Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zmiana sprzętu prośba o pomoc
#1
Witam,

użytkuję Kodi (a kiedyś XBMC) od 7 lat.


Przyszła pora na wymianę sprzętu i jednocześnie zminiejszenie gabarytów.

Obecnie to obudowa Silverstone LaScala LC20b (standard atx).

Z uwagi na zmiany mebli i konieczność zawieszenia ich na ścianie obudowa jest za duża.

Szukałem sprzętu który znów posłużyłby mi przez parę lat i już byłem zdecydowany na Intel NUC z procesorem pentium j5005, ale okazało się, że pomimo informacji w katalogach cała linia Gemini Lake nie obsługuje HDR.

Dopiero Kaby Lake ma tą możliwość.

W ten sposób koszty rosną z ok 1.000 zł (4GB + 120SSD) do 1.500 zł (tak samo 4GB + 120SSD).
Poprzedni Intel NUC miał dla mnie jeszcze jedną zaletę a mianowicie wyjście optyczne. Póki co mam starszy ampli (też planuję wymienić) z wejściami optycznymi.

Dyski z danymi mają być w małym NAS.

Dlatego pomyślałem o Tvboxie. Proszę Was o poradę jaki model wybrać? A może jednak złożyć samemu HTPC?

Na czym mi zależy:
- 4K HDR
- złącze ethernet (ponieważ filmy mają być streamowane z NAS to chyba lepiej puścić to kablem)
- automatyczne dostosowywani do częstotliwości odświeżania (Auto dynamic Frame Rate matching / switching)
- automatyczne przełączanie pomiędzy HDR / SDR/ Dolby Vision (Dynamic range matching)
- passthrough dts-hd, dts-ma, dolby true hd
- netflix 4K

Generalnie zależy mi na sprzęcie przyszłościowym.

Z tvbox jakie przeglądałem zainteresował mnie:

-Nvidia Shield
-Xiaomi MiBox
-Apple TV 4K
-Minix U9H

Jakie jest wasze zdanie? Każdy z tych sprzętów to znacznie mniejszy koszt niż wspomiany wyżej Intel NUC z Kaby Lake.

Za wszelkie wskazówki z góry dziękuję i pozdrawiam.
Krzysiek
Odpowiedz
REKLAMA:



#2
Ranking : 
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Pozdrawiam.
Odpowiedz
#3
Odpowiedz
#4
Czy mogę poprosić jeszcze raz o wstawienie tego zestawienia,nie otwiera się już stronka ?
Odpowiedz
#5
[Obrazek: netflix-tv-box-select-play-full-hd-4k-ultra-hd-p03.jpg]
(03-10-2018, 12:24 PM)docent74 napisał(a): Czy mogę poprosić jeszcze raz o wstawienie tego zestawienia,nie otwiera się już stronka ?
Odpowiedz
#6
Trochę tych boxów przerobiłem i taka lista @docent74 to o dupę rozbić jest. Big Grin
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
REKLAMA:



#7
@mjw masz rację,nie widzę nic co sprostało by moim wymaganiom,ale może pomożesz mi lub ktoś jeszcze dołączy się do mojej prośby z wyszukaniem dla mnie odpowiedniego boxa.Moje wymagania to 4GB RAM , WIFI,LAN 5 GHZ , Netflix 4K no i mocny procek,sprzęt potrzebuje do oglądania filmów w jakości 4K z wtyczek Supremacy lub innych,pomóżcie mi proszę wybrać odpowiedni sprzęt,proszę
Odpowiedz
#8
Pozycja 1 z listy top spełni Twoje wymagania w końcu chcesz mocny procek do oglądania 4k w netflixie itp.
Odpowiedz
#9
@GalAnonim dziękuję za wstawkę

@zm1c4l myślę nad tym sprzętem , ale czy 3GB RAM to nie za mało ? do oglądania filmów 4K z wtyczek,nie będzie buforowało ?
Odpowiedz
#10
Buforowanie raczej będzie zależeć też od twojego łącza czy pociągnie 4K. Ja na Mecool M8S Pro+ bez problemu odpalam filmy 4K z Real-Debrid, a ma tylko 2GB ramu.
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości