Forum społeczności kodiwpigulce.pl - wszystko o Kodi! Polskie wtyczki, dodatki, poradniki.
Viaplay - Wersja do druku

+- Forum społeczności kodiwpigulce.pl - wszystko o Kodi! Polskie wtyczki, dodatki, poradniki. (https://forum.kodiwpigulce.pl)
+-- Dział: Pomoc z Kodi (https://forum.kodiwpigulce.pl/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Dział: Problemy z wtyczkami (https://forum.kodiwpigulce.pl/forumdisplay.php?fid=22)
+--- Wątek: Viaplay (/showthread.php?tid=3804)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9


RE: Viaplay - gothblack - 10-04-2022




RE: Viaplay - Zuzia - 10-04-2022

(10-04-2022, 07:12 PM)DenDy napisał(a): By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować. inny adres: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Bezpośredni link do zipa: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Powodów takiego stanu rzeczy jest kilka, ale główną ideą jest kontynuowanie pracy autora, czyli wsparcie dla Viaplay we wszystkich wersjach, a tych jest już dość sporo (polska, szwedzka, duńska, norweska, islandzka, holenderska, litewska). Sukcesywnie będą też dodawane pozostałe. Gdzieś po drodze to zostało zgubione, ponadto API delikatnie zaczyna się różnić (np. w Viaplay NL) od reszty i trzeba uwzględniać zmiany całościowo, a nie tylko pod jedną wersję.

Może powiedzcie że wasze wsparcie.
Mega na szkło parcie.
Autor porzucił wsparcie wtyczki dawno temu, Mariusz89B z braku czasu nie zajmuje się sprawą aktywnie. O ile mi wiadomo kwestie poruszane przeze mnie wyżej zostały z nim uzgodnione stąd sprawa jest jawna:
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Z projektem Viaplay mam coś tam wspólnego od sierpnia zeszłego roku. Co do samego wsparcia, wszystkie poprawki obecnie aplikowane są spójne, bo testowane z wersjami skandynawskimi oraz litewską - Viaplay to nie tylko polski serwis. Jak ktoś posiada subskrypcje dla wielu wersji i chce zapewnić wsparcie wszystkim, nie ma przeszkód. Chyba raczej powinno cieszyć, że komuś się chce utrzymywać poprzeczkę na wysokim poziomie, nawet samo testowanie z tyloma wersjami nie jest łatwe. Jeśli Ty @Tomek, czy ktokolwiek inny chce coś wnieść do projektu, może dać swoje PR, zapewniam, że zostanie przetestowane i dołączone o ile coś wniesie pozytywnego dla rozwoju wtyczki. A jeśli chcecie rozwijać niezależnie fork Mariusz89B, to Wasza sprawa.

(10-04-2022, 08:29 PM)gothblack napisał(a): Mam pytanie czy na Kodi 18.9 tez jest szansa aby działało czy musze instalować jednak 19?? Nie wiem czy robie to ok. ale chyba tak i niestety kupa. Z pewnych powodów wolałbym zostać na starej wersji Kodi, ale za kilka dni dostaje Viaplay za free w abonamencie pewnej kabłówki i niestety mój TV oficjalnej aplikacji nie obsługuje. Prosze o info bo nie chce mi się tego za każdym razem uruchamiać z phona czy lapka. Pzdr.

Walczyłam do końca, bo też miałam Kodi 18, ale poddałam się i nic już nie testuję dla tej wersji. Gorąco polecam przejście na Kodi 19.


RE: Viaplay - DenDy - 11-04-2022

(10-04-2022, 10:07 PM)Zuzia napisał(a): z tej przyczyny, że nie znajduje się na blackliście Kodi, czego nie można powiedzieć o repozytorium KWP co dla niektórych użytkowników ma znaczenie.

Super, ale jesteś na forum kwp.
I teraz znowu, wyjaśniam dla mniej obeznanych ludzi, bo nie wiem czy ten tekst ma drugie dno (zasianie paniki?).
Repo KWP znalazło się na blackliście oficjalnej strony kod,i ze względu na obecność w repozytorium wtyczek niezgodnych z ich regulaminem (legalność), czyli taki sam przypadek jak repo mbebe. Nic więcej.

(10-04-2022, 10:07 PM)Zuzia napisał(a): Autor porzucił wsparcie wtyczki dawno temu, Mariusz89B z braku czasu nie zajmuje się sprawą aktywnie. O ile mi wiadomo kwestie poruszane przeze mnie wyżej zostały z nim uzgodnione stąd sprawa jest jawna:
A jeśli chcecie rozwijać niezależnie fork Mariusz89B, to Wasza sprawa.

Porzucił, nie porzucił.
Rozmawialiśmy z nim i będzie wrzucał poprawki jeśli zajdzie taka potrzeba.
Więc tak jak pisałem wcześniej, to co było ustalone z Mariuszem obowiązuje nadal.
Dlatego też uspokoiłem użytkowników.


RE: Viaplay - Zuzia - 11-04-2022




RE: Viaplay - DenDy - 11-04-2022




RE: Viaplay - heppen_ - 11-04-2022

Ale po co to przekomarzanie. Chciałem zapewnić wsparcie dla wtyczki, żeby użytkownicy mieli z czego korzystać.
Do tego wsparcie będzie zapewnione dla wersji skandynawskich a nie tylko polskiej. Zamiast robić pod górkę, lepiej współpracować, co już z Mariuszem uzgadniałem. W przypadku jakichś zmian, ma dać znać i będziemy mergowali w naszym repozytorium. Dzięki temu użytkownicy będą cały czas na bieżąco i będą mieli zapewnione stabilne działanie wtyczki.


RE: Viaplay - gothblack - 11-04-2022

Aktualizowałem kodi19. 3 i niestety ani wtyczka KWP i Heppena nie działa. Pytanie czy mam może usunąć całkowicie kodi i jeszcze raz zainstalować czy po prostu na tej wersji 19.3 nie będzie działać? Jeśli nie to jak ewentualnie zainstalować 19,0?


RE: Viaplay - heppen_ - 11-04-2022

(11-04-2022, 06:30 PM)gothblack napisał(a): Aktualizowałem kodi19. 3 i niestety ani wtyczka KWP i Heppena nie działa. Pytanie czy mam może usunąć całkowicie kodi i jeszcze raz zainstalować czy po prostu na tej wersji 19.3 nie będzie działać? Jeśli nie to jak ewentualnie zainstalować 19,0?
Jakieś błędy pojawiają się w logach? Bez tego nie ruszymy


RE: Viaplay - DenDy - 11-04-2022




RE: Viaplay - heppen_ - 11-04-2022