Ocena wątku:
  • 7 głosów - średnia: 4.57
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
CoreELEC - Instalacja, konfiguracja, pierwsze kroki
Smile no comment
REKLAMA:



Próbowałeś innej karty pamięci? Innej aplikacji do nagrywania obrazu?
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Czy wgrywając czystego KODI na tego boxa dużo stracę?

(14-02-2020, 08:36 AM)mjw napisał(a): @yupi musisz użyć obrazu CoreELEC-Amlogic-ng.arm-9.2-nightly_20200213-Generic.img.gz oraz tak jak @jerzyk17 napisał plik dtb z 100mbps.

(14-02-2020, 10:56 AM)mjw napisał(a): Próbowałeś innej karty pamięci? Innej aplikacji do nagrywania obrazu?

wgrywałem na windzie rufus libreelec na linux zapisywanie obrazów i płyt na USB.
Karta pamięci nowiutka 16Gb class 10
Te karty microsd to tylko na hasiok się nadają. znalazłem starego pendriva i za pierwszym strzałem odpalił Smile Tylko że 4Gb
Dzięki i sory za kłopot Smile

Jeszcze tylko tego pilota ogarnąć i będzie git Smile
Poszedłem za ciosem i podjąłem próbę instalacji na SSD i oczywiście upa . Nie chce zrestartować instalacji. Za każdym razem przy 15s robi stop.
Pomożecie 
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Na pendrive corelec mi działał. Zainstalowałem corelec w pamięciu urządzenia wg poradnika i po reboocie wyświetla się logo beelink, później tylko czarne tło.. Przy próbie uruchomienia z wciśniętym resetem tylko logo beelinka. Czy ucegliłem boxa?
@Rafix095 a dokładniej co to za beelink? Jaki procesor i czy użyłeś obrazu oficjalnego czy testowego (nightly)?
REKLAMA:



Dostanę ścieżkę do wtyczki playlist loader do radia Spotify i Soundcloud?
(15-02-2020, 06:27 AM)DenDy napisał(a): @Rafix095 a dokładniej co to za beelink? Jaki procesor i czy użyłeś obrazu oficjalnego czy testowego (nightly)?

Beelink mini MX III II, obraz oficialny procesor 905x. Obraz ten sam, który chodził mi z pendrive na rym boxie pod 905x i 2gb ram. Komputer też nie rozpoznaje urządzenia. Są poradniki w internecie jak przeproeadzić unbrick ale nie wiem jakie styki zewrzeć w przypadku tego boxa.
Po kilkunastu miesiącach postanowiłem ożywić starego boxa - niby Mecool M8S PRO+ ale sam już nie wiem jakie ma bebechy (Procesor Amlogic S905W CPU, quad core, kory A53,Mali 450 GPU, penta-core, 750 MHz, 2 GB DDR3 RAM + 16 GB ROM).
Pamiętam, że kiedyś instalowałem CE do pamięci i śmigało cudnie, jednak teraz, gdy próbuję zainstalować to wyskakuje błąd
One of BOOT, SYTEM, DATA or DTB partitions is missing.
Make sure that you are using a correct device tree and a device with internal memory!

Not all devices are compatible with installtointernal due to unsupported NAND/eMMC
chips being used by some manufacturers.

Dodam jeszcze, że komenda blkid wywala taki wynik:

CoreELEC:~ # blkid
/dev/loop0: TYPE="squashfs"
/dev/mmcblk0p1: SEC_TYPE="msdos" LABEL_FATBOOT="COREELEC" LABEL="COREELEC" UUID="1602-1540" TYPE="vfat" PARTUUID="63ee1db5-01"
/dev/mmcblk0p2: LABEL="STORAGE" UUID="93d86eb1-3a26-48f8-8aa0-fe6cdf434877" TYPE="ext4" PARTUUID="63ee1db5-02"
/dev/mmcblk0: PTUUID="63ee1db5" PTTYPE="dos"

Ma ktoś pomysł jak to naprawić?
Czyli masz tam w pamięci wgrane już CE i chcesz jeszcze raz? Jeśli tak to musisz wgrać androida i dopiero wtedy CE.

Co do boxa to jeśli masz M8S PRO + to tam jest procesor s905x a nie s905w.
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości