Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przesylanie z PC na android box
#1
Hej mam mi boxa od xiaomi

zastanawiam sie czy mozna np poprzez kodi, polaczyc sie z Moim pc , przez siec wifi, aby na kodi odtwarzac filmy, ktore sciagne na pc ?
Odpowiedz
REKLAMA:



#2
Jeżeli chcesz przenieść pliki do miboxa to najlepiej do tego wykorzystać FTP server, oczywiście przenieść pliki można tylko na pamięć wewnętrzną na zewnętrzna nie da rady. Jeżeli chcesze udostępnić zasoby z PC do miboxa to SMB lub server dlna się sprawdzi, tylko że komp musi być uruchomiony.

Wysłane z mojego BAH-L09 przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
#3
Udostępniasz folder z filmami na komputerze a na Kodi dodajesz źródło:
Dodaj źródło video -> Przeglądaj -> Dodaj lokalizację sieciową...
Ręcznie trzeba wpisać bo nie potrafi wyszukać udostępnionego folderu.
Tu masz opis:
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
#4
ide walczyc dzieki!
Odpowiedz
#5
(04-05-2019, 12:35 PM)siuchol napisał(a): ide walczyc dzieki!

Rób tylko to co ostatnio zostało napisane.
Jakiś czas temu w Windows 10 wyłączono protokół SMBv1 i starsze Androidy i starsze Kodi miały problem z dostępem do udostępnionych plików na Windows 10. Proponowano wtedy ponowne włączenie protokołu SMBv1 na Windows 10.
Obecnie Android 8.0 i Kodi 18 bezproblemowo korzystają z udostępnionych zasobów na Windows 10.
Odpowiedz
#6
no niestety ale nie moge tego ogarnnac, caly czas invaild argument, albo nie moze nawiazac polaczenia
Odpowiedz
REKLAMA:



#7
(04-05-2019, 01:49 PM)siuchol napisał(a): no niestety ale nie moge tego ogarnnac, caly czas invaild argument, albo nie moze nawiazac polaczenia

Czy mibox i komputer są w tej samej sieci - czy korzystają z tego samego routera?
Odpowiedz
#8
(04-05-2019, 01:53 PM)jerzyk17 napisał(a):
(04-05-2019, 01:49 PM)siuchol napisał(a): no niestety ale nie moge tego ogarnnac, caly czas invaild argument, albo nie moze nawiazac polaczenia

Czy mibox i komputer są w tej samej sieci - czy korzystają z tego samego routera?

ta foldery znajduje udustepnione, uzytkownik z haslemm jest, foldery widzi ale nie mozna w nie wejsc, grupa robocza taka sama.
kodi mam najnowszy dzisiaj sciagniety.
ustawilem tez tez ip w windowsie zeby nie zmienial, no nie wiem nie mam wiecej pomyslow, na innych aplikacjach tez widzi tylko foldery, a nne moze uzyskac do nich dostepu.
Odpowiedz
#9
(04-05-2019, 02:05 PM)siuchol napisał(a): ta foldery znajduje udustepnione, uzytkownik z haslemm jest, foldery widzi ale nie mozna w nie wejsc, grupa robocza taka sama.
kodi mam najnowszy dzisiaj sciagniety.
ustawilem tez tez ip w windowsie zeby nie zmienial, no nie wiem nie mam wiecej pomyslow, na innych aplikacjach tez widzi tylko foldery, a nne moze uzyskac do nich dostepu.

Możesz innym sprzętem np. laptopem z systemem Windows sprawdzić czy w otoczeniu sieciowym widzi udostępniony folder z plikami?
Czy Windows 10, na którym udostępniasz folder z plikami masz aktualny np. wersja 1809?
Odpowiedz
#10
Gdzieś widziałem, że ktoś polecał ten program, ale sam nie sprawdzałem.
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości