Forum społeczności kodiwpigulce.pl - wszystko o Kodi! Polskie wtyczki, dodatki, poradniki.
[SPRZEDAM] Taśma LED + sterownik a'la Ambilight - Wersja do druku

+- Forum społeczności kodiwpigulce.pl - wszystko o Kodi! Polskie wtyczki, dodatki, poradniki. (https://forum.kodiwpigulce.pl)
+-- Dział: Bazar (https://forum.kodiwpigulce.pl/forumdisplay.php?fid=29)
+--- Dział: Sprzedam / Kupię / Zamienię (https://forum.kodiwpigulce.pl/forumdisplay.php?fid=30)
+--- Wątek: [SPRZEDAM] Taśma LED + sterownik a'la Ambilight (/showthread.php?tid=3825)

Strony: 1 2 3 4 5 6


RE: Taśma LED + sterownik a'la Ambilight - sky02 - 25-09-2021

A ja kupiłem 2 i działają perfekcyjnie na CoreElce. Testowałem także pod win7 i było ok. Zawsze można fleszować układ na nowo. Nie rozumiem Twoich obiekcji. Teraz wszystko produkowane jest u Chińczyków, czemu akurat Arduino ma być gorszy. Mam także Arduino uno R3 made in Italiy. Działa identycznie. Stawiam że i ten Włoski także był wyprodukowany w Chinach.
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.


RE: Taśma LED + sterownik a'la Ambilight - Tomek - 26-09-2021

(25-09-2021, 09:30 PM)Ktosi napisał(a): By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.


Problemu to raczej nie ma wcale z winy systemu tylko dziadowskich układów tych sterowników i chipsetu kontrolera COM, zwykle w takim pudełku sterownika  to tanie układy  Arduino Nano.
W życiu nie kupił bym zestawu takiego badziewia zwłaszcza na Ali. . 
Ten badziew to w większości Arduino nano (choć mi się trafił jeden zestaw ciut mniejszy, ciut lepiej działający - po podłączeniu do lapka i tak wyszło że to klon Arduino). I tak jak wszystko jest robiony w Chinach. Owszem. Możesz sam sobie wszystko zebrać i poskładać, w tym taśmę LED robiona przez Niemców (te co do passatów dawali) a zasilacz jedyny z dozwolonej listy na elektrodzie. Tylko po co, i jaki sens ekonomiczny - wyjdzie cię to 3-4x drożej + zabawa w programowanie układu. Za cenę 80-200 zł masz świetnie działający zestaw, który podłączasz w 3-4 minuty i działa perfekcyjnie (tak - rok temu kupiłem za 87 zł zestaw 4m/60led - w promocji i z kuponami allegro). Ba - nawet kolega podał sterownik do czegoś takiego jak windows.
Proponuje czasem wyjść na zewnątrz i rozejrzeć się dookoła. Wszystko jest z chin. Samochód który cię mija, sukienka pani przed tobą...


RE: Taśma LED + sterownik a'la Ambilight - p3t3n3t - 26-09-2021

Chciałem dobrze a tu dyskusja Smile ale, co prawda to prawda większość rzeczy w koło nas pochodzi z Chin tylko zupki "chińskie" robi się w Polsce Smile


RE: Taśma LED + sterownik a'la Ambilight - Ktosi - 26-09-2021

Tu nie chodzi o to że z Chin bo wiadomo że wszystko co tanie tam robione. Głownie chodziło mi o jakość i działanie. Samemu można zrobić podobny zestaw taniej do gotowego niezależny od kabli, sterowników bo wszystko działa po wifi np na Wemos albo NodeMCU które są 10x szybsze i wydajniejsze od Arduino.

Czy gotowe zestawy tak świetnie działają to już inna sprawa, na Windowsie i na Androidzie nie działają dobrze na obrazie 4K, masz też blokadę DMR na Netflix, czasem na Youtube i większości programów streamingowych nie będzie wcale efektów ambilight chyba że do sterowania używa się Coreelec/Libereelec albo sygnał przetwarza sie przez grabber , potem wystarczy tylko KODI, plugin Hyperion-NG i można sterować kilkoma paskami na raz .


Taśma LED + sterownik a'la Ambilight - Tomek - 26-09-2021

Z ciekawości - masz jakiś poradnik jak to ogarnąć z wemos
Ok. Już mam


RE: Taśma LED + sterownik a'la Ambilight - matiosy - 03-01-2022

Cześć

Działa to na Canal Box 4k z aplikacją Ambient light Application for Android i dvbt?


RE: Taśma LED + sterownik a'la Ambilight - mjw - 03-01-2022

Używasz aplikacji od c+ do dvbt czy live channels?


RE: Taśma LED + sterownik a'la Ambilight - matiosy - 03-01-2022

(03-01-2022, 12:59 PM)mjw napisał(a): Używasz aplikacji od c+ do dvbt czy live channels?

Właśnie mi jest obojętne 

Box jest, pytanie czy apka zadziała z diodami i będzie dvbt działać 

Pozdro

Ps/ Na logikę powinno działać przez live channels no, ale wiemy jak aplikacje działają i tutaj pytanie.

Najlepiej jak by ktoś kto ma tego boxa z diodami sie wypowiedział


RE: Taśma LED + sterownik a'la Ambilight - mjw - 03-01-2022

Możesz sprawdzić sam bez światełek, zainstaluj jakąś aplikację do nagrywania ekranu, jeśli ekran nie będzie czarny to światełka będą świecić.


RE: Taśma LED + sterownik a'la Ambilight - Ktosi - 03-01-2022

Na pewno efekty ambilight nie działają na Netflix, Apple TV, Amazon Prime i wszystkich innych serwisach które zabezpieczają treść głownie przez Widevine/DRM. Praktycznie telewizja naziemna powinna działać ale programy Canal+ Live już nie.

Zwykłe efekty ( kolory, migania pasków itp sterowane z aplikacji ) działaj bez względu na rodzaj materiału.