Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Autostart Kodi
#1
Cześć,
Mam sobie PC, specjalnie złożonego dla Kodi, którego podłączyłem pod swój TV. Specjalnie też kupiłem obudowę, która ma wbudowany w sobie odbiornik dzięki któremu mogę włączać / wyłączać ten komputer oraz sterować Kodi za pomocą mojego uniwersalnego pilota Harmony One. Wszystko działa coraz to lepiej, w wolnych chwilach staram się usunąć błędy konfiguracyjne (w Windowsie zainstalowałem sterowniki i program aby móc używać pilota, którego dostałem do obudowy, który trzeba skonfigurować pod Kodi, a potem ustawić tak pilota Harmony One, żeby obudowa myślała, że używam oryginalnego pilota). Problem w tym, że gdy dodałem Kodi do autostartu, wygląda na to, że ono uruchamia się i jest na "górze" pulpitu, fullscreen, z tym, że okno Kodi jest nieaktywne. Muszę go zaznaczyć myszką klikając w okno Kodi żeby móc używać klawiatury do sterowania (pilot również używa skrótów klawiaturowych do sterowania Kodi).

Czy ktoś z was ma pojęcie jak zmusić Kodi / Windows, żeby uruchamiał okno Kodi aktywne?
Pozdrawiam,
Szymon.
Odpowiedz
REKLAMA:



#2
Jeżeli tego kompa nie używasz do niczego innego (tylko kodi) to polecam libreelec / coreelec.
Tylko nie wiem jak z pilotem, ale możliwe że i to się da ogarnąć.
Odpowiedz
#3
dokładnie jak kolega powyżej napisał kiedyś miałem box opartego na atomie i też wówczas openeleca używałem. Dodatkowa zaleta że nie masz w tle całego zasobożernego windowsa więc spokojnie 2 GB ramu wystarczy. Przy cenach nowych boxów ARM za 120-300 zł które spokojnie kodi ciagna tworzenie dedykowanego kompa ciagnącego sporo energii wg mnie jest chybionym pomysłem. Ale jak kto lubi Smile
Odpowiedz
#4
Próbowałem,podobnie jak ty najpierw z Windowsem i na to kodi ale nie było to najlepsze rozwiązanie tym bardziej że z htpc korzystali domownicy więc wieczne problemy bo coś nie tak uruchamiali.
Zainstalowałem więc Openelec (obecnie Libreelec) i nie ma problemów tym bardziej że tak jak u ciebie sterowanie odbywa się Harmony One
System startuje w kilka sekund i odrazy gotowy do pracy.
Co do boxow ARM to po roku firmy nie wydają już aktualizacji systemu,na Androidzie 4.4 uruchomisz kodi góra w wersji 16 .
Odpowiedz
#5
Ja nadal chciałbym jednak pozostać przy Windows. Czasem, sporadycznie, ale jednak używam tego komputera do czegoś innego niż Kodi. Po za tym mam dwa dyski SSD w macierzy, czy pod tym Linuxem macierz mi zadziała? Inna sprawa to odbiornik IR do pilota - iMON Soundgraph, bo tak się nazywa ten wynalazek to osobny kawałek obudowy, który podłącza się do płyty głównej za pośrednictwem którego jesteśmy w stanie włączyć i wyłączyć całego PC używając pilota. To urządzenie potrzebuje swoich sterowników oraz programu za pośrednictwem którego będziemy w stanie wybrać odpowiedni pilot, dodać odpowiedni program oraz ustawić który przycisk na klawiaturze pilota będzie symulował jaki skrót klawiaturowy w poszczególnych programach.

Jeżeli według Was w Linuxie ta konfiguracja pójdzie mi szybciej a niżeli zmuszenie Windowsa do uruchomienia z autostartu aktywnego okna Kodi to ok, jestem w stanie spróbować.
To co? Ktoś coś jest w stanie mi pomóc?
Pozdrawiam,
Szymon.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości