Ocena wątku:
  • 7 głosów - średnia: 4.57
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
CoreELEC - Instalacja, konfiguracja, pierwsze kroki
@mjw - dziękuje. W takim razie ostatnie pytanie przed zakupem sprzętu - jest jakiś box który oferuje możliwość uruchomienia bez problemu CE i Netflix spod Andruta w 1080pi ? Może ten Mecool KIII Pro?
Mi „tekstowy” netflix nie przeszkadza ale moja kobieta ma z tym duży problem... ?
REKLAMA:



Niestety tak się nie da bo żeby apka Netflixa działała w HD urządzenie musi mieć zablokowany bootloader (nie da się uruchomić coreelec)
Albo coreelec albo Netflix w HD w oficjalnej apce Sad 

W prawdzie są boxy z ATV i certyfikacją googla np:

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.&algo_pvid=f7066b10-88de-492b-b2a5-edb638951697&algo_expid=f7066b10-88de-492b-b2a5-edb638951697-0&btsid=a8c7c52c-ddab-4387-adb3-787edcf6e168&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_3,searchweb201603_55

albo

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.&algo_pvid=e0e73ffe-deba-4bd5-9e34-0b00170ad1f4&algo_expid=e0e73ffe-deba-4bd5-9e34-0b00170ad1f4-1&btsid=e984ccb0-5ecc-4664-a523-e05d1a10ad25&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_3,searchweb201603_55

ale Orginalna apka Netflixa na nich nie zadziała...
Beelink działał netflix w 4k i mozna coreelec uruchomic ale znow zbanowali klucze i trzeba czekac az chińczyka wytrzeźwieja i wysla nowe klucze do wgrania.
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
(28-01-2020, 05:45 PM)jon1022 napisał(a): Niestety tak się nie da bo żeby apka Netflixa działała w HD urządzenie musi mieć zablokowany bootloader (nie da się uruchomić coreelec)
Albo coreelec albo Netflix w HD w oficjalnej apce Sad 

Bardzo dziękuję za wiadomość.
Nigdzie indziej nie widziałem wprost takiej informacji. Teraz sprawa nabrała dla mnie sensu.

@mjw - masz na myśli konkretnego Beelink czy ogólnie? Doczytałem, że we wrześniu 2019 mieli taką akcję z kluczami. Jesteś biegly w temacie - co jaki czas są takie "przestoje"? Bo może to jest jedyne rozwiązanie dla mnie...

Miłego wieczoru!
(28-01-2020, 10:50 AM)mi1986 napisał(a):
(25-01-2020, 02:26 PM)ScatMan91 napisał(a): W ustawieniach odtwarzania masz autostart ostatniego oglądanego kanału. Oczywiście chodzi mi o Kodi.

Dzięki.
Faktycznie taka opcja w KODI istnieje i ma się całkiem dobrze.
Nie wiem dlaczego wcześniej nie widziałem tej opcji...  Confused

Co do samego CoreElec - czy ktoś używa IPTV od TeleEleVidene na którymś z BOXów S905 / S905H / S905W / S905X / S912 i może napisać czy wszystko działa bez żadnego problemu na jakimkolwiek sprzęcie? Nie ma problemów z kodekami audio/video i jak wygląda przełączanie kanałów? 
Ja używam teleevidenie na S905 i telewizja ładnie chodzi, więc jak widać, nawet taki sprzęt ogarnia i nie mam problemów z działaniem na Coreelec.
@mi1986 był już raz problem ale w ciągu paru dni użytkownicy otrzymali rozwiązanie wgranie kluczy licencyjnych ponownie i działało do stycznia.
Pechowo bo jak wiemy jest chiński nowy rok i do lutego raczej nikt nie pomoże rozwiązać tego problemu. Zapewne jak wrócą z urlopów to znów naprawią. A mowa o tym modelu: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
REKLAMA:



@mjw czytam temat i czy ja dobrze rozumiem, że netflix jest na Coreelec blokowany, że jeśli ktoś planuje go oglądać na boxie to musi zostać na android żeby wykorzystać potencjał? Jeśli chcemy siedzieć na Coreelec to wtedy nie uzyskamy jakości pod najnowsze telewizory 4K? Pytam, bo ktoś z rodziny czasem pyta o to jaki box wybrać i jest problem z jednoznacznym doradzeniem.
Nie no blokowany nie jest (przynajmniej na razie)

coreelec i podobne systemy to Linux a z tego co wiem to nie ma DRMu który pozwala na 4k pod linuxem

Po drugie zaś Netflix ma tak skonfigurowany DRM że może być zdekodowany tylko na CPU
przez to większość urządzeń na CPU ARM daje radę tylko w rozdziałce 720p

1080p działa chyba tylko na s922 i rk3399 - to jedyne ARM które dają radę w 1080p pod linuxem

Dobrze że chociaż tyle działa zważywszy że twórcy Kodiego pożyczają bibliotekę do obsługi DRM z chrome OSa od googla Big Grin
Tanix TX9S amlogic S912 2GB. Zainstalowałem na karcie SD Coreelec, Netflixa i ustawiłem we wtyczce:
Ograniczaj rozdzielczość strumieniowania do: Full HD 1080p
Max. Resolution general decoder: Max
Max. Resolution secure decoder: Max

O dziwo 1080p na S912 chodzi rewelacyjnie :)
Przy jakim bitrate? Przy wysokim bitrate gubi klatki ale przy niższym możliwe, że będzie działać.
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości