Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Początkujący z Kodi. Problemy z rozpoznawaniem DTS i instalowaniem dodatków.
#1
Sad 
Witam. 

Zakupiłem niedawno tv box A5X MAX, w celu korzystania głownie z Kodi w połączeniu z kinem domowym. Niestety już na samym początku napotkałem na pewne trudności. 

Otóż w w celu testów podłączyłem pendrive'a z paroma filmami i niestety Kodi nie rozpoznaje sygnału digital. Amplituner wyświetla PCM zamiast DTS i przestawia się na sygnał analogowy. Natomiast gdy ten sam film odtworzę w defaultowym odtwarzaczu tego urządzenia Media Center, to amplituner od razu rozpoznaje sygnał jako DTS. 

Druga sprawa to fakt, że nie mogę zainstalować żadnych rozszerzeń z repozytorni. Po kliknięciu w "Install" pokazuje informację że coś tam niby próbuje się pobrać, ale za chwilę jestem z powrotem w menu repozytorni. 

Ogólnie to, już po uruchomieniu aplikacji wyskakuje komunikat: "Failed to start common cache".

Parametry:
wersja v18
android 8.1
połączenie gniazdo SPDiF do COAX w amplitunerze


Bardzo proszę o pomoc w rozwiązaniu wspomnianych kwestii.


Pozdrawiam.
Witek
Odpowiedz
REKLAMA:



#2
Kodi 18 jest w wersji alpha i dużo rzeczy może tam nie działać prawidłowo
Odpowiedz
#3
Czy mogę się cofnąć do wcześniejszej wersji? Jeśli tak, to która najlepsza?
Odpowiedz
#4
odinstaluj i zainstaluj z marketu normalnie kodi, tam jest wersja stabilna najnowsza 17.6
Odpowiedz
#5
Niestety instalacja wersji 17.6 nie pomogła. Amplituner dalej nie widzi DTS, przy odtwarzaniu przez Kodi. Próbowałem pozmieniać coś w ustawieniach, ale bez rezultatu.
Odpowiedz
#6
Prawdopodobnie to problem z kodekami androida. Spróbuj wrzucić na boxa LibreElec jeśli potrafisz, to może rozwiązać twój problem

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
REKLAMA:



#7
Według tej tabeli ten box nie obsługuje DTS.
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Na 51 pozycji jest A5X MAX:
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Link do filmu:
2017 A5X MAX - 4K Android TV Box / RK3328 / 4GB + 16GB
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Edit:
android 8.1 czy 7.1?
Odpowiedz
#8
Odpowiedz
#9
Odpowiedz
#10
Tak, przeglądałem już parę wątków, także na anglojęzycznych forach. Ale póki co, chciałbym zacząć od LibreELEC.

Mógłby ktoś podpowiedzieć, którą wersję mam wybrać w kreatorze obrazu dla omawianego urządzenia?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości