Ocena wątku:
  • 7 głosów - średnia: 4.57
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
CoreELEC - Instalacja, konfiguracja, pierwsze kroki
@pshtrop

"Udało mi się zainstalować bez problemu LibreElec, ale nie ma w nim PVR IPTV ARCHIVE Client. No chyba, że jest taka możliwość?"

cóż ten system może i spoko ale pvr archive to żadne cudo po 2 dniowej zabawie odłączyłem pendrive z CoreELEC oczywiscie
odstawiłem jak na razie ładowanie u mnie dniowego epg online trwa i trwa sprawdałem na usb 3.0 usb 2.0 na kartach 32 gb
a). Class 10
b). A1
c). A2

w Ogólne/wyczyść dane , czyscił mi okolo 5 minut gdzie trwa to mniej więcej 10 - 15 sekund

Natomiast aplikacja Tivimate działa zawrotnie z archiwum i tak dalej koszt niewielki i zero problemów ja dopiero zaczynam z CoreELEC i sporo przedemną ale widze co działa dobrze a co działa źle

Na stronie CoreELEC w zakladce download jest wersja nocna i tam są różne wersje pvrsimple możliwe za ci sie uda i jedna z wersji siądzie na LibreELEC
REKLAMA:



Co do CoreElec- dopiero po przeniesieniu do pamięci wewnętrznej w boxie budzi się bestiaSmile różnica na S905x po przejściu ze złotego Kingstona (100/90 MB/s) na internal była ogromna. Mimo wszystko chciałem sprawdzić S912 - i tu wybór padł na ten tani Sunvell T95U PRO 2/16. I w sumie chyba zostanę jednak przy Androidzie 7.1 Nougat, jutro sprawdzę tego Tivimate'a. Gdyby jednak ktoś miał jeszcze jakieś pomysly- chętnie skorzystamSmile
Pozostaje ci opisac problem na ich stronie i prawdopodobnie poprawka pojawi sie jeszcze do weekendu.

@pshtrop

jak to wygląda w pamieci wewnętrznej ? android idzie na odstrzał? czy dual boot wtedy działa? musze przeczytać ten dział od podstaw troche mało czasu na zabawy.
Niestety po przeniesieniu do pamięci wewnętrznej tracisz androida- warto się zaopatrzyć w firmware, lub sprawdzony custom ROM do danego urządzenia. Ja zaryzykowałem, bo miałem akurat boxa używkę za 50zl. CoreElec wymagał mapowania pilota i wifi nie działa bez zewnętrznej karty usb, ale za to działa o niebo szybciej i bez lagów jak z SD. Ogólnie wszystko jest opisane w pierwszym poście tego wątku
W najnowszych wersjach coreelec (9.2) odradzają instalację do pamięci wewnętrznej. Jak się miało jakaś stara zainstalowaną i na to robiło aktualizację to działa. Za dużo boxów z nietypowymi partycjami odeszło do Walhalli... Coreelec 9.2 ma też chyba nowe jądro i nie za bardzo to wszystko gra. Bardzo łatwo uceglić sprzęt.
Co do wolnego wczytywania epg. Tu
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
podałem rozwiązanie. Trzeba zaktualizować pvr.simpleclient do wersji z gałęzi nightly albo czekać na oficjalną aktualizację.
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
Ok, udało mi się w końcu odpalić na tym T95U Pro CoreElec w wersji 9.0.1, po czym zaktualizować do 9.2.0. Bluetooth nie działa, pilot do zmapowania, ale wygląda na to, że chyba ogólnie ok. Aha. Co jeszcze do plusów CoreElec? Zużycie RAM to tylko jakieś 180-200MB. Ale na razie na internal wgrywać nie będęSmile
@Jaca
Dzięki za podpowiedź o Tivimate - rzeczywiście robi robotę
REKLAMA:



Mam CoreElec 9.2, czy mogę wrócić do 9.03?
Coś mi zawiesza boxa mecool M8Spro L, i szukam przyczyny.

Wysłane z mojego HUAWEI NXT-L29 przy użyciu Tapatalka
Powinno się udać, odpal z karty pamięci wersję 9.03 i instaluj do wewnętrznej. Z tym, że utracisz wszystko co miałeś skonfigurowane. Nie lepiej zrobić backup i reset do domyślnych i sprawdzić czy jakaś wtyczka nie crashuje?
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Robilem juz ustawienia domyślne, a CE ma zainsalowane w pam.wew.

Wysłane z mojego HUAWEI NXT-L29 przy użyciu Tapatalka
A czy czasem nie masz problemów z epg?
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.&pid=15819#pid15819
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 6 gości