Ocena wątku:
  • 7 głosów - średnia: 4.57
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
CoreELEC - Instalacja, konfiguracja, pierwsze kroki
(04-04-2019, 09:00 PM)adrt8v napisał(a): Od nowa wszystko puść tak jak za pierwszym razem jak wrzucales coreelec. Nie wiem czy o tym samym myślimy, ale ja te rady podpieram swoim doświadczeniem bo miałem podobny problem, zmieniałem język i nie mogłem uruchomić systemu,więc jak ktoś mi radził zrobiłem na nowo instalacje coreelec i potem przy pierwszym odpaleniu dawałem wszystko next i poszło.

Ok dziekuje bardzo poszlo elegancko Smile) pozdrawiam i jeszcze raz dzieki bardzoSmile)
REKLAMA:



(01-04-2019, 08:17 PM)meserak86 napisał(a): Mam h96 pro plus, chcial bym sprawdzic jaka roznica bedzie w szybkosci na pamieci wewnetrznej, ale nie wiem jak to nadpisuje pliki, i czy nie bede mial problemu zeby potem kablem wstawic androida jakby co, czy ktos mi powie jak to jest z bootloaderem przy tym core elecu to kasuje stary i zapisuje wpasny albo macie moze gdzies poradnik jak wrocic do androida
Nadpisuje nadpisuje. Jak przywrócić androida? Dokładnie tą samą metodą jak się naprawia uceglonego. Kabel, reset, oprogramowanie od amlogic flash coś tam, oryginalny rom. Na xda i freaktab masz pełno poradników.
Podstawowe pytanie... Po co wracać? Takiej szybkości kodi nie osiągniesz na androidzie ani na karcie....
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
Witam,mam Flix TVBox z 2Gb pamięci Ram,Android TV 8.0,Procesor Amlogic-Chipset S905X ,wgrałem na kartę pamięci CoreELEC-Amlogic.arm-9.0.1-Generic.img i uruchomiłem według instrukcji,do obsługi pilota skopiowałem gxl_p212_2g.dtb i zmieniłem mu nazwę na:dtb.img ale pilot dalej nie działa całkowicie jaki plik wgrać do obsługi pilota?
(05-04-2019, 08:36 PM)zbyck napisał(a): jaki plik wgrać do obsługi pilota?

/storage/.config/rc_keymaps/MOJTVBOX

Czytaj w: Programowanie pilota od podstaw
Czy jest możliwość w CoreELEC 9.0.1 podmiany Kodi na 17.06?
Nie, CoreELEC to tylko Kodi 18. Możesz użyć jakiejś starszej wersji LibreELEC tylko po co...
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
REKLAMA:



Szkoda,bo na ten najnowszy nie można wgrać mmes specjal i innych starszych pluginów,choć w innym dziale opisują i komuś się na kodi18 niby udało wgrać
Info o tym tu: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Co do mmes specjal - zapłaciłeś (za coś co można mieć za free) to wymagaj....
Ps - jakie to pluginy nie chcą ci działać na kodi 18?
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
Panowie pytanie do bardziej ograniętych osób w temacie coreelec/linux.
Posiadam m8s pro + z wgranym ce w wewnętrznej pamięci. Box łączy się z netem przez karte usb z chipem Realtek 8811AU. Czy jest możliwość utworzenia połączenia mostkowego tak żeby tvbox udostępniał internet po kablu lan dla stareńkiego xboxa360? Jeżeli jest taka możliwość to mógłby ktoś wyjaśnić co i jak??
Cześć.
W pierwszym poście tego wątku pada sugestia, że jak nie można namierzyć swojego sprzętu na liście 'device tress' to by śmiało zapytać w tym wątku - to korzystam Smile
Od razu powiem, że szukajka w tym wątku znalazła jedną odpowiedź na mój model sprzętu, ale różni się ilością dostępnego dla użytkownika miejsca, stąd pozostało pytać tych, którzy przetarli szlaki.

Mam takie pudełko:
  • Nexbox A95X-B7N
  • Amlogic S905X
  • RAM: 2G
  • ROM: 16G

W tabeli jest A95X-b7N, ale 2G/8G - czyli wydaje się, że to nie on.

Od razu zapytam: moje połączenie do sieci występuje tylko po WiFi (nie bardzo mam jak kabel puścić, a nie chcę inwestować w repeatery czy inne karty sieciowe po pendrive). Gdzieś wygooglałem, że WIFI w tym modelu nie jest obsługiwane. Może ktoś potwierdzić?

Dzięki za każdy komentarz!


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości