Ocena wątku:
  • 7 głosów - średnia: 4.57
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
CoreELEC - Instalacja, konfiguracja, pierwsze kroki
Dodam ciekawostkę, że od kilku dni można testować CoreELEC na urządzeniach z procesorem S905x2. Smile
Testuję na Mecool KM9 PRO i działa przyjemnie!
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
REKLAMA:



(26-02-2019, 11:02 AM)adrt8v napisał(a): By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

(20-07-2019, 06:09 AM)Tomek napisał(a): Nie potrzebna jest opcja zamknij kodi. W coreelec nie da się zamknąć kodi (w sumie się da, ale wtedy tylko przez SSH odpalisz), bo coreelec to tylko system pod kodi.
Ty potrzebujesz zabawy z ustawieniami cec. Wejdź w System -> urządzenia wskazujące -> akcesoria -> CEC adapter i rozejrzyj się po opcjach. Nie pamiętam teraz która dokładnie, ale chyba 2-3 mówi czy wyłączyć tv przy wyłączaniu boxa.
Przy okazji... Ja boxa nie wyłączam w ogole. Zużycie prądu tak znikome że szkoda czasu. A wygoda wielka.
Pamiętaj też że jak wyłączysz boxa w coreelec to pilotem go nie odpalisz.
Dzięki za pomoc, pokombinuję w ustawieniach systemu. Ciekawe, bo u mnie, po wyłączeniu boxa, mogę go bez problemu włączyć pilotem, którego tylko do tego używam, normalnie korzystam z klawiaturki ?.
(20-07-2019, 06:09 AM)Tomek napisał(a): ...Pamiętaj też że jak wyłączysz boxa w coreelec to pilotem go nie odpalisz.

Nie wiem jak jest w czystym Kodi, ale w nakładce z której korzystam jest opcja "Zamknij system" do której przypisana jest akcja "Powerdown" lub "Shutdown". Normalnie wyłącza mi boxa (Tanix TX3 Max) a potem mogę go normalnie włączyć pilotem. Ale nie korzystam z niej ponieważ w pilocie mam ładny czerwony przycisk, który robi to samo, tzn. wyłącza i włącza mi boxa. Przypuszczam (a utwierdza mnie w tym przekonaniu inny box - MXQ Pro 4K - mam go także), że we wszystkich innych boxach z pilotem sytuacja wygląda tak samo.

Sprawdziłem - w czystym Kodi wszystko działa tak samo.
Kurcze, to może coś się zmieniło od czasu jak to sprawdzałem i czytałem o tym... Czyli jakiś rok temu. Sprawdzę w domu
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
(20-07-2019, 08:06 AM)mjw napisał(a): By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Którego pliku z device tree użyłeś?
Używam tego: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

z tym, że jeszcze nie działa wifi, bt i wykrywa 2 GB ramu
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
REKLAMA:



(22-07-2019, 07:34 AM)mjw napisał(a): By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

z tym, że jeszcze nie działa wifi, bt i wykrywa 2 GB ramu

Mógłbym mniej więcej wytłumaczyć jak to uruchamiasz? 
Ja robiłem to w ten sposób i CE nie ładuje się. Widoczny tylko napis "TV BOX"
1. Pobrałem libreelec creator i tam wrzuciłem plik z nightly build
2. Do głównego folderu na pendrive wrzuciłem plik który zamieściłeś w poprzednim poście
3. Pendrive włożyłem do portu usb 2.0 i odłączyłem zasilanie.
4. Trzymając przycisk w gnieździ AV podłączyłem zasilanie i czekałem aż się pojawi napis "TVBOX"

Próbowałem też przez terminal emulator ale tylko za pierwszym razem udało mi się uruchomić komende reboot update. Teraz cały czas wyskakuje błą o braku permisji.
Skąd i jaka wersję CE pobrałes?
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
(22-07-2019, 12:51 PM)mjw napisał(a): By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Ja mam ten: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 5 gości