Ocena wątku:
  • 7 głosów - średnia: 4.57
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
CoreELEC - Instalacja, konfiguracja, pierwsze kroki
Jest, przepraszam, jak Wy to robicie dokładnie?
# Kodi rządzi #
REKLAMA:



Witam, chciałem zainstalować coreelec do pamięci wewnętrznej , sprzęt to GT-King , po wpisaniu y  wypluwa to co na zdjęciu


By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
@jachu76 ten sam błąd miał @mjw, pomogła zmiana dtb. Nie wiem czy w przypadku twojego boxa też to zadziała.
Faktycznie , zmiana dtb.img pomogła Smile
Po którejś aktualizacji pojawił się problem. Wcześniej ze względu na to, że nie działa u mnie włączanie z pilota miałem boxa włączonego non stop. W najnowszej wersji box zachowuje się tak jakby po jakimś czasie bezczynności automatycznie się wyłączał. Czyli za każdym razem kiedy chcę go używać muszę wyciągnąć wtyczkę i włożyć ją ponownie. Jest to koszmarnie denerwujące. Nigdzie w opcjach nie znalazłem funkcji automatycznego wyłączania przy bezczynności. Jest coś takiego jak "opóźnienie zaplanowanego zamknięcia" ale można tam ustawić max 120 minut i mi zależy na tym żeby w ogóle się nie wyłączał.

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka
przecież cec robi to za ciebie włacz tv włacza boxa / wyłacz tv wyłacza boxa (każdemu to działa inaczej?)
REKLAMA:



Niestety nie jest to takie proste. W moim boxie od początku był problem. Po instalacji coreelec nie było możliwości uruchomienia go za pomocą pilota. Dalo się go wyłączyć ale nie było możliwości włączenia. Konieczne było odcięcie zasilania. Nie działał w ogóle cec i to mi pasowało, bo box był po prostu cały czas włączony niezależnie co działo się z tv i amplitunerem. W najnowszej wersji CEC działa ale dla mnie jest to problem. Tzn. po wyłączeniu przez CEC box się nie uruchamia przy ponownym włączeniu. Żeby go uruchomić muszę odciąć na chwilę zasilanie.

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka
A spróbuj tak:
Kodi - Ustawienia/System/Wejście/Peryferia

I tam powinieneś mieć Opcje konfiguracji adaptera Cec.
Przynajmniej tak jest na Raspberry pi ale na coreelec powinno być chyba podobnie.
Można tam przestawić czy ma włączać/wyłączać TV itp...
Dzięki za sugestię. Spróbuje jutro, bo dzisiaj w delegscji się bujam.

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka
A może macie pomysł na właczanie boxa w przypadku zmiany pilota na nowy. Mam tv boxa beelinka i na oryginalnym pilocie bez problemu działało właczanie i wyłaczanie boxa z pilota. Niestety oryginalny uległ uszkodzeniu i kupiłem nowy podłączany z pomoca pestki USB. Działa wszystko poza wybudzaniem. Pytanie czy związane jest to z tym ze nie box nie daje prądu zasilania na usb gdy jest wyłączony czy też próbować w inny sposób przywrócić opcję wybudzania ?


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości