Ocena wątku:
  • 7 głosów - średnia: 4.57
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
CoreELEC - Instalacja, konfiguracja, pierwsze kroki
Dokładnie o tym cały czas mówię. Zrobiłem to na 3 boxach i na każdym działa.

Dla przypomnienia:
Coreelec 9.2
Instalujemy wersję 3.8.3.1 By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować. (nie znajduje się ona ciągle w głównym repo, ciągle jest w nightly)
Restartujemy IPTV Simple Client (dodatki - klienty tv - iptvsimple client) - daktywuj/aktywuj
Następnie ustawienia - telewizja - przewodnik (tu oczywiście sprawdzamy czy mamy zaznaczone "Nie buforuj w lokalnej bazie danych") - lub zostawiamy jak jest a wywalamy Epg12.db) i klikamy Wyczyść dane. Czekamy kilka-kilkanaście sekund. U mnie przy 50 kanałach i EPG z kwp zajmuje to 10 sekund. I działa. 
Musi działać - w changelogu jest ta poprawka: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

v3.8.3
- Speed up EPG loading

Było to omawiane na forum coreelec Smile
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
REKLAMA:



co do Epg12.db nie gra roli

faktycznie działa teraz ta wersja co nie zmienia faktu ze nie działała testowałem wczoraj i pobrałem kompilacje z wczoraj i ona działa
sprawdze jeszcze wersje dzisiejszą (nie mam skąd pobrac wersji z przed 5 dni ale prawdopodobnie w niej zawarte zostały poprawki które pomogły w moim przypadku) ostatni raz testowałem CoreELEC około tygodnia (widocznie więcej niż 5-6 dni temu) żadna wersja nie działała

nadal pozostaje problem z autostartem działa po restart kodi ale nie działa po uruchom ponownie

kolejny fant to to archiwum dla wszystkich kanalów  20% mojej listy nie posiada archiwum ale nadal wisi zielona kropka że je posiadam

wychodzi na to że prawie problem rozwiązany ale i tak musze jakoś zastartowac przy starcie to pvr archive bo tak jak jest nie przejdzie

PS. dobrze by było wiedzieć na czym to instalujecie bo sporo jest wersji gdzie są oficjalne wersje pod wasze sprzęty pod moją wersje jest ale wersja (ng) procek 905x2 4gb ram GT-mini-A i nie ma go na liście
Ta wersja którą podałem ma dokładnie tę samą md5 co tydzień, czy dwa temu jak podawałem w innym wątku.
I zauważ że ja nie mówię o kompilacji całego coreelec, tylko tej jednej wtyczki.
Na czym instaluję? Masz w stopce i w opisie.
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
w sumie to Coreelec też za każdym razem instalowałem nowy ale nie sprawdzałem sum kontrolnych ani w pvr ani CE
mniejsza z tym,autostart leży o to uciążliwe.
U mnie działa.
Problem mam za to z pilotem - po wyłączeniu tv (box cały czas włączony) i ponownym włączeniu trzeba czekać 10-15 sekund na zadziałanie pilota...
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
nie wiem jak masz zainstalowany ale może działa ten autostart jak system zainstalowany zamiast androida? a z karty nie ,może to wina sprzętu
mniejsza z tym jak wróce do domu to na99% obejde ten problem

z tym pilotem to może wina cec?
REKLAMA:



Jeśli chodzi o archiwum to wtyczka nie wykrywa, które dokładnie kanały mają archiwum tylko po prostu informuje, że jest aktywowane archiwum w ustawieniach.
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Z pilotem to na pewno wina cec. Na s905x jest ok. Na s905x2 trzeba czekać. I w stabilnej i w nightly.
A zainstalowane mam na karcie.
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
Jaca problem autostartu pve iptv leży po stronie CE w wersji 9.20, zainstalowalem na próbę 9.03 i odpaja się normalnie "na uruchom ponownie"

Wysłane z mojego HUAWEI NXT-L29 przy użyciu Tapatalka
już zrobiłem ,przy okazji dodałem kolorowe gatunki i przycisk playerprocessinfo do pvr i video bo używam pilota oryginalnego a w nim przycisków raptem kilka jedynie co mogłem dodac to wywołanie okna shutdownmenu w wyszukiwaniu głosowym ,ale musze przysiąść i wyszukać jaki numer przycisku jest od power a może wystarczy tylko dodć 
<power>shutdownmenu</power>


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 5 gości