Forum społeczności kodiwpigulce.pl - wszystko o Kodi! Polskie wtyczki, dodatki, poradniki.
Legalne wtyczki? - Wersja do druku

+- Forum społeczności kodiwpigulce.pl - wszystko o Kodi! Polskie wtyczki, dodatki, poradniki. (https://forum.kodiwpigulce.pl)
+-- Dział: Pomoc z Kodi (https://forum.kodiwpigulce.pl/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Dział: Poszukuję wtyczki (https://forum.kodiwpigulce.pl/forumdisplay.php?fid=23)
+--- Wątek: Legalne wtyczki? (/showthread.php?tid=755)



Legalne wtyczki? - muchor - 25-04-2018

Dzień dobry wszystkim,

Bardzo lubię Kodi i chętnie go używam, zainstalowałem również wielu znajomym. Używam przede wszystkim do oglądania kontentu z TVN czy innych źródeł. Jeżeli chodzi o polskie źródła to chciałbym korzystać z nich w legalny sposób - np. na vod.pl, showmax czy netflix. Czy jest jakaś wtyczka, która by to umożliwiała?

Np. chciałbym obejrzeć konkretny film na vod.pl - on kosztuje 10 zł, ja chętnie zapłacę - ale wygodniej mi to byłoby zrobić poprzez Kodi. To nie problem zrobić to przez odpowiedni browser, ale jednak nie jest to aż tak wygodne. 

Możecie coś podpowiedzieć?

Pzdr,
Muchor


RE: Legalne wtyczki? - Tomek - 25-04-2018

W Polsce korzystanie z treści udostępnionych w sieci jest dozwolone. Nie jest dozwolone udostępnianie. Czyli w praktyce każda wtyczka która nie opiera się na p2p jest w PL legalna.


RE: Legalne wtyczki? - muchor - 25-04-2018

(25-04-2018, 10:16 AM)Tomek napisał(a): W Polsce korzystanie z treści udostępnionych w sieci jest dozwolone. Nie jest dozwolone udostępnianie. Czyli w praktyce każda wtyczka która nie opiera się na p2p jest w PL legalna.

Masz rację, ale to niezupełnie jest to, o co mi chodzi. Chętnie bym płacił miesięcznie parędziesiąt złotych, bo chociaż część z tego trafiałaby do twórców tych filmów i wtedy tych filmów byłoby więcej, a może byłyby lepsze. Ale chciałbym to czynić spod Kodi, bo bardzo się przyzwyczaiłem do tego interfejsu i mam na swoich komputerach Kodi ustawione jako niemal natywne (OpenELEC albo LibreELEC).

Tak, że nie chodziło mi o odpowiedzialność prawną - rozumiem, że BitTorrent czy Quasar to złamanie prawa, a Covenant czy Exodus są zgodne z prawem. Chodzi mi głównie o polskie filmy - zarzut pewnej hipokryzji w odniesieniu do produkcji hollywoodzkich przyjmuję, ale oni i tak sobie dadzą radę bez moich pięciu dolarów.

Jak polski film zniknie z kin, to znaleźć go potem legalnie w sieci wcale nie jest takie łatwe. A już obejrzeć w Kodi - bardzo trudne.


RE: Legalne wtyczki? - kyniol73 - 25-04-2018

z tego co wiem z kodi 18.0 jest już legalna wtyczka do netflixa w miare poprawnie działająca


RE: Legalne wtyczki? - Łonogrzmot - 25-04-2018

muchor napisał(a):ja chętnie zapłacę - ale wygodniej mi to byłoby zrobić poprzez Kodi.

Bezpośrednia płatność, poprzez daną wtyczkę? Nie ma szans...[Obrazek: a030.gif]

muchor napisał(a):To nie problem zrobić to przez odpowiedni browser

I tego się trzymaj, zresztą nie masz wyboru...[Obrazek: r010.gif]


RE: Legalne wtyczki? - NitroFuN - 25-04-2018

Na polskie vod nie ma obecnie co liczyć, głównie poprzez płatny dostęp do nich i niską popularność. Pod Kodi 18 masz Netflix i hbo go polska Wink


RE: Legalne wtyczki? - kyniol73 - 26-04-2018

tu jest ta wtyczka do netflixa By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.


RE: Legalne wtyczki? - muchor - 26-04-2018

Dzięki, zatem pozostaje mi poczekać do Kodi 18, domyślam się, że to przez DRM.

Jedno Kodi mam na starym nettopie, czyli X86_64 i tutaj raczej problemów się nie spodziewam. Drugie Kodi mam na MXQ Pro pod Libreelec, i tutaj zapewne trzeba będzie chwilę jeszcze poczekać. Znajomi używają też pod Androidem - tutaj dostępność Kodi 18 też zapewne nie będzie problemem.

Ale przynajmniej jest jasne, co napisaliście - serdecznie dziękuję.


RE: Legalne wtyczki? - Tomek - 26-04-2018

Co do kodi 18 i libreelec - spróbuj coreelec By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.