Ocena wątku:
  • 7 głosów - średnia: 4.57
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
CoreELEC - Instalacja, konfiguracja, pierwsze kroki
mam pytanie ktory plik wybrać do Mecool W?
REKLAMA:



(30-12-2018, 05:17 PM)mjw napisał(a): @JonnyCage mecool bez bez problemu leci na CoreELEC w 4K.

Czyli w kodi stawiłeś więcej niz 1920x1080??  pokaż screen
@JonnyCage Zerknij tu: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Podrzuć nam cat /sys/devices/virtual/amhdmitx/amhdmitx0/disp_cap
Ale zwróć uwagę na ten komentarz:
" Don’t use 4K for the GUI it will give you problems later."
Z tego co pamiętam (nie mogę tego znaleźć teraz) były jakieś problemy już w libreelec z rozdzielczościami powyżej hd dla gui.
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
(31-12-2018, 06:27 AM)Tomek napisał(a): By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Podrzuć nam  cat /sys/devices/virtual/amhdmitx/amhdmitx0/disp_cap
Ale zwróć uwagę na ten komentarz:
" Don’t use 4K for the GUI it will give you problems later."
Z tego co pamiętam (nie mogę tego znaleźć teraz) były jakieś problemy już w libreelec z rozdzielczościami powyżej hd dla gui.

LE 8.90.3 nie ma z tym problemu i CEC też działa. Niestety nie obsługuje jeszcze inputstream adaptive i rtpm więc nie gada hbo go i netflix. A LE 9.0-RR chodzi okropnie i ładuje się pół godziny.
To jaki box polecacie , zeby nie było kombinacji z pilotem ??? i żeby działało jak należy ??
Mam pytanie, bo chciałem wgrać do pamięci wew. CoreElec i w pewnym momencie zapytało o reset, dałem Y i wyciągnąłem pena, ale box wisi na starym logo Nexus. Ucegliłem boxa czy jeszcze raz użyć tej komendy do wgrania do pamięci i nie resetować ino użyć tej komendy co tam podaliście ?

Edit.
Na pendrive CoreElec normalnie startuje.
Cytat z libreelec - ale zasada ta sama:
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Cytat:If your box has a non-standard partition layout, you will see an error when trying to boot from internal memory for the first time. To solve it, you need to boot one more time from SD card and run installtointernal again.

Na jednym z boxów faktycznie miałem sytuację że musiałem 2x instalować, bo za pierwszym nie poszło.
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
REKLAMA:



(30-12-2018, 06:56 PM)Lampardzino napisał(a): mam pytanie ktory plik wybrać do Mecool W?

A możesz trochę dokładniej? Bo nie wiem co to jest Mecool W.
Chodzi o procesor S905W czy co? Ile ram?
(31-12-2018, 07:42 AM)Tomek napisał(a): By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Cytat:If your box has a non-standard partition layout, you will see an error when trying to boot from internal memory for the first time. To solve it, you need to boot one more time from SD card and run installtointernal again.

Na jednym z boxów faktycznie miałem sytuację że musiałem 2x instalować, bo za pierwszym nie poszło.

Faktycznie za drugim razem ruszyło Big Grin
(31-12-2018, 07:22 AM)kowi napisał(a): Mam pytanie, bo chciałem wgrać do pamięci wew. CoreElec i w pewnym momencie zapytało o reset, dałem Y i wyciągnąłem pena, ale box wisi na starym logo Nexus. Ucegliłem boxa czy jeszcze raz użyć tej komendy do wgrania do pamięci i nie resetować ino użyć tej komendy co tam podaliście ?

Edit.
Na pendrive CoreElec normalnie startuje.

Wykonaj czynności jakie robiłeś od początku. Na SD pilot działał?? jak tak to musisz dać installtointernal jeszcze raz albo nawet ze dwa ... niestety tak to działa..
@JonnyCage 4K bez problemu.
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości