Forum społeczności kodiwpigulce.pl - wszystko o Kodi! Polskie wtyczki, dodatki, poradniki.
[oddzielony] Dysputa o legalności, VPN i piractwie - Wersja do druku

+- Forum społeczności kodiwpigulce.pl - wszystko o Kodi! Polskie wtyczki, dodatki, poradniki. (https://forum.kodiwpigulce.pl)
+-- Dział: Luźno (https://forum.kodiwpigulce.pl/forumdisplay.php?fid=38)
+--- Dział: Off topic (https://forum.kodiwpigulce.pl/forumdisplay.php?fid=39)
+--- Wątek: [oddzielony] Dysputa o legalności, VPN i piractwie (/showthread.php?tid=3924)

Strony: 1 2 3


[oddzielony] Dysputa o legalności, VPN i piractwie - zborus - 19-09-2021

Aktywacja Boxa na stronie C+ i użytkowanie IPTV niesie za sobą jakieś ryzyko?


RE: CANAL+ BOX 4K - mjw - 19-09-2021

Tak, kolegium 100 złotych lub 25 lat ciężkich prac budowlanych. Tongue


Nie no dlaczego niby?


RE: CANAL+ BOX 4K - somer - 19-09-2021

Jeżeli dostawca IPTV nie odprowadza opłat licencyjnych to jest to oczywiście piractwo.
(czyli pewnie 90% przypadków)


RE: CANAL+ BOX 4K - Łonogrzmot - 19-09-2021

(19-09-2021, 02:16 PM)somer napisał(a): Jeżeli dostawca IPTV nie odprowadza opłat licencyjnych to jest to oczywiście piractwo.

Czego oczekujesz, jak Ci można pomóc?


RE: CANAL+ BOX 4K - mjw - 19-09-2021

Póki co streaming oraz pobieranie plików audio/Video w Polsce nie jest piractwem. Dopóki sam nie udostępniasz.


RE: CANAL+ BOX 4K - somer - 19-09-2021

Jestes całkowicie pewny ,że korzystanie z nielegalnych żródeł jest legalne i nie zagrożone żadnymi potencjalnymi konsekwencjami prawnymi ?
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

"W Europie oglądanie nielegalnych transmisji jest zdecydowanie nielegalne od czasu orzeczenia Trybunału Sprawiedliwości UE w kwietniu 2017 r. Orzekł, że przesyłanie strumieniowe treści chronionych prawem autorskim bez odpowiednich uprawnień lub subskrypcji łamie prawo.

"Istnieje obecnie wiele przykładów sporów zbiorowych na całym kontynencie. Jeśli właściciel praw autorskich odkryje adres IP osoby, która ogląda nielegalny strumień, może wydać nakaz sądowy, aby zmusić dostawcę usług internetowych do ujawnienia jego danych osobowych. Stamtąd posiadacze praw skontaktują się z widzem i zagrozą mu postępowaniem sądowym, chyba że zapłaci ugodę."

Jestem zaskoczony ,ze na tym forum z jednej strony odradza się użytkownikom zabezpieczania swojego IP poprzez VPN a z drugiej strony kompletnie ignoruje mozliwe prawne konsekwencje wynikające z korzystania z nielegalnych żródeł udzielając w dodatku informacji jakoby było to całkowicie legalne i bezpieczne.
Nie opłacanie licencji przez dostawców IPTV to łamanie praw autorskich czyli de facto kradzież, zakup dóbr skradzionych to paserstwo.

ps.Żeby była jasność- ja również z takich żródeł korzystam , więc owszem-jestem piratem ale zdaje sobie z tego sprawę...


RE: CANAL+ BOX 4K - Łonogrzmot - 19-09-2021

(19-09-2021, 03:28 PM)somer napisał(a): Jestem zaskoczony ,ze na tym forum

Jak i na wielu innych, wrzuć na luz, zachowaj dystans, to tylko matrix...w dużym skrócie myślowym "odskocz" i nie bierz do głowy [Obrazek: k045.gif]


RE: CANAL+ BOX 4K - mjw - 19-09-2021

@somer wiec tak, cytowane przez Ciebie artykuły maja się nijak do prawa. Streaming w Polsce oraz pobieranie plików audio/video jest legalne i choć nie powinnienem tego pisać to tak, studiowałem prawo, sądziłem się w wielu sprawach o niby piractwo. Wskaż mi kogoś kto został pociągnięty do odpowiedzialności w wyżej wymienionej kwestii. Dodatkowo jak już znów twierdzisz,że vpn jest tak super bezpieczny to poczytaj na niebezpieczniku o vpnach, a nawet o tym jak to bardzo polecany i bezpieczny protonmail się wysypał z logow vpn.

Dodatkowo to nie temat na taką dyskusję.


RE: CANAL+ BOX 4K - Tomek - 20-09-2021




RE: CANAL+ BOX 4K - somer - 20-09-2021