Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dodanie dysku podłączonego pod router jako żródło
#1
Witam, tak jak w temacie. Chcialbym odpalac przez kodi filmy znajdujace sie na dysku podpietym pod router (Asus RT-AC58U). 
Niestety nie wiem jak to ugryzc. W internetach widzialem ze po wybraniu zrodla upnp powinno widzec router lecz tak nie jest. 
Z gory dziekuje za pomoc
Odpowiedz
REKLAMA:



#2
W ustawieniach routera poszukaj opcji serwer nas, smb, udostępnianie. Coś takiego.
# Kodi rządzi #
Odpowiedz
#3
Odpowiedz
#4
Odpowiedz
#5
Odpowiedz
#6
Mówię o widzeniu routera bo pod niego dysk jest podłączony i tak to wygląda z poziomu źródeł na tv. Wchodzę w nazwę routera która jest widoczna jako źródło i dalej mam foldery. Jeden z nich to podpięty dysk. Napewno mam udostępniony bo inaczej nie odpaliłbym nic na tv (chyba)

Po pracy pokombinuje z tym co mi wysłałeś.

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
REKLAMA:



#7
Odpowiedz
#8
Tak jak mowilem, samba wlaczona.

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Kodi w zeroconf nic nie widzi. wpisywanie ip recznie w smb tez nie daje rezultatu


By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Czy trzeba cos ustawic w Kodi dodatkowo? Najnowsza wersja
edit: teraz upnp sie udalo, ale nie wiem czy tak zostawic czy mimo wszystko probowac smb?
Nie wiem czy to ma zwiazek z upnp ale biblioteka nie chce sie wcale utworzyc
Odpowiedz
#9
A przypadkiem ten router nie używa samba v1?? Jeżeli tak to kodi nie obsługuje tej wersji.
Edit
Źle doczytałem Smile Kodi jako klient samby działa we wszystkich wersjach tego protokołu. Wejdź w ustawienia/usługi/klient smb/ i ustaw tam smb v1 i używaj starszych zabezpieczeń.
Odpowiedz
#10
(08-04-2021, 04:59 PM)ScatMan91 napisał(a): A przypadkiem ten router nie używa samba v1?? Jeżeli tak to kodi nie obsługuje tej wersji.
Edit
Źle doczytałem Smile Kodi jako klient samby działa we wszystkich wersjach tego protokołu. Wejdź w ustawienia/usługi/klient smb/ i ustaw tam smb v1 i używaj starszych zabezpieczeń.
ok, cos sie zadzialo i mam widoczny dysk w smb. niestety nie moge wejsc w zaden folder bo wymaga loginu i hasla. po wpisaniu i zatwierdzeniu nic sie nie dzieje. jakies pomysly?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości