Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Amazon Fire TV Stick
#81
Krotki Artykul z 11.10.21 ktory pojawil sie w 4K-Filmy, moze pomoze w temacie.
Fire TV Stick 4K MAX obsługuje Dolby Atmos na Netflix, ale nie Disney +!

Temat dźwięku Dolby Atmos 3D na urządzeniach Fire TV zawsze był mylący.

Nowy Fire TV Stick 4K MAX pokazuje, że Amazon w ogóle nie trzyma się wyraźnej linii ze swoimi urządzeniami.

Nico z "Surround-Sound.info" odkrył, że najsilniejszy do tej pory Streaming-Stick do przesyłania strumieniowego Amazon obsługuje Dolby Atmos za pośrednictwem Netflix i Prime Video, ale nie dla aplikacji Disney +.

Z drugiej strony odtwarzanie dźwięku za pomocą „starego” Fire TV Stick 4K (bez MAX) jest ograniczone do Dolby Digital 5.1 w serwisie Netflix.

A trzeci w grupie, Fire TV Cube (z mikrofonami do sterowania głosowego Alexa i głośnikami), potrafi z kolei odtwarzać Dolby Atmos przez Disney+.

[Obrazek: 0Xczijcl.jpg]

Trzeba zadać sobie uzasadnione pytanie, czy Amazon lub odpowiednie firmy stojące za aplikacjami do przesyłania strumieniowego nie są w stanie podążać za rygorystyczną linią z odtwarzaczami strumieniowymi Fire TV.
Temat dźwięku Dolby Atmos 3D był właściwie katastrofą od czasu pierwszej integracji z Fire TV Stick 4K, która trafiła na rynek w listopadzie 2018 roku.
Ta funkcja zawsze była podkreślana w tym modelu i jego następcach, ale format dźwięku 3D praktycznie nie istnieje w wewnętrznej usłudze strumieniowej Prime Video

[Obrazek: 70V7kQJl.jpg]

Po krótkich poszukiwaniach natrafiliśmy tylko na „Kopciuszek”, „Wojna jutra” i „Tom Clancy's Jack Ryan”, a nawet te trzy tytuły obsługują tylko Dolby Atmos w oryginalnym brzmieniu. Niestety nadal można powiedzieć, że oferta filmów i seriali cyfrowych od Amazon Prime Video nie ma na celu przede wszystkim zapewnienia użytkownikowi najlepszych wrażeń,
ale raczej jako sztuczka w ramach subskrypcji Prime. Nadal istnieją luki w etykietowaniu filmów (4K, HDR, Dolby Vision, ścieżki dźwiękowe), wyszukiwanie przez platformę wciąż jest makabryczne, a te same tytuły filmów są zwykle
wymieniane osobno dla niemieckich i angielskich ścieżek dźwiękowych.
[i]Aby zrodziło się to co możliwe, należy stale próbować tego co niemożliwe.[/i]
Odpowiedz
REKLAMA:



#82
(05-11-2021, 01:53 PM)Łonogrzmot napisał(a): Jak już ktoś otrzymał przesyłkę/dostawę, bądźcie uprzejmi krótkie info, jaką fizycznie macie wersję pilota?

Do mnie dotarła wersja z logo Disney+ na lewym dolnym przycisku. A to jakaś róznica? Smile
Odpowiedz
#83
Ja nie mam takich wymogów co do dźwięku i byłem zadowolony z DTS dopóki Amazon nie wypuścił update.

Da się jakoś ustawić Fire TV Stick 4K (bez MAX) i Kodi aby DTS był passthrough do audio receiver?

Póki co mam tylko DD 5.1. Szukałem i testowałem różne opcje ale to było jakieś 6 mcy temu. Cos się zmieniło od tego czasu?
Odpowiedz
#84
Właśnie podłączyłem Fire cube 4k , nie wiem dlaczego nie działają mi przyciski od głośności i nie mogę wyłączyć cube , co mogło by być przyczyną ?
Odpowiedz
#85
A skonfigurowałeś cube ze swoim telewizorem?
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
#86
(17-11-2021, 05:33 PM)mjw napisał(a): A skonfigurowałeś cube ze swoim telewizorem?
Nie przypominam sobie  Cool  muszę znaleść gdzieś tą opcję ? ( szkoda że brak jest w nim PL )
Odpowiedz
REKLAMA:



#87
(17-11-2021, 05:48 PM)jachu76 napisał(a): muszę znaleść gdzieś tą opcję ? ( szkoda że brak jest w nim PL )

Equipment Control => Equipment Control => Automatic

Manage Equipment => TV

Manage Equipment -> Advanced Settings

Podziękowali: jachu76
Odpowiedz
#88
[Obrazek: tD3KEz0l.jpg]
Odpowiedz
#89
[Obrazek: k045.gif]

[Obrazek: l5bpzB9.jpg]
Odpowiedz
#90
Nie jestem fanem fire sticka ale za 40 zł minus kupon na pierwszy zakup zaryzykowałem i zainwestowałem 25 zł.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości