Ocena wątku:
  • 7 głosów - średnia: 4.57
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
CoreELEC - Instalacja, konfiguracja, pierwsze kroki
@JonnyCage
Co do odtwarzania 4k to jeśli możesz podaj mi linka do jakiegoś przykładowego pliku który ci nie działa. Mam tego MXQ i chętnie to sprawdzę bo ja żadnych problemów na nim nie mam.
REKLAMA:



U mnie też vol +- nie działa. Ponieważ dźwięk idzie przez HDMI i przejmuje to pilot od tv (na gorszym kablu HDMI czasem działał, ale wtedy hdmi-cec nie działało).. Zresztą po co pilot skoro hdmi-cec działa świetnie i można wszystko jednym pilotem obsługiwać. Łącznie z wyszukiwaniem przy pomocy klawiatury numerycznej na zasadzie dawnych telefonów komórkowych.
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
@DenDy już nawet nie do odtwarzania 4K ale nawet nie mogę ustawić większej rozdzielczości w samym kodi niż 1920x1080 gdzie na LE nie mam z tym problemu.
I tak czytałem ten post.
@DenDy  musisz dobrze sprawdzić ustawienia "Twojego" systemu bo po wrzuceniu backupa kodi  z CE na LE też się cuda dzieją.
Ciągle ciągnie do najniższej rozdzielczości, przy czystej instalce LE i wtyczek tego nie ma.

A w czym jest problem w tych wersjach , że nie gada od razu z sd remote.conf ???
@JonnyCage nie rozumiem. Ja muszę sprawdzić ustawienia mojego systemu? Przecież u mnie wszystko działa dobrze. Do tego ja robiłem fresh install. Kilka razy na forum CE było powtarzane, że NIE ZALECA się aktualizacji LE do CE ani importowanie backupów z jednego do drugiego. Takie coś może powodować wiele problemów. Tylko i wyłącznie czysta instalacja.
(30-12-2018, 07:57 AM)DenDy napisał(a): @JonnyCage nie rozumiem. Ja muszę sprawdzić ustawienia mojego systemu? Przecież u mnie wszystko działa dobrze. Do tego ja robiłem fresh install. Kilka razy na forum CE było powtarzane, że NIE ZALECA się aktualizacji LE do CE ani importowanie backupów z jednego do drugiego. Takie coś może powodować wiele problemów. Tylko i wyłącznie czysta instalacja.

Jak już pisałem ja walczę od openeleca i znam sprawy ale o co chodzi z tymi DTB bo np nowsze wersje nie działaja z starszymi wersjami systemu.
I czemu nie mogło zostać jak w LE że remote .conf bierze z SD??
REKLAMA:



Rzadko bo rzadko ale jednak co jakiś czas wprowadzają jakieś zmiany w dtb który są zapewne przystosowane do najnowszych wersji systemu. Nie widzę w tym nic złego. Wraz z aktualizacją systemu automatycznie aktualizuje się dtb (jeśli takowa aktualizacja jest).

Co do remote.conf to przecież LE9+ (kodi 18) nie używa już tego pliku tak samo jak CE.
Ten plik był używany w starszych wersjach (kodi 17.6).
Jak widać pod tym linkiem konfiguracja pilota wygląda identycznie jak w CE: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Aktualne DTB jest zawsze IMG, trzeba skopiować odpowiednie DTB z katalogu DTB po wgraniu IMG na kartę i wsio.
(30-12-2018, 08:40 AM)DenDy napisał(a): By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Ja mam Le S905.arm-8.90.3 gdzie remote.cnf gada  ale nawet co dziwne zadziałało po 30 razie gxbb_p200_1G_1Gbit.
Ale na LE na CE za cholerę nie umię uruchomić pilota w MQX pro nawet plikami remote.conf i rc_maps a mam ich z 10 wersji i żadna nie chce załapać.

A druga sprawa, hbo go śmiga netflix śmiga ale wtyczka MTVguide w najnowszej wersji już dupa. Zamula, zacina, obraz tnie i wywala zielone pasy. Z resztą wcześniejsza wersj niby chodzi ok ale zostaje zielone miganie ekranu co jakiś czas.
Popieram wszystko co napisał DenDy.
Sam posiadam 2 boxy: MXQ Pro 4 i Tanix TX3 Max.
MXQ Pro 4 ma CoreELEC wgrany do pamięci wewętrznej a Tanix TX3 Max działa z karty (klasa 10) - różnica w prędkości działania w porównaniu z Androidem jest bardzo duża.
Sprawdzałem również na Tanixie dual system (android + LibreELEC) i tutaj także LibreELEC przegrywa z CoreELEC.
Oba boxy mają bardzo podobne piloty (elektrycznie), różniące się tylko kodami klawiszy głośności i "myszki". Po dodaniu do pliku kodów, oba piloty działają bezbłędnie na dwóch boxach.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości