Ocena wątku:
  • 7 głosów - średnia: 4.57
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
CoreELEC - Instalacja, konfiguracja, pierwsze kroki
Czołem. Właśnie zainstalowałem CoreELEC na M8S PRO PLUS, dodałem konfigurację pilota i wszystko ładnie śmiga. Chciałbym jednak, aby pilot działał przez bt. Czy jest taka możliwość w CE?
REKLAMA:



M8S PRO PLUS nie ma bluetooth'a to może sprawdź to co napisałem wyżej.
Jak nie ma, jak ma Smile
Przecież na stockowym ATV urządzenie kontroluję właśnie takim pilotem na bt Wink

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
(25-12-2018, 01:01 PM)remekb napisał(a): By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Czyli pilot steruje boxem przez podczerwień a komendy głosowe idą przez bluetooth?
W momencie, gdy korzystam z CE, działa tylko podczerwień, natomiast, gdy wyjmę SD i urządzenie działa na stockowym ATV mogę nim sterować i korzystać z wyszukiwania głosowego poprzez bt.

Stąd moje pytanie czy można sterować boxem działającym pod kontrolą CoreELEC za pośrednictwem bt?
(25-12-2018, 01:01 PM)remekb napisał(a): Czołem. Właśnie zainstalowałem CoreELEC na M8S PRO PLUS, dodałem konfigurację pilota i wszystko ładnie śmiga. Chciałbym jednak, aby pilot działał przez bt. Czy jest taka możliwość w CE?

(28-12-2018, 09:34 AM)remekb napisał(a): W momencie, gdy korzystam z CE, działa tylko podczerwień, natomiast, gdy wyjmę SD i urządzenie działa na stockowym ATV mogę nim sterować i korzystać z wyszukiwania głosowego poprzez bt.

Stąd moje pytanie czy można sterować boxem działającym pod kontrolą CoreELEC za pośrednictwem bt?

I stąd moja podpowiedź, żeby spróbować z USB dongle, ponieważ CoreELEC nie widzi wbudowanego bt a co napisałem w pierwszym poście.
REKLAMA:



Teraz kumam Wink
Póki nie kupię takiego dingsa albo CE nie zacznie natywnie obsługiwać bt znalazłem rozwiązanie przejściowe. Okazało się, że pilot z tv świetnie współpracuje z boxem i ma lepszy zasieg niż fabryczny. Na razie więc korzystam z niego.
Czemu nie mogę połączyć się z coreelec na mecool m8pro+ ? Wpisuje odpowiednie IP a i tak nie łączy w SSH.

Edit.
Zainstalowałem respository netflixa i nawet do nie mogę się połączyć. Gdzie sprawdzić czy wifi w ogóle działa ? Na zwykłym androidzie wifi działało.
@kowi w Ustawienia > CoreELEC > Connections jest tam informacja o aktualnym połączeniu oraz IP
(29-12-2018, 12:11 PM)DenDy napisał(a): @kowi w Ustawienia > CoreELEC > Connections jest tam informacja o aktualnym połączeniu oraz IP

No to mamy problem, bo nic tam nie ma, sprawdzałem na androidzie w Kodi i tam pokazuje połączenie, a tutaj na Coreelec pusto.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 6 gości