Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[SPRZEDAM] Taśma LED + sterownik a'la Ambilight
#21
A ja kupiłem 2 i działają perfekcyjnie na CoreElce. Testowałem także pod win7 i było ok. Zawsze można fleszować układ na nowo. Nie rozumiem Twoich obiekcji. Teraz wszystko produkowane jest u Chińczyków, czemu akurat Arduino ma być gorszy. Mam także Arduino uno R3 made in Italiy. Działa identycznie. Stawiam że i ten Włoski także był wyprodukowany w Chinach.
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
REKLAMA:



#22
(25-09-2021, 09:30 PM)Ktosi napisał(a): By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.


Problemu to raczej nie ma wcale z winy systemu tylko dziadowskich układów tych sterowników i chipsetu kontrolera COM, zwykle w takim pudełku sterownika  to tanie układy  Arduino Nano.
W życiu nie kupił bym zestawu takiego badziewia zwłaszcza na Ali. . 
Ten badziew to w większości Arduino nano (choć mi się trafił jeden zestaw ciut mniejszy, ciut lepiej działający - po podłączeniu do lapka i tak wyszło że to klon Arduino). I tak jak wszystko jest robiony w Chinach. Owszem. Możesz sam sobie wszystko zebrać i poskładać, w tym taśmę LED robiona przez Niemców (te co do passatów dawali) a zasilacz jedyny z dozwolonej listy na elektrodzie. Tylko po co, i jaki sens ekonomiczny - wyjdzie cię to 3-4x drożej + zabawa w programowanie układu. Za cenę 80-200 zł masz świetnie działający zestaw, który podłączasz w 3-4 minuty i działa perfekcyjnie (tak - rok temu kupiłem za 87 zł zestaw 4m/60led - w promocji i z kuponami allegro). Ba - nawet kolega podał sterownik do czegoś takiego jak windows.
Proponuje czasem wyjść na zewnątrz i rozejrzeć się dookoła. Wszystko jest z chin. Samochód który cię mija, sukienka pani przed tobą...
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
Odpowiedz
#23
Chciałem dobrze a tu dyskusja Smile ale, co prawda to prawda większość rzeczy w koło nas pochodzi z Chin tylko zupki "chińskie" robi się w Polsce Smile
Niepokoi mnie twój brak wiary.
(org. I find your lack of faith disturbing.)
Darth Vader
Odpowiedz
#24
Tu nie chodzi o to że z Chin bo wiadomo że wszystko co tanie tam robione. Głownie chodziło mi o jakość i działanie. Samemu można zrobić podobny zestaw taniej do gotowego niezależny od kabli, sterowników bo wszystko działa po wifi np na Wemos albo NodeMCU które są 10x szybsze i wydajniejsze od Arduino.

Czy gotowe zestawy tak świetnie działają to już inna sprawa, na Windowsie i na Androidzie nie działają dobrze na obrazie 4K, masz też blokadę DMR na Netflix, czasem na Youtube i większości programów streamingowych nie będzie wcale efektów ambilight chyba że do sterowania używa się Coreelec/Libereelec albo sygnał przetwarza sie przez grabber , potem wystarczy tylko KODI, plugin Hyperion-NG i można sterować kilkoma paskami na raz .
Odpowiedz
#25
Z ciekawości - masz jakiś poradnik jak to ogarnąć z wemos
Ok. Już mam
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
Odpowiedz
#26
Cześć

Działa to na Canal Box 4k z aplikacją Ambient light Application for Android i dvbt?
Odpowiedz
REKLAMA:



#27
Używasz aplikacji od c+ do dvbt czy live channels?
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
#28
(03-01-2022, 12:59 PM)mjw napisał(a): Używasz aplikacji od c+ do dvbt czy live channels?

Właśnie mi jest obojętne 

Box jest, pytanie czy apka zadziała z diodami i będzie dvbt działać 

Pozdro

Ps/ Na logikę powinno działać przez live channels no, ale wiemy jak aplikacje działają i tutaj pytanie.

Najlepiej jak by ktoś kto ma tego boxa z diodami sie wypowiedział
Odpowiedz
#29
Możesz sprawdzić sam bez światełek, zainstaluj jakąś aplikację do nagrywania ekranu, jeśli ekran nie będzie czarny to światełka będą świecić.
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
#30
Na pewno efekty ambilight nie działają na Netflix, Apple TV, Amazon Prime i wszystkich innych serwisach które zabezpieczają treść głownie przez Widevine/DRM. Praktycznie telewizja naziemna powinna działać ale programy Canal+ Live już nie.

Zwykłe efekty ( kolory, migania pasków itp sterowane z aplikacji ) działaj bez względu na rodzaj materiału.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości