Forum społeczności kodiwpigulce.pl - wszystko o Kodi! Polskie wtyczki, dodatki, poradniki.
Dodanie dysku podłączonego pod router jako żródło - Wersja do druku

+- Forum społeczności kodiwpigulce.pl - wszystko o Kodi! Polskie wtyczki, dodatki, poradniki. (https://forum.kodiwpigulce.pl)
+-- Dział: Pomoc z Kodi (https://forum.kodiwpigulce.pl/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Dział: Kodi dla początkujących (https://forum.kodiwpigulce.pl/forumdisplay.php?fid=14)
+--- Wątek: Dodanie dysku podłączonego pod router jako żródło (/showthread.php?tid=3569)

Strony: 1 2 3 4 5


Dodanie dysku podłączonego pod router jako żródło - dziobson - 07-04-2021

Witam, tak jak w temacie. Chcialbym odpalac przez kodi filmy znajdujace sie na dysku podpietym pod router (Asus RT-AC58U). 
Niestety nie wiem jak to ugryzc. W internetach widzialem ze po wybraniu zrodla upnp powinno widzec router lecz tak nie jest. 
Z gory dziekuje za pomoc


RE: Dodanie dysku podłączonego pod router jako żródło - adrt8v - 07-04-2021

W ustawieniach routera poszukaj opcji serwer nas, smb, udostępnianie. Coś takiego.


RE: Dodanie dysku podłączonego pod router jako żródło - jerzyk17 - 07-04-2021




RE: Dodanie dysku podłączonego pod router jako żródło - dziobson - 07-04-2021




RE: Dodanie dysku podłączonego pod router jako żródło - jerzyk17 - 07-04-2021




Dodanie dysku podłączonego pod router jako żródło - dziobson - 08-04-2021

Mówię o widzeniu routera bo pod niego dysk jest podłączony i tak to wygląda z poziomu źródeł na tv. Wchodzę w nazwę routera która jest widoczna jako źródło i dalej mam foldery. Jeden z nich to podpięty dysk. Napewno mam udostępniony bo inaczej nie odpaliłbym nic na tv (chyba)

Po pracy pokombinuje z tym co mi wysłałeś.

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka


RE: Dodanie dysku podłączonego pod router jako żródło - jerzyk17 - 08-04-2021




RE: Dodanie dysku podłączonego pod router jako żródło - dziobson - 08-04-2021

Tak jak mowilem, samba wlaczona.

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Kodi w zeroconf nic nie widzi. wpisywanie ip recznie w smb tez nie daje rezultatu


By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Czy trzeba cos ustawic w Kodi dodatkowo? Najnowsza wersja
edit: teraz upnp sie udalo, ale nie wiem czy tak zostawic czy mimo wszystko probowac smb?
Nie wiem czy to ma zwiazek z upnp ale biblioteka nie chce sie wcale utworzyc


Dodanie dysku podłączonego pod router jako żródło - ScatMan91 - 08-04-2021

A przypadkiem ten router nie używa samba v1?? Jeżeli tak to kodi nie obsługuje tej wersji.
Edit
Źle doczytałem Smile Kodi jako klient samby działa we wszystkich wersjach tego protokołu. Wejdź w ustawienia/usługi/klient smb/ i ustaw tam smb v1 i używaj starszych zabezpieczeń.


RE: Dodanie dysku podłączonego pod router jako żródło - dziobson - 08-04-2021

(08-04-2021, 04:59 PM)ScatMan91 napisał(a): A przypadkiem ten router nie używa samba v1?? Jeżeli tak to kodi nie obsługuje tej wersji.
Edit
Źle doczytałem Smile Kodi jako klient samby działa we wszystkich wersjach tego protokołu. Wejdź w ustawienia/usługi/klient smb/ i ustaw tam smb v1 i używaj starszych zabezpieczeń.
ok, cos sie zadzialo i mam widoczny dysk w smb. niestety nie moge wejsc w zaden folder bo wymaga loginu i hasla. po wpisaniu i zatwierdzeniu nic sie nie dzieje. jakies pomysly?