu renderowania amlogic oczywiście znikały jednak znowu kosztem płynności. Poza tym na jednym z kanałów buforowanie odbywało się jakby co 1 sek. Takie dziwne szarpanie obrazem. I z tym nie byłem sobie w stanie poradzić. I na tym działałem jakiś czas.

4. Dl la celów testowych zainstalowałem FTMC Jarvis 16.2.31 i byłem zachwycony. Szybkość działania programu powala. Generalnie jakość podobna do SPMC 16.7.4 nawet TV trochę lepiej z wyjątkiem tego jednego kanału z odświeżaniem co 1 sek.

Gwoździem do przysłowiowej trumny była ostatnia aktualizacja FanFilm (09.04.2018), która chyba przestała wspierać wersję poniżej 17, (do tej pory działała bez zarzutu) bo przy aktualizacji wyrzuciła mi brak spełnionych zależności w dodatkach  BeautifulSoap4 oraz requests.  Odmówiłem dezaktywacji tych dodatków w systemie. Po odpaleniu FanFilm zachowywał się tak jakby cały czas odświeżał informację. W prawym dolnym rogu kręcił (mrugał) kółkiem. Ta sama sytuacja na SPMC 16.7.4. Na Kodi 17.6 zaktualizował się poprawnie.


O co tu chodzi. Czy Wy również macie takie problemy ze swoimi boxami? Czy problemem jest Android 7.1? Czy ktoś ma na tym boxie Androida 6.? Czy może problemem jest zastosowany procesor?
Odpowiedz
REKLAMA:



#2
Słowo klucz - "libreelec".
Odpowiedz
#3
@jactra Na prywatnej wiadomości wyślę Ci nową wersje fanfilma jeszcze nie publikowaną, sprawdź czy na niej problem się powtarza i daj znać Smile
Odpowiedz
#4
(10-04-2018, 09:10 AM)godzina1522 napisał(a): Słowo klucz - "libreelec".
Fakt, tego nie próbowałem. To jest system ładowany z pendriva ewentualnie z karty SD? I wydajnościowo da radę?

(10-04-2018, 09:18 AM)GalAnonim napisał(a): @jactra Na prywatnej wiadomości wyślę Ci nową wersje fanfilma jeszcze nie publikowaną, sprawdź czy na niej problem się powtarza i daj znać Smile

Dam znać po południu, po powrocie z pracy. Z góry dzięki.
Odpowiedz
#5
(10-04-2018, 09:21 AM)jactra napisał(a):
(10-04-2018, 09:10 AM)godzina1522 napisał(a): Słowo klucz - "libreelec".
Fakt, tego nie próbowałem. To jest system ładowany z pendriva ewentualnie z karty SD? I wydajnościowo da radę?
Da radę ja mam S905, box sprzed 1,5 roku i nie mam problemów. Mam go odpalany z microSD. Odpalasz tylko małego linuxa a na tym kodi. tu masz link mozesz instalowac wersjie 8.2.3.1 lub najnowszą 8.9.60 (ale oparta na kodi 18).

Potem możesz wgrać tą wersje do wewnętrznej pamięci, bedzie szybciej
Odpowiedz
#6
Zainstalowałem dodatek FanFilm podesłany przez @GalAnonim. Na SPMC działa ok, natomiast na FTMC nie chce się zainstalować (instalacja nieudana). Dodatkowo w repozytorium instalowanym wg poradnika nie widzu dodatku FanFilm.
Odpowiedz
REKLAMA:



#7
Pewnie brakuje ci zależności, jakbyś wrzucił log z FTMC to byłoby łatwiej zdiagnozować gdzie leży problem. Bo jak działało to działać musi nada, nic w zależnościach nie zmieniałem
Odpowiedz
#8
(10-04-2018, 02:01 PM)GalAnonim napisał(a): Pewnie brakuje ci zależności, jakbyś wrzucił log z FTMC to byłoby łatwiej zdiagnozować gdzie leży problem. Bo jak działało to działać musi nada, nic w zależnościach nie zmieniałem

Ok udało się. Po wyczyszczeniu pamięci podręcznej oraz danych na FTMC też działa. Dzięki za pomoc. Nie mniej potestuje jeszcze libreelec jak tylko dowiem się jak to uruchomić z SD Smile . Muszę dojść o co chodzi z tym klatkowaniem na IPTV Simple Client.
Odpowiedz
#9
IPTV Simple Client tak ma za strasznie przymula urządzenie...
Odpowiedz
#10
(10-04-2018, 02:33 PM)godzina1522 napisał(a): IPTV Simple Client tak ma za strasznie przymula urządzenie...

m-TvGuide będzie mniej zasobozerny? A może zaproponujecie innego klienta?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości