Forum społeczności kodiwpigulce.pl - wszystko o Kodi! Polskie wtyczki, dodatki, poradniki.
Przesylanie z PC na android box - Wersja do druku

+- Forum społeczności kodiwpigulce.pl - wszystko o Kodi! Polskie wtyczki, dodatki, poradniki. (https://forum.kodiwpigulce.pl)
+-- Dział: Pomoc z Kodi (https://forum.kodiwpigulce.pl/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Dział: Problemy z wtyczkami (https://forum.kodiwpigulce.pl/forumdisplay.php?fid=22)
+--- Wątek: Przesylanie z PC na android box (/showthread.php?tid=1850)

Strony: 1 2


Przesylanie z PC na android box - siuchol - 04-05-2019

Hej mam mi boxa od xiaomi

zastanawiam sie czy mozna np poprzez kodi, polaczyc sie z Moim pc , przez siec wifi, aby na kodi odtwarzac filmy, ktore sciagne na pc ?


Przesylanie z PC na android box - bigtoy - 04-05-2019

Jeżeli chcesz przenieść pliki do miboxa to najlepiej do tego wykorzystać FTP server, oczywiście przenieść pliki można tylko na pamięć wewnętrzną na zewnętrzna nie da rady. Jeżeli chcesze udostępnić zasoby z PC do miboxa to SMB lub server dlna się sprawdzi, tylko że komp musi być uruchomiony.

Wysłane z mojego BAH-L09 przy użyciu Tapatalka


RE: Przesylanie z PC na android box - jerzyk17 - 04-05-2019

Udostępniasz folder z filmami na komputerze a na Kodi dodajesz źródło:
Dodaj źródło video -> Przeglądaj -> Dodaj lokalizację sieciową...
Ręcznie trzeba wpisać bo nie potrafi wyszukać udostępnionego folderu.
Tu masz opis:
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.


RE: Przesylanie z PC na android box - siuchol - 04-05-2019

ide walczyc dzieki!


RE: Przesylanie z PC na android box - jerzyk17 - 04-05-2019

(04-05-2019, 12:35 PM)siuchol napisał(a): ide walczyc dzieki!

Rób tylko to co ostatnio zostało napisane.
Jakiś czas temu w Windows 10 wyłączono protokół SMBv1 i starsze Androidy i starsze Kodi miały problem z dostępem do udostępnionych plików na Windows 10. Proponowano wtedy ponowne włączenie protokołu SMBv1 na Windows 10.
Obecnie Android 8.0 i Kodi 18 bezproblemowo korzystają z udostępnionych zasobów na Windows 10.


RE: Przesylanie z PC na android box - siuchol - 04-05-2019

no niestety ale nie moge tego ogarnnac, caly czas invaild argument, albo nie moze nawiazac polaczenia


RE: Przesylanie z PC na android box - jerzyk17 - 04-05-2019

(04-05-2019, 01:49 PM)siuchol napisał(a): no niestety ale nie moge tego ogarnnac, caly czas invaild argument, albo nie moze nawiazac polaczenia

Czy mibox i komputer są w tej samej sieci - czy korzystają z tego samego routera?


RE: Przesylanie z PC na android box - siuchol - 04-05-2019

(04-05-2019, 01:53 PM)jerzyk17 napisał(a):
(04-05-2019, 01:49 PM)siuchol napisał(a): no niestety ale nie moge tego ogarnnac, caly czas invaild argument, albo nie moze nawiazac polaczenia

Czy mibox i komputer są w tej samej sieci - czy korzystają z tego samego routera?

ta foldery znajduje udustepnione, uzytkownik z haslemm jest, foldery widzi ale nie mozna w nie wejsc, grupa robocza taka sama.
kodi mam najnowszy dzisiaj sciagniety.
ustawilem tez tez ip w windowsie zeby nie zmienial, no nie wiem nie mam wiecej pomyslow, na innych aplikacjach tez widzi tylko foldery, a nne moze uzyskac do nich dostepu.


RE: Przesylanie z PC na android box - jerzyk17 - 04-05-2019

(04-05-2019, 02:05 PM)siuchol napisał(a): ta foldery znajduje udustepnione, uzytkownik z haslemm jest, foldery widzi ale nie mozna w nie wejsc, grupa robocza taka sama.
kodi mam najnowszy dzisiaj sciagniety.
ustawilem tez tez ip w windowsie zeby nie zmienial, no nie wiem nie mam wiecej pomyslow, na innych aplikacjach tez widzi tylko foldery, a nne moze uzyskac do nich dostepu.

Możesz innym sprzętem np. laptopem z systemem Windows sprawdzić czy w otoczeniu sieciowym widzi udostępniony folder z plikami?
Czy Windows 10, na którym udostępniasz folder z plikami masz aktualny np. wersja 1809?


RE: Przesylanie z PC na android box - zuku1786 - 04-05-2019

Gdzieś widziałem, że ktoś polecał ten program, ale sam nie sprawdzałem.
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.